• Odbierz prezent
kryptowaluty bankomaty Bitcoin bitomaty

17 czerwca portal Cointelegraph poinformował o rosnącej liczbie bankomatów Bitcoin na świecie. Największą popularnością cieszą się one w Stanach Zjednoczonych.

 

Turner Wright w artykule na portalu Cointelegraph poinformował, że liczba bankomatów Bitcoin, zwanych też bitomatami wzrosła na świecie do ponad 8000. Już w marcu portal Cointelegraph informował, że liczba takich urządzeń na świecie przekroczyła 7000. Od tej pory wzrosła o 17%. Może to wskazywać na rosnący popyt na kryptowaluty w różnych społeczeństwach na świecie.

Według danych CoinATMRadar, obecnie jest 8208 bitomatów w 73 krajach. Większość z nich – ponad 6000 jest zlokalizowanych w USA. Można w nich kupić i sprzedać kryptowaluty za gotówkę. Urządzenia te oferują takie kryptowaluty, jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Monero (XMR), Dogecoin (DOGE), Tether (USDT) i XRP.

Największy wzrost liczby bitomatów następuje w USA. Od początku 2020 r. w tym kraju liczba urządzeń wzrosła z 4193 do 6084 obecnie. W Szwajcarii, Austrii i Wielkiej Brytanii natomiast liczba bankomatów kryptowalutowych spadła od początku 2020 r. W Szwajcarii 1 stycznia jeszcze były 82 bitomaty, a obecnie 78. W Austrii na początku roku było 178 bitomatów, a obecnie 151. W Wielkiej Brytanii na początku roku było 2800 takich urządzeń, a w czerwcu jest ich 250. W Hiszpanii liczba bitomatów w ostatnich miesiącach utrzymuje się na stabilnym poziomie 71. W całej Europie na początku roku było 1217 bankomatów kryptowalutowych, a obecnie jest ich 1152.

Warto wspomnieć, że w Polsce jest około 40 bitomatów.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk