• Odbierz prezent
studia krypto
Z artykułu dowiesz się:

- Jak poszerzeono program studiów podyplmowych na SGH?

- Gdzie na świecie studiować kryptowaluty i blockchain

Czerwiec to taki miesiąc, kiedy do łask wraca temat studiów, wyboru kierunków i dalszej kariery naukowej. Nie dla każdego, obrona licencjatu, czy pracy magisterskiej, to koniec przygody ze szkolnictwem wyższym. Swoje kwalifikacje można podnieść poprzez podjęcie studiów podyplomowych. Nie bez przyczyny wspominam o takiej formie studiowania, bo warto przypomnieć, że w Polsce można podjąć podyplomówkę na bardzo modnym i nowoczesnym kierunku, jakim jest Blockchain, inteligentne kontrakty oraz waluty cyfrowe na SGH. Polskie uczelnie nie pozostają w tyle za największymi ośrodkami akademickimi na świecie.

 

Rozszerzony program

Już rok temu, informowaliśmy o ciekawym kierunku studiów podyplomowych na SGH. Wówczas mówiliśmy tylko o kierunku Kryptowaluty i Technologia Blockchain. Już wtedy program studiów wydawał się ciekawą opcją dla osób pragnących pogłębić wiedzę z zakresu nowej technologii towarzyszącej kryptowalutom. Obecnie, odwiedzając witrynę tego kierunku, można zauważyć, że nazwa nieco rozszerzyła się, a za czym idzie również program studiów. Teraz kierunek to Blockchain, inteligentne kontrakty oraz waluty cyfrowe. Tak szeroki zakres, to także program, który podzielony jest na część biznesową, techniczną oraz zajęcia praktyczne w formie warsztatów.

 

Czego nauczą się przyszli studenci?

Program polskiej uczelni, nie jest w żadnym calu gorszy od sylabusa amerykańskiego Princeton, czy moskiewskiego National Research University Higher School of Economics. Dzięki programowi SGH, polscy studenci nie muszą szukać kierunku związanego z technologią blockchain zagranicą. Nowy kurs studiów podyplomowych zawiera bloki, które będą dotyczyć szerokiej gamy zagdanień. Dla przykłady w części biznesowej studenci poznają zastosowanie sieci bitcoin i protokołów, w celu zbudowania wartości biznesowej przedsiębiorstwa. Na przedmiotach technicznych, zostaną odkryte tajniki kryptografii. Wiedza praktyczna zostanie podparta teorią prawną, ekonomiczną i społeczną. Każdy z tych czynników tworzy złożony system rynku kryptowalut. Wielokrotnie programom studiów związanych z kryptowalutami, blockchain i smart kontraktami zarzuca się ich czysto teoretyczny wymiar. Studia podyplomowe na najpopularniejszej polskiej uczelni ekonomicznej, dają także szansę na wypraktykowanie swojej wiedzy na warsztatach.

 

Blockchain w szkolnictwie wyższym

Jeśli niektórych naprawdę ciągnie zagranicę, a swój nowy dyplom chcą zdobyć na uczelniach o światowej randze, to ciekawe propozycje kursów i kierunków mają uczelnie w Europie i Ameryce Północnej. Swoje blockchainowe podwaliny otworzyły uczelnie brytyjskie. W tym Cambridge oraz Univeristy College London (UCL). Na UCL otwarte jest centrum technologii blockchain i kryptowalut. Szukając kursów na brytyjskich uczelniach, jedne z nich znajdziemy także na Oxfordzie, niestety lub stety (zależnie od preferencji) prowadzony jest w formie online. Idąc dalej za ocean, znajdziemy się w Massachusetts. The Massachusetts Institute of Technology (MIT) był pierwszą uczelnią, która włączyła do swojego programu kryptowaluty i technologię blockchain. Jak wiemy, wielu absolwentów MIT, znajduje zatrudnienie w nowoczesnych przedsiębiorstwach w Dolinie Krzemowej.

 

Czy warto studiować blockchain i kryptowaluty?

Zdobycie wiedzy z zakresu blockchain, kryptowalut i inteligentnych kontraktów, to dobra inwestycja w swój kapitał wiedzy. Nie trzeba od razu iść na studia związane z tematyką, warto brać udział w webinariach, czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Pójście na takie studia to krok ku udokumentowaniu swojej wiedzy w zakresie blockchain i kryptowalut. Więc jeśli ktoś czuje potrzebę zdobycia dyplomu uczelni wyższej, to nie musi od razu iść na MIT czy UCL, wystarczy Warszawa. Kto wie, może do polskiego grona dołączą wkrótce inne uczelnie ekonomiczne i techniczne.


Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk