• Odbierz prezent
Kryptowaluty: Bitcoin (BTC) odzyskuje siły i osiąga najwyższy poziom od trzech miesięcy, Ethereum (ETH) rośnie po Hard Fork London, Altcoiny (ADA, BEST, IOTA) podążają za trendem
fot. freepik.com

Bitpanda Pro Market Recap

05 – 12.08.2021

  • Cena Ethereum rośnie po pomyślnym wdrożeniu Hard Fork London
  • Bitcoin odzyskuje siły i wychodzi ponad 200 – dniową średnią kroczącą
  • Altcoiny podążają za trendem (ADA, BEST, IOTA)

Cena Ethereum rośnie po pomyślnym wdrożeniu Hard Fork London

W zeszłym tygodniu wszystko na rynku kryptowalut sprowadzało się do aktualizacji Ethereum o nazwie London, która została pomyślnie zintegrowana do sieci. Hard fork zawierał między innymi propozycję ulepszenia EIP 1559, która została zaprojektowana w celu uproszczenia sposobu uiszczania opłat transakcyjnych za pomocą mechanizmu spalania, skutecznie usuwając część podaży ETH z obiegu. Nowy mechanizm opłat przyniósł natychmiastowy wzrost ceny ETH, a w perspektywie długoterminowej zmniejszenie podaży może sprawić, że będzie to aktywo deflacyjne, jeśli stopa spalania będzie wystarczająco wysoka.

Ethereum powoli uniezależnia się od Bitcoina, czego pierwsze sygnały można było zauważyć w tym roku. Korelacja między dwoma największymi kryptowalutami spada, a Ethereum staje się coraz bardziej konkurencyjne.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 1

Bitcoin odzyskuje siły i wychodzi ponad 200 – dniową średnią kroczącą

Bitcoin tymczasem przebił się ponad 200 – dniową średnią kroczącą i osiągnął najwyższy poziom od prawie trzech miesięcy. Cena BTC wzrosła już o około 60 proc. od 20 lipca.

Patrząc wstecz na wykres dzienny, widzimy, że na wykresie zrealizowany został krzyż śmierci. Stało się to 18 czerwca, kiedy 50 – dniowa średnia krocząca spadła poniżej 200 – dniowej średniej kroczącej. Krzyż śmierci jest techniczną formacją wykresu, wskazującą na potencjał do dużej wyprzedaży. Krzyż pojawia się na wykresie, kiedy krótkoterminowa średnia krocząca przecina się poniżej długoterminowej średniej kroczącej. Po tym wydarzeniu cena BTC podążyła jednak do góry, a Bitcoin znalazł się powyżej swojej 200 –tygodniowej prostej średniej kroczącej.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 2

Altcoiny podążają za trendem (ADA, BEST, IOTA)

Rynek kryptowalut odnotował największy tygodniowy zysk od ponad 4 tygodni, a nastroje inwestorów znacznie się poprawiły. Indeks Crypto Fear & Greed w ciągu dwóch tygodni wzrósł z poziomu skrajnego strachu, do poziomu skrajnej chciwości.

Cena Cardano prawie podwoiła się od najniższych poziomów z czerwca i lipca. Kryptowaluta w ostatnich tygodniach była w centrum uwagi, ponieważ ogromna rzesza fanów Cardano z niecierpliwością oczekuje na premierę aktualizacji Alonzo, która umożliwi obsługę inteligentnych kontraktów.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 3

BEST również dobrze radził sobie w zeszłym tygodniu, a jego cena rośnie od 20 lipca i osiągnęła najwyższy poziom od miesiąca. Wskaźnik RSI pokazuje, że kryptowaluta podnosi się z poziomu wyprzedania, co wskazuje na to, że tendencja zwyżkowa może być kontynuowana.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 4

IOTA również pokazała siłę, a jej cena osiągnęła najwyższą wartość od 20 czerwca i zyskała około 80 proc. od lipcowego minimum.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut - 5

Komentarz opracował Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk