• Odbierz prezent
Kryptowaluty. Aresztowani za pracę w call center

6 grudnia portal Cointelegraph poinformował o licznych aresztowaniach pracowników zatrudnionych w call center w Bangkoku.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Według podanych informacji, tajlandzcy urzędnicy imigracyjni aresztowali 24 obywateli chińskich, którzy byli zatrudnieni w „kryptowalutowym” call center w Bangkoku.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem z 2 grudnia Biura Imigracyjnego Królewskiej Policji Tajlandii, aresztowano 24 osoby, skonfiskowano 61 laptopów, 424 telefony komórkowe i liczne routery. Biuro Imigracyjne stwierdziło, że szef tej nielegalnej działalności zatrudniał pracowników z Chin na trzymiesięczne kontrakty, pokrywając wszystkie ich wydatki, w tym miesięczną pensję w wysokości 5000 juanów (710 USD). Po przybyciu do Bangkoku, pracownicy mieli oddać swe paszporty szefowi. Ich praca miała odbywać się na zmiany w godzinach od 9 rano do 10 wieczorem. Praca polegała na nakłanianiu chińskich inwestorów do kupowania kryptowaluty Bitcoin (BTC). Aby zachęcić klientów do tych inwestycji, przedstawiano im nieprawdziwe zyski.

 

Policja w Tajlandii zabrała się za oszustwa telefoniczne

Lokalny dziennik informacyjny Chiang Rai Times twierdzi, że w ostatnim czasie Biuro Imigracyjne wykryło liczne oszustwa telefoniczne obsługiwane przez obywateli Chin. Niedawno policja urządziła nalot na chińskich nastolatków zaangażowanych w oszukańczy schemat spekulacyjny dotyczący akcji. W tajlandzkim hotelu aresztowano 54 nieletnich za nakłanianie chińskich inwestorów do inwestowania w nieprawdziwe akcje spółek. Prawdopodobnie oszustwo miało na celu pozyskanie 5 milionów batów tajskich (co stanowiło równowartość 165 000 USD) od inwestorów znalezionych w internecie. Policja wciąż poszukuje głównego organizatora tego procederu, który podobnie, jak organizator oszustwa „kryptowalutowego”, także jest w posiadaniu paszportów swych pracowników, w tym przypadku nieletnich Chińczyków.

 

Handel kryptowalutami w Tajlandii

Pomimo, że handel kryptowalutami w Tajlandii jest legalny, to kraj ten ma określone ramy regulacyjne i wymogi dla tej branży. Zarówno emisja tokenów, jak i handel kryptowalutami na rynku wtórnym są regulowane przez prawo na podstawie szeregu ustaw. W przypadku giełd kryptowalut dopuszczalna jest wymiana kryptowalut na walutę kraju – bat lub na odwrót, a także na inną kryptowalutę zaakceptowaną przez tajlandzką Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Ponadto firmy związane z kryptowalutami, muszą być uznane za instytucje finansowe w świetle regulacji kraju, dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i terroryzmowi oraz KYC. Ustawodawcy w Tajlandii planują zreformować obecne prawo dotyczące kryptowalut w obawie przed tym, że dotychczasowe regulacje sprawiają, że kraj nie jest konkurencyjny.

Czytaj także: Pracujesz w boiler room'ie? Zobacz, co ich spotkało, a Tobie może grozić! To było oszustwo od samego początku

W ramach boiler room w Wielkiej Brytanii wyłudzono od nieświadomych inwestorów ogromną sumę pieniędzy. Jak wyglądają szczegóły tego oszustwa? Kto brał w nim udział?   Boiler room Pojęcie “boiler room” odnosi się do działalności polegającej na telefonicznej sprzedaży ryzykownych lub bezwartościow.. Czytaj
Pracujesz w boiler room'ie? Zobacz, co ich spotkało, a Tobie może grozić! To było oszustwo od samego początku


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk