• Odbierz prezent
Prawo a kryptowaluty - oglądaj relację Live z Crypto@Cracow!

Kolejne spotkanie z cyklu Crypto@Cracow odbędzie się w czwartek 26 października 2017 o godzinie 19:00 przy ulicy Szlak 65 w Krakowie. Już dzisiaj możesz zapoznać się ze szczegółami tematów, które będą poddane dyskusji podczas spotkania. Dobrze zdajemy sobie sprawę, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się technologia kryptowalut oraz rejestrów rozproszonych, dlatego też wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, omówimy wszelkie aspekty prawne oraz prawno-podatkowe, które mogą dotyczyć użytkowników kryptowalut, a także praktyków wykorzystujących technologię blockchain.

 

Jeżeli nie możesz pojawić się na spotkaniu, oglądaj naszą relację na żywo ze spotkania. Zaczynamy o 19:00!

 

O czym będziemy rozmawiać?

Tym razem tematem spotkania będzie szeroki przegląd zagadnień prawnych związanych z funkcjonowaniem kryptowalut oraz wykorzystaniem technologii blockchain.

Spotkanie rozpocznie się od wykładu mec. Adama Kotuchy (mieliśmy już okazję gościć mecenasa na łamach FXMAG - SPRAWDŹ) w temacie wykorzystania kryptowalut oraz rozproszonych rejestrów na gruncie prawa prywatnego i gospodarczego.

W następnej części dr Paweł Opitek, Prokurator w Krakowie-Podgórzu opowie o statusie kryptowalut w postępowaniu karnym, motywach organów ścigania w kontekście zabezpieczenia ich obrotu, a także wymieni konkretne przykłady przestępstw z ich użyciem.

Po przerwie Jacek Czarnecki omówi regulacyjne aspekty - w tym o wymogi dla firm blockchainowych, prawne aspekty ICO, a także przybliży aktualne pomysły organów państwowych na uregulowanie obszaru ICO.

Spotkanie zwieńczy wykład adw. Marceliny Szwed-Ziemichód, doradcy podatkowego, obejmujący zagadnienia dotyczące przesłanek opodatkowania transakcji kryptowalutowych, stawki podatku właściwych dla zysków z transakcji z użyciem kryptowalut oraz tokenów, kosztów uzyskania przychodów oraz wydatków które można do nich zaliczyć, sposobu dokumentowania transakcji z użyciem kryptowalut oraz innych kwestii podatkowych.

 

Warto z tego miejsca podkreślić, że jest to pierwszy tego typu meetup poświęcony zagadnieniom prawnym, w którym udział wezmą znani w środowisku eksperci. Wszyscy prelegenci są członkami Strumienia „Blockchain/DLT i waluty cyfrowe” przy Ministerstwie Cyfryzacji i praktykami w swoich dziedzinach.

Nadchodzące spotkanie przede wszystkim skierowane jest do praktyków wykorzystujących kryptowaluty - inwestorów, przedsiębiorców, właścicieli giełd kryptowalutowych, osób rozpoczynających swoją przygodę z mechanizmami takimi jak ICO czy też twórców startupów, które wykorzystywać pragną technologie rozproszonych rejestrów. Dla siebie wyniosą jednak również coś teoretycy, analitycy i obserwatorzy rynku.

 

Spotykamy się 26 października o 19:00 przy ul. Szlak 65 w Krakowie. Wstęp jest bezpłatny.

ZAPISZ SIĘ

 

Partnerem medialnym spotkania jest FXMAG. Głównym sponsorem wydarzenia jest Metrosoft.


P2P.Systems

Grupa specjalistów i pasjonatów kryptowalut oraz technologii blockchain. P2P.Systems jest organizatorem cyklicznych spotkań Crypto@Cracow, poświęconych walutom cyfrowym.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk