• Sklep
  • Odbierz prezent
kryptowaluty pokolenie z

W ostatnim czasie zostały opublikowane wyniki badań dotyczących kryptowalut wśród młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie. Ilu z nich jest skłonnych zainwestować w kryptowaluty w najbliższych miesiącach? Jak wygląda sytuacja wśród innych grup wiekowych?

 

Mogłoby się wydawać, że kryptowaluty są najbardziej popularne wśród pokolenia określanego mianem Z. Są to bowiem młodzi ludzie, którzy od najwcześniejszych lat swego życia mają do czynienia z internetem. Wręcz powstały o nich stereotypy, że są pokoleniem spędzającym stosunkowo mało czasu w „realnym świecie”. Są to osoby niewątpliwie mające dostęp do najnowszych nowinek technologicznych. Mogłoby się więc wydawać, że kryptowaluty tak popularne w ostatnich latach, będą odgrywać w ich życiu ważną rolę. Tymczasem przeprowadzone badania pokazują coś zupełnie innego. Tematem tym zajął się portal Business Insider. 5 lipca przedstawił wyniki swej ankiety, która została przeprowadzona w styczniu tego roku. Badanie objęło 1884 uczestników mieszkających w USA w wieku od 13 do 21 lat, a więc wśród osób z pokolenia Z. Młodzi dorośli i nastolatkowie zostali poproszeni o oszacowanie prawdopodobieństwa tego,  że zakupią kryptowaluty w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Ponad 52% ankietowanych stwierdziło, że nie są w ogóle skłonni kupować kryptowalut w tym okresie czasu. 17% badanych uznało, że zakup kryptowalut w tym czasie nie jest zbyt prawdopodobny. 15% stwierdziło, że jest to „nieco prawdopodobne”. Wśród badanych znalazła się też grupa osób, która była bardziej entuzjastycznie nastawiona do zakupu kryptowalut w najbliższym czasie. Według 6% jest to „bardzo prawdopodobnie”, a 5% uznało, że jest to „ekstremalnie prawdopodobne”.

 

FXMAG kryptowaluty kryptowaluty a pokolenie z. co mówią wyniki badań? kryptowaluty pokolenie z 1

Źródło: Business Insider

 

Chociaż większość osób objętych ankietą wyraziła sceptycyzm co do zakupu kryptowalut w ciągu najbliższych miesięcy, to jednak mimo wszystko 26% młodych ludzi bierze pod uwagę taką możliwość. Należy zwrócić uwagę, że ci młodzi ludzie dopiero wkraczają na rynek pracy lub nawet jeszcze na niego nie wkroczyli. O ile w ogóle są już dorośli, to zapewne studiują i ewentualnie nabywają pierwsze doświadczenia zawodowe. Zwykle nie posiadają więc w tym wieku na tyle dużych oszczędności, by mogli je zainwestować w jakiekolwiek aktywa, w tym także kryptowaluty, chociaż zdarzają się też i takie osoby, których sytuacja materialna na to pozwala.

 

Kto najchętniej inwestuje w kryptowaluty?

W kontekście wspomnianych badań ciekawie wyglądają wyniki ankiety przeprowadzonej przez giełdę kryptowalut BitBay, o których poinformowano na portalu „Parkiet” pod koniec maja tego roku. Ankieta została przeprowadzona wśród 2582 użytkowników giełdy. Okazało się, że największą grupę użytkowników kryptowalut stanowią osoby w wieku od 31 do 35 lat. W szerszym przedziale wiekowym 26-40 lat mieści się 54,4% użytkowników giełdy. Klienci giełdy w wieku ponad 56 lat stanowią 5,9%. Najmniej liczną grupą są młodzi ludzie w wieku do 20 lat. Jest ich 5%.

Firma Kaspersky Lab przeprowadziła w październiku i listopadzie 2018 r. badanie obejmujące 13 434 respondentów z 22 krajów, dotyczące użytkowania kryptowalut na  świecie. Wyniki badania zostały opublikowane 17 czerwca 2019 r. Okazało się, że 19% badanych dokonało w swym życiu zakupu kryptowalut.

Czytaj także: Kryptowaluty od najmłodszych lat

Powstał nowy projekt edukacyjny dla dzieci. Ma on zastąpić tradycyjne kieszonkowe. Dzieci od najmłodszych lat mają szansę nauczyć się posługiwania kryptowalutą.   Technologia blockchain jest stosowana w różnych dziedzinach, takich jak gry, wybory, handel międzynarodowy i wielu innych. Jednak to j.. Czytaj
Kryptowaluty od najmłodszych lat


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk