• Sklep
  • Odbierz prezent
Kryptowaluta od Facebooka coraz bliżej?

Facebook jest coraz bliżej wprowadzenia własnego cyfrowego tokenu opartego na technologii blockchain, który będzie służył m.in. do natychmiastowych płatności w obrębie aplikacji należących do największego serwisu społecznościowego na świecie, takich jak Messenger, WhatsApp oraz Instagram.

 

O trzymanym w bezwzględnej tajemnicy projekcie stworzenia przez Facebook własnej kryptowaluty poinformował dziennik NY Times w czwartek 28 lutego. NYT opiera swoje doniesienia na relacjach z anonimowych źródeł. Cyfrowy token docelowo ma służyć do płatności w obrębie komunikatorów WhatsApp oraz Messenger, a także w Instagramie, co łącznie daje bazę 2,7 mld potencjalnych użytkowników.

System płatności w aplikacjach Facebooka oparty na cyfrowych tokenach nie będzie jednak pionierskim - obecnie podobne rozwiązania są wdrażane przez południowokoreański komunikator Kakao, japoński Line, a także rosyjski Telegram (który przeprowadził również własne ICO).

Facebook od maja zeszłego roku prowadzi projekt, mający na celu zaadaptowanie technologii blockchain do potrzeb ekosystemu tworzonego przez aplikacje największego portalu społecznościowego świata. Obecnie zatrudnia on ponad 50 developerów, zaś jego koordynatorem jest David Marcus, były prezes PayPala.

Obecnie wciąż nie są znane szczegóły techniczne związane z konceptem tokenu, który już został ochrzczony przez niektórych „Facebook Coinem”. Początkowo pojawiały się pogłoski o tym, że będzie on stable-coinem, najprawdopodobniej powiązanym z dolarem amerykańskim, aktualnie jednak coraz częściej mówi się o tokenie z własną, dynamicznie zmieniającą się wyceną.

 

21 grudnia Bloomberg potwierdził pogłoski, wedle których Facebook wprowadzi token do płatności w komunikatorze WhatsApp, początkowo wyłącznie w Indiach.

Czytaj także: Facebook wprowadzi własną kryptowalutę dla komunikatora WhatsApp

Pogłoski o tym, że gigant mediów społecznościowych, jakim jest Facebook, angażuje się we wdrożenie technologii blockchain i cyfrowych aktywów do własnego użytku, krążą w środowisku walut cyfrowych od wielu miesięcy. W piątek 21 grudnia plotki te zostały potwierdzone przez agencję Bloomberg, która -.. Czytaj
Facebook wprowadzi własną kryptowalutę dla komunikatora WhatsApp

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk