• Odbierz prezent
Kryptowaluta bitcoin (BTC)- przystanek tuż pod strefą oporową. Czy niebawem nastąpi kolejna szarża byków?

Po rewelacyjnym okresie na rynku kryptowalut, ostatni tydzień upłynął pod znakiem stabilizacji na wysokich poziomach. Fakt, iż kupującym udało się utrzymać kurs bitcoina, daje duże prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu na północ w niedalekiej przyszłości.

Popyt kontroluje sytuację na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Po bardzo szybkiej, 20-procentowej zwyżce, następnie mieliśmy do czynienia ze sporym cofnięciem. Jednak spadek o prawie 10% nie przestraszył byków, a jedynie skłonił do zwiększenia pozycji lub dołączenie się do trendu nowych inwestorów. W efekcie, tydzień kończymy niewielką zwyżką, co po tak mocnym okresie jest ogromnym sukcesem miłośników kryptowaluty bitcoin (BTC).

 Wykres 1: Kurs bitcoina (BTC) (5 dni)

Wykres 1: Kurs bitcoina (BTC) (5 dni)

Wsparcia i opory na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Z szerszej perspektywy sytuacja również wygląda bardzo obiecująco. Od dołu kupujących na kryptowalucie bitcoin (BTC), chroni mocne wsparcie zlokalizowane na poziomie psychologicznych 10000 dolarów. Zmagania z tym poziomem trwały tak długo, że ewentualne cofnięcie nie powinno się zakończyć przełamaniem przynajmniej przy pierwszej próbie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, iż ewentualne cofnięcie kursu bitcoina do tego poziomu, byłoby okazją na dołączenie się do trendu wzrostowego.

Z kolei od góry na kryptowalucie bitcoin (BTC) rozpościera się bardzo szeroka strefa oporowa, zlokalizowana od 12000, aż do 14000 dolarów. Kurs bitcoina na pewno nie będzie miał łatwego zadania chcąc przejść tę barierę podażową. Co więcej, będzie ono prawdopodobnie rozłożone w czasie. Jednak jeśli bykom udałaby się ta sztuka, wtedy nagroda będzie potężna, ponieważ na horyzoncie pojawi się ATH zlokalizowane w okolicach 20000 dolarów za jednego bitcoina (BTC).

Wykres 2: Kurs bitcoina (BTC) (2 lata) 

Wykres 2: Kurs bitcoina (BTC) (2 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk