• Odbierz prezent
Kryptowaluta bitcoin (BTC)- bardzo dobry tydzień zakończony niesmakiem

Po wybiciu psychologicznego poziomu 10000 dolarów, kurs bitcoina dalej pnie się do góry, jednak ostatnia sesja tego tygodnia może być pewnego rodzaju rozczarowaniem.

Byki nie utrzymały zdobyczy

Od poniedziałku mieliśmy na kryptowalucie bitcoin (BTC) do czynienia z dominacją strony popytowej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ po prawie 3-miesięcznej konsolidacji, wreszcie rynkowe byki osiągnęły swój cel przebijając opór zlokalizowany na pułapie 10000 dolarów. Martwić może natomiast fakt, że bardzo dobrego rezultatu nie udało się dowieźć do końca tygodnia. Co prawda mamy wzrostową świecę W1, ale jej połowa została oddana na ostatniej prostej.

Kors bitcoina- co może się dalej wydarzyć?

W scenariuszu pozytywnym, cofnięcie można traktować jako retest wsparcia, które jeszcze kilka dni temu stanowiło strefę oporową. W takiej sytuacji, przyszły tydzień powinien przynieść pokaz siły kupujących.

 Wykres 1: Kurs bitcoina (1 miesiąc)

Wykres 1: Kurs bitcoina (1 miesiąc)

Jeżeli do tego nie dojdzie, wtedy możemy się spodziewać korekty wyższego rzędu, która mogłaby sprowadzić kurs bitcoina znacznie niżej, niż piątkowe minima. Przy rozegraniu takiego wariantu, kluczowym miejscem będzie wspomniany wcześniej poziom 10000 dolarów. W tym miejscu byki muszą dać z siebie wszystko, aby kontynuować dotychczasowy trend wzrostowy. Trwałe przełamanie tej bariery popytowej, wyglądałoby fatalnie z punktu widzenia analizy technicznej.

 Wykres 2: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Wykres 2: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk