• Odbierz prezent
kryptokalendarz

Publikowany w piątek Krypto Kalendarz obejmuje swoim zasięgiem okres od soboty do poniedziałku, a więc w tym przypadku od 30 czerwca do 2 lipca. W tym okresie czeka nas kilka ciekawych wydarzeń, które mogą mieć istotne znaczenie dla sytuacji na rynku kryptowalut. Najważniejsze z nich opisujemy poniżej.

 

Syscoin – airdrop

1 lipca zostanie wykonany snapshot portfeli Syscoin na potrzeby airdropu. Pomiędzy użytkowników Syscoin z utworzonym nickiem (Alias) rozdysponowane zostanie 6% wszystkich tokenów CPS Coin (6% z 3 mld). Bonusowe tokeny dystrybuowane będą proporcjonalnie do liczby posiadanych tokenów Syscoin. Airdrop nastąpi tego samego dnia co snapshot.

 

Hyperspace – hard fork i airdrop

Zespół Hyperspace przeprowadza hard fork, przy okazji którego wygenerowanych zostanie ok. 3,5 mld tokenów Space Cash (SPACE). Zostaną one rozdystrybuowane pomiędzy posiadaczy Siacoin w relacji 1 SPACE na 10 SC. Aidrop nie będzie dotyczył osób posiadających mniej niż 1 token SC. Snapshot na potrzeby tego airdropu zostanie przeprowadzony na bloku sieci Sia o numerze 161 358.

Siacoin to projekt związany z platformą do przechowywania danych, opartą na technologii blockchain. Platforma ta ma być bardziej wiarygodna i mniej kosztowna niż tradycyjne ‘chmury’ do przechowywania danych. Hyperspace to konkurencyjny projekt, który zostanie częściowo oparty na kodzie Siacoin.

 

PeepCoin – wejście na nową giełdę

PCN od 1 lipca będzie notowany na giełdzie Plaak Exchange, gdzie będzie możliwy zakup i sprzedaż kryptowaluty za waluty tradycyjne. Aktualnie dzienne obroty PCN kształtują się na poziomie kilkuset tysięcy dolarów, po tym jak w ostatnich dniach doszło do załamania rynku i spadku ceny o 98%. Spadek ten został wywołany przez fiasko zapowiadanego wcześniej swapu. Cena PCN wynosi obecnie kilka tysięcznych części centa. Trudno przewidzieć jaki efekt dla rynku w takiej sytuacji będzie miał debiut na giełdzie Plaak Exchange. Nie jest to giełda objęta rankingiem CoinMarketCap, stąd nie jesteśmy w stanie określić wielkości jej dziennych obrotów.

PeepCoin to kolejny projekt kryptowaluty skupiający się głównie na jej funkcji płatniczej. Ma zapewnić wysoki poziom prywatności przy dokonywaniu transakcji.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Bitcoin Gold – hard fork

Na łańcuchu Bitcoin Gold 1 lipca ma dojść do hard forka. Nie będzie to jednak fork skutkujący powstaniem nowej kryptowlauty, a jedynie stanowiący usprawnienie sieci BTG. Po hard forku nowych algorytmem Proof of Work będzie Equihash-BTG.

Bitcoin Gold to kryptowaluta, która powstała w ramach drugiego hard forka Bitcoina. Podstawową różnicą pomiędzy BTC i BTG jest wykorzystanie różnego algorytmu konsensusu. Twórcy BTG chciel zdecentralizować wydobycie, sprawiając by ‘kopanie’ BTG przy wykorzystaniu koparek ASIC było nieopłacalne.

 

Aegeus – token burn

Twórcy Aegeus 1 lipca przeprowadzą tzw. token burn. W jego efekcie zutylizowane zostanie przynajmniej 10 mln tokenów AEG.

 

INS Ecosystem – airdrop

Twórcy INS Ecosystem 2 lipca zamierzają przeprowadzić airdrop tokenów INS. W ramach airdropu rozdystrybuowane zostanie 600 tys. tokenów INS, proporcjonalnie do liczby posiadanych wcześniej tokenów przez poszczególnych użytkowników. Aby wziąć udział w airdropie należy przetransferować swoje tokeny INS na prywatny portfel.

INS Ecosystem rozwija platformę mającą zapewnić bezpośrednią interakcję pomiędzy firmami i konsumentami.

 

BitTube – hard fork

Na bloku numer 110 tys. ma dojść do hard forka łańcucha BitTube. Nie będzie to fork skutkujący powstaniem nowej kryptowaluty, a jedynie usprawnienie sieci. W efekcie forka algorytm konsensusu zostanie zmieniony na CN Saber (Proof of Work). Blok, na którym dojdzie do hard forka ma wypaść w okresie 1-2 lipca.

BitTube to platforma video, pozwalająca twórcom czerpać zyski z udostępnianych materiałów bez konieczności wykorzystywania reklam w trakcie filmów.

 

Konferencje i meetupy

  • 30 czerwca – kongres CriptoMad w Madrycie
  • 1-2 lipca – konferencja Chainers 2018 w Seulu
  • NXS – 2 lipca – meetup Nexus w Londynie
  • 2-3 lipca – Asia Blockchain Congress w Tokio

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitocoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk