• Sklep
  • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - sierpniowe airdropy

Sierpień rozpoczyna się od dość interesującego dnia dla rynku kryptowalut. Krypto Kalendarz na środę 1 sierpnia zawiera kilka pozycji, które mogą okazać się ciekawe z perspektywy uczestników rynku.

 

Cardano – aktualizacja Roadmapu

O godzinie 15:00 1 sierpnia zespół Cardano ma dokonać kolejnej aktualizacji Roadmapu, czyli planu rozwoju projektu. W przypadku tej kryptowaluty jest to niezwykle istotne wydarzenie, gdyż usprawnienia i aktualizacje sieci dokonywane są tutaj bez hard forków. Nie destabilizują one jednak samej sieci. Dzięki temu projekt jest dużo bardziej skalowalny od innych kryptowalut.

Cardano jest projektem konkurencyjnym dla takich kryptowalut jak Ethereum czy TRON. Oferuje on platformę do tworzenia smart kontraktów. Dzięki ciągłym usprawnieniom ma być ona w stanie dostarczać użytkownikom bardziej zaawansowane funkcje. Aktualnie Cardano jest ósmą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji – ta sięga 3,8 mld dolarów.

 

VeChain – airdrop

VeChain we współpracy z giełdą Binance przygotowuje airdrop tokenów VTHO. 100 mln tokenów VTHO trafi do użytkowników giełdy Binance, którzy posiadają tokeny VET (VeChain). Liczba tokenów, które możemy otrzymać zależy od liczby tokenów VET jakie posiadamy (w stosunku do liczby wszystkich tokenów VET posiadanych przez użytkowników Binance). Z airdropu wykluczone zostaną osoby, które posiadają mniej niż 1 token VET. Snapshot na potrzeby airdropu zostanie wykonany 1 sierpnia, a przydział bonusowych tokenów odbędzie się do 5 sierpnia.

VeChain to 17. kryptowaluta pod względem wielkości, z kapitalizacją na poziomie ok. 1,3 mld dolarów. VeChain tworzy ekosystem umożliwiający przedsiębiorcom  wykorzystanie technologii blockchain. Rynek w ekosystemie VeChain umożliwia także klientom na dokładną weryfikację kupowanych produktów (np. ich pochodzenie).

 

Odyssey – airdrop

1 sierpnia Odyssey rozpocznie snapshoty na potrzebę sierpniowego airdropu OCP. Snapshoty dokonywane będą każdego dnia do końca sierpnia, gdyż liczba otrzymanych tokenów w ramach airdropu zależeć będzie od średniej liczby posiadanych tokenów OCN w trakcie miesiąca. Kampania airdropowa Odyssey będzie trwać przez 50 miesięcy i w każdym z nich rozdysponowanych zostanie 200 mln tokenów OCP.

Odyssey to projekt, który ma na celu stworzenie ekosystemu usprawniającego wymianę dóbr. OCN jest wewnętrznym tokenem ekosystemu, natomiast OCP jest tokenem płatniczym.

 

Abyss – airdrop

Z końcem lipca kończy się kampania aidropowa Abyss, a osoby, które uzyskały w niej bonusowe tokeny ABYSS otrzymają je w dniu 1 sierpnia. W ramach kampanii rozdystrybuowane ma zostać 50 tys. tokenów, które trafi do maksymalnie 500 osób. Aby wziąć udział w kampanii należało zagłosować na projekt Abyss na dwóch giełdach kryptowalut: CoinEx i EolfEx.

The Abyss to platforma cyfrowej dystrybucji nowej generacji, wspierająca wszystkie rodzaje gier wideo (z naciskiem na MMO Free2Play i kryptogry), w tym tytuły AAA, szybko rozwijającej się globalnej społeczności graczy.

 

PacCoin – start serwisu PAClyfe

1 sierpnia PacCoin ma uruchomić serwis PAClyfe- portal przeznaczony dla społeczności PacCoin. To ważny krok w realizacji całego projektu. Serwis ma również służyć do zarządzania swoimi transakcjami/płatnościami w PacCoin.

PAC jest projektem kryptowaluty trzeciej generacji, wykorzystującej sieć opartą o Masternode’y.  PAC, według twórców, ma stać się najbardziej efektywną i przyjazną użytkownikom kryptowalutą.

 

Konferencje i meetupy

  • RUFF – meetup Ruff w Seulu
  • World Blockchain Roadshow w Macao
  • NPXS – meetup Pundi X w Bogocie

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk