• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - portfel Stellar wchodzi na App Store

Na wtorek 10 lipca zaplanowanych jest kilka ciekawych wydarzeń, które mogą mieć wpływ na rynek kryptowalut. Najważniejsze z nich jak co dzień opisujemy w ramach Krypto Kalendarza.

 

Utrum – debiut na nowej giełdzie

We wtorek 10 lipca Utrum zadebiutuje na giełdzie RightBTC. Może to być interesujące wydarzenie z perspektywy rynkowej. Wejście małej kryptowaluty na dużą giełdę może skutkować wyraźnie podwyższoną zmiennością w pierwszych dniach od debiutu. Efektem takiego debiutu może być np. dynamiczny, choć nietrwały wzrost ceny kryptowaluty.

O tym jak dużym wydarzeniem dla kryptowaluty będzie debiut na nowej giełdzie najlepiej świadczą same liczby. Aktualnie dzienne obroty Utrum kształtują się na poziomie kilku tysięcy dolarów. Utrum jest mało płynnym aktywem, a jego cena podlega wahaniom w ograniczonym zakresie. Największa notująca go giełda to aktualnie CoinExchange z dziennymi obrotami na poziomie ok. 1 mln dolarów. RightBTC to z kolei topowa giełda. Aktualnie jest sklasyfikowana na 17. pozycji w rankingu CoinMarketCap. Jest to rynek o dziennych obrotach bliskich 100 mln dolarów. Utrum może na tym skorzystać, o ile przyciągnie zainteresowanie kryptoinwestorów, czego nie udało się dokonać połowie z projektów notowanych na RightBTC.

Utrum to projekt, którego celem jest rozwiązanie problemu zaufania w środowisku kryptowalut. Rozwiązaniem jest tutaj ekosystem oparty na technologii blockchain, ‘mądrości tłumu’ i sztucznej inteligencji.

 

TokenPay – publikacja Whitepaper dla projektu eFin

TokenPay ma 10 lipca opublikować Whitepaper dla projektu eFin, który jest jednym z najważniejszych, nad którym pracowali deweloperzy. Whitepaper ma wyjaśnić wszystkie kwestie związane z procesem dystrybucji tokenów EFIN. 70% z nich ma trafić do posiadaczy tokenów TPAY.

TokenPay tworzy zdecentralizowaną platformę do dokonywania płatności. Środkiem płatności na platformie jest kryptowaluta TPAY. Jej twórcy zachęcają, by użytkownicy korzystali z niej płacąc za produkty i usługi, a nie przetrzymywali w celach inwestycyjnych. Twórcy regularnie skupują jednostki kryptowaluty na rynku, by zapewnić płynność transakcji przeprowadzanych na platformie. Fakt ten jest z pewnością zachęcający dla kolejnych  sprzedawców, którzy chcieliby korzystać z płatności w kryptowalutach.

 

Paymon – uruchomienie portfela

Twórcy Paymon planują uruchomienie portfela dedykowanego dla tokenów PMNT. Po udostępnieniu funkcji portfela użytkownicy będą mogli korzystać z jego pełnej funkcjonalności – m.in. przetrzymywać kryptowaluty, czy przesyłać między sobą tokeny PMNT. Uruchomienie portfela jest jednym z ważniejszych etapów dla danego projektu.

 

Stellar – aplikacja LOBSTR na App Store

LOBSTR, czyli najbardziej popularny portfel dla kryptowaluty Stellar od 10 lipca będzie dostępny w App Store. To wydarzenie daje możliwość zwiększenia zasięgu aplikacji, co może mieć pośredni efekt również dla samej kryptowaluty.

Stellar jest projektem konkurencyjnym dla Ripple. Zamysłem twórców było w tym przypadku stworzenie sieci łączącej bankowość i systemy płatnicze. W ten sposób ma powstać system taniego transferu środków na całym świecie.

 

Konferencje i meetupy

  • ARDR – meetup Ardor
  • CCRB – przedstawiciel projektu CryptoCarbon będzie przemawiał podczas Blockchain Summit w Singapurze
  • World Blockchain Roadshow w Zurychy

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk