• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - kolejne debiuty giełdowe

Rynek kryptowalut wkracza w nowy tydzień dość optymistycznie, choć przetasowania rynkowe wskazują, że mogą nas czekać jeszcze silne ruchy w górę albo w dół. W Krypto Kalendarzu opisujemy aktualną sytuację rynkową, a także wydarzenia, które mogą na nią wpłynąć we wtorek.

 

Sytuacja rynkowa

W weekend sytuacja na rynku kryptowalut uspokoiła się I inwestorzy rozpoczynają nowy tydzień w lepszych nastrojach niż ubiegły. Kapitalizacja całego rynku praktycznie nie zmieniła się w ciągu ostatnich dni, ale istotnym faktem jest wzrost dominacji Bitcoina, który po raz pierwszy od 8 miesięcy odpowiada za ponad 50% kapitalizacji całego rynku. Cena kryptowaluty w ciągu ostatniej doby wzrosła o 1,5%. Widoczny był znaczący wzrost obrotów, który jednak nie skutkował bardziej wyraźnym odbiciem, które zazwyczaj widzimy w takich sytuacjach. Spora alokacja jednostek kryptowaluty sugeruje, że w najbliższym czasie może wystąpić silny ruch w jedną ze stron – w zależności od tego, czy kapitał przechodził ze słabych do silnych rąk (potencjalne wzrosty), czy z silnych do słabych (możliwe załamanie rynku).

W TOP10 tylko Ethereum notuje dziś minimalne spadki (-0,4%), a najsilniejszą kryptowalutą jest Stellar (+7,5%). W TOP100 60% kryptowalut notuje wzrosty. Najmocniej rośnie Peercoin (+16,7%), dzięki czemu udało mu się wskoczyć do pierwszej setki, a największy spadek notuje MaidSafeCoin (-10,9%).

 

Red Pulse / Phoenix – swap tokenów

Po rebrandingu I uruchomieniu projektu Phonenix twórcy Red Pulse planują dokonać swapu (zamiany tokenów RPX na PHX). Snapshot na potrzeby swapu został wykonany na bloku numer 2608500 łańcucha NEO. 14 sierpnia ma dojść do samej zamiany tokenów. W przypadku trzymania tokenów na giełdach notujących RPX do zamiany ma dojść automatycznie, stąd nie ma potrzeby wycofywania tokenów do prywatnych portfeli. 19 sierpnia giełdy mają wznowić obrót tokenami (tym razem PHX zamiast RPX), po tym jak został on zablokowany wraz z możliwością wpłat i wypłat tuż przed dokonaniem snapshotu. Od 20 czerwca użytkownicy będą mogli już korzystać z tokenów na platformie Phoenix.

 

Unibright – wejście na nową giełdę

14 sierpnia kryptowaluta Unibright ma wejść na giełdę Qryptos. Wydarzenie to może mieć istotne konsekwencje rynkowe zarówno w krótkim (możliwa reakcja ceny) jak i długim okresie (potencjalny wzrost obrotów). Unibright jest kryptowalutą, której aktualne dzienne obroty kształtują się na poziomie kilkuset tys. dolarów. Są one w znakomitej większości realizowane na giełdzie Hotbit, dającej dostęp do rynku o dziennych obrotach na poziomie kilkunastu milionów dolarów. Giełda Qryptos, na którą wejdzie Unibright ma obroty zbliżone do Hotbit (pierwsza z nich jest sklasyfikowana na 55. miejscu w rankingu CoinMarketCap, a druga na 53. miejscu). Widzimy więc jakiej skali zmian można się spodziewać na rynku jeśli Unibright będzie cieszył się zainteresowaniem inwestorów.

Unibright to projekt, który ma pomagać przedsiębiorcom zintegrować biznes z technologią blockchain. Nowe projekty mogą związane z technologią blockchain mogą dzięki temu powstawać na stworzonych przez deweloperów Unibright schematach.

 

MediBlock – wejście na nową giełdę

MediBlock (QRC20) wejdzie 14 sierpnia na giełdę CPDAX. Wydarzenie to może mieć mniejsze znaczenie dla rynku niż wyżej opisany debiut Unibright na Qryptos. MediBlock pod względem dziennych obrotów jest kryptowalutą zbliżoną do Unibright. Giełda CPDAX jest jednak mniejsza od Qryptos. Sklasyfikowana jest na 71. miejscu w rankingu CoinMarketCap, a jej dzienne obroty to niespełna 10 mln dolarów. MediBlock już teraz notowany jest na 2 większych giełdach. Giełda Bibox oferuje dostęp do 30-krotnie większego rynku niż CPDAX i realizowana jest tam mniej więcej połowa obrotów MediBlock. Giełda Gate.io ma z klei ponad 3 razy większy rynek od CPDAX. Nie spodziewamy się więc większych konsekwencji rynkowych, chyba, że kryptowaluta zyska taką popularność, jaką ma na małej giełdzie CoinRail.

MediBlock to projekt mający za zadanie rozwiązać problem systemu informacyjnego w opiece zdrowotnej przy wykorzystaniu technologii blockchain. Ekosystem MediBlock ma umożliwić lepszy obieg informacji pomiędzy placówkami medycznymi i pacjentami. MediBlock posiada obok tokena QRC20 jeszcze token ERC20, który cieszy się większą popularnością na rynku.

 

Konferencje i meetupy

  • BCH – meetup Bitcoin Cash w Toronto
  • World Blockchain Roadshow w Amsterdamie
  • ENG – sesja AMA z deweloperami Enigma

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk