• Sklep
 • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - czwartkowy meetup Cardano w Krakowie

Na rynku kryptowalut znów widzimy okres wzrostu optymizmu i wzrosty cen. W Krypto Kalendarzu na czwartek mamy tym razem niewiele istotnych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na sytuację rynkową. W większości mówimy tutaj o spotkaniach/prezentacjach dotyczących poszczególnych projektów opartych na technologii blockchain.

 

Sytuacja rynkowa

Dzień wolny w Polsce jak na razie na rynku kryptowalut przebiega optymistycznie. Kurs Bitcoina rośnie, oddalając się od groźnej granicy 6 tys. dolarów, a za nim w górę idą także ceny innych walut cyfrowych. Kapitalizacja całego rynku na powrót przekroczyła 200 mld dolarów, ale na razie zatrzymała się tuż nad tym poziomem. Co ciekawe, sam Bitcoin jest tym razem jedną ze słabszych kryptowalut w TOP10, przez co jego dominacja nieznacznie spada, ale wciąż utrzymuje się powyżej 50%. Cena najpopularniejszej z kryptowalut rośnie o nieco ponad 6%, a w pierwszej dziesiętce (nie licząc Tetheru) słabiej wypada tylko Stellar (+5,6%). Najmocniej drożeją druga i trzecia największa kryptowaluta, czyli Ethereum (+13,6%) i Ripple (+12,8%).

W TOP100 najmocniej rośnie kurs Paypex –wzrost o ponad 150% pozwolił tej kryptowalucie wskoczyć do pierwszej setki. Jednocześnie w tym gronie mamy tylko jedną kryptowalutę, które kurs spada – minimalnie, bo o 0,4%, tanieje MOAC.

 

Cardano – meetup w Krakowie

W czwartek, 16 sierpnia, w Krakowie odbędzie się inauguracyjny meetup Cardano. Spotkanie dla społeczności zrzeszonej wokół tej kryptowaluty, jak i dla osób chcących dowiedzieć się więcej o tym projekcie, odbędzie się w ‘Starej Zajezdni’ przy ul. Wawrzyńca 12. Początek o godzinie 19:00 - wstęp wolny.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Duncan Coutts, głównym inżynierem IOHK (jedne z 3 podmiotów zaangażowanych w rozwój Cardano) w projekcie Cardano. Duncan Coutts omówi technologiczne aspekty projektu. Poniżej prezentujemy agendę spotkania:

 • 18:30 – przybycie i drink powitalny
 • 19:00 – wprowadzająca prezentacja Cardano Foundation
 • 19:15 – gość specjalny – Duncan Coutts
 • 20:00 – sesja Q&A i dyskusje
 • 20:00 – networking i drinki
 • 21:00 – zakończenie spotkania

Spotkanie w Krakowie ma być jednym z wielu eventów, jakie mają być organizowane w Polsce w związku z projektem Cardano (jak wskazano na polskiej grupie Cardano w serwisie meetup.com).

 

Cardano jest projektem konkurencyjnym dla takich kryptowalut jak Ethereum czy TRON. Oferuje on platformę do tworzenia smart kontraktów. Dzięki ciągłym usprawnieniom ma być ona w stanie dostarczać użytkownikom bardziej zaawansowane funkcje. Aktualnie Cardano jest dziewiątą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji – ta sięga 2,4 mld dolarów.

 

Equal – nowa strona internetowa

16 sierpnia projekt Equal ma uruchomić swoją nową stronę internetową. Na stronie pojawią się informacje o zespole deweloperów, whitepaper projektu, a także zegar odliczający czas do zamkniętego beta testu. Aktualna strona internetowa prezentuje się dobrze od strony wizualnej, ale jest mało funkcjonalna i zawiera niewiele informacji.

 

Pozostałe konferencje i meetupy

 • TRX – meetup z deweloperami TRON w San Francisco
 • BAT – sesja AMA z CEO projektu Basic Attention Token
 • LBA + MT – meetup Libra Credit i MyToken w Seulu
 • LION – sesja AMA z Lion Coin na YouTube
 • World Blockchain Roadshow w Berlinie
 • BlockChainTalks w Amsterdamie

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk