• Sklep
  • Odbierz prezent
krypto kalendarz

Po kilku mało ciekawych dniach tym razem w Krypto Kalendarzu możemy opisać większą liczbę ciekawych wydarzeń, które mogą okazać się istotne dla rynku kryptowalut. Są to przede wszystkim debiuty giełdowe, a także usprawnienia w poszczególnych projektach. Na czwartek zaplanowana jest także spora liczba meetupów, których celem jest m.in. zwiększenie rozpoznawalności poszczególnych projektów.

 

BitShares – hard fork

Na pierwszy czwartek czerwca deweloperzy BitShares zapowiedzieli jeden z dwóch tegorocznych hard forków. Nie będą one skutkowały jednak powstaniem nowej kryptowaluty (powiązanym z airdropem), ale mają stanowić jedynie usprawnienie sieci.

BitShares oferuje dostęp do różnego rodzaju usług finansowych. Wśród nich wyróżnić można zdecentralizowaną platformę do wymiany aktywów.

 

Storm – airdrop

Twórcy Storm zamierzają co pół roku dokonywać airdropu tokenów. W ten sposób rozdystrybuowane mają zostać tokeny nie sprzedane w ramach wcześniejszych ofert. Airdropy mają służyć przyspieszeniu adaptacji. Airdrop dotyczy osób, które nabyły tokeny w ramach Storm Play lup poprzez Crowdsale. Warunkiem otrzymania dodatkowych tokenów jest przetrzymywanie starych tokenów na pierwotnym portfelu. Liczba tokenów, które uzyskamy zależeć będzie od liczby posiadanych tokenów, a także czasu ich przetrzymywania (im dłużej, tym więcej). Kolejne airdropy będą mieć miejsce 7 grudnia 2018 roku, 7 czerwca 2019 roku i 7 grudniua 2019 roku.

Projekt Storm oparty jest na grywalizacji. Poprzez aplikację dostępną na smartfony możemy brać udział w ankietach, testowaniu nowych produktów i innych zadaniach, za które otrzymuje się tokeny Storm, jednostki Bitcoin lub Ethereum.

 

Cardano – aktualizacja Roadmapu

O godzinie 15:30 7 czerwca zespół Cardano ma dokonał kolejnej aktualizacji Roadmapu, czyli planu rozwoju projektu. W przypadku tej kryptowaluty jest to niezwykle istotne wydarzenie, gdyż usprawnienia i aktualizacje sieci dokonywane są tutaj bez hard forków. Nie destabilizują one jednak samej sieci. Dzięki temu projekt jest dużo bardziej skalowalny od innych kryptowalut.

Cardano jest projektem konkurencyjnym dla takich kryptowalut jak Ethereum czy TRON. Oferuje on platformę do tworzenia smart kontraktów. Dzięki ciągłym usprawnieniom ma być ona w stanie dostarczać użytkownikom bardziej zaawansowane funkcje. Aktualnie Cardano jest siódmą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji – ta sięga 5,6 mld dolarów.

 

Bankex – koniec program bonusowego

Jeszcze tylko 6 czerwca istnieje możliwość skorzystania z programu bonusowego Bankex. W ramach trwającego od 2 tygodni programu bonusowego można uzyskać dodatkowe tokeny BKX za wykonanie konkretnych działań na platformie. Na pulę bonusową przeznaczono 20 tys. tokenów, które zostaną rozdystrybuowane pomiędzy uczestników programu w ciągu najbliższego tygodnia. Na rynku pojawią się więc nowe tokeny, co może mieć wpływ na cenę rynkową.

Bankex to firma wdrażająca nowe technologie do sektora finansowego. Wśród wdrożonych przez nia projektów znajdziemy m.in. platformę do tworzenia kampanii bonusowych (Bounty on blockchain), platformę do pozyskiwania finansowania dla kont w serwisach społecznościowych (Mediatoken), czy platforma crowdfundingowa dla aplikacji na smartfony (Apptoken).

 

Travala – wejście na nową giełdę

7 czerwca tokeny AVA będą notowane na nowej giełdzie. Nie znana jest jednak jej nazwa, stąd trudno ocenić jak duże znaczenie będzie miał ten debiut dla sytuacji rynkowej. AVA ma być notowana na nowej giełdzie w stosunku do Ethereum i Bitcoina. Na ten moment jedyną giełdą, na której obraca się tokenami AVA jest Switcheo.

Travala.com (wcześniej Concierge.io), dzięki technologii blockchain i tokenach opartych na silniku NEO zamierza zrewolucjonizować branżę turystyczną.

 

Zilliqa – wejście na nową giełdę

W czwartek 7 czerwca Zilliqa zadebiutuje na giełdzie Zebpay. Tego dnia będzie można deponować jednostki ZIL na giełdzie i obracać nimi. Zilliqa jest dość dużym projektem, gdyż kapitalizacja tej kruyptowaluty to prawie 1 mld dolarów, co daje jej 26. pozycję w rankingu największych walut cyfrowych. W takiej sytuacji wejście na nową giełdę nie musi mieć znaczącego przełożenia na cenę, choć jest pozytywnym czynnikiem, zwiększającym zasięg projektu.

Zilliqa oferuje platformę opartą na technologii blockchain, zaprojektowaną do realizacji tysięcy transakcji na sekundę.

 

Konferencje i meetupy

  • SHIP – meetup ShipChain w Greenville
  • LUC – sesja AMA z Level Up Coin
  • LSK – meetup Lisk w Miami
  • SPN – sesja AMA z Sapien
  • BTCP – meetup Bitcoin Private w Melbourne
  • BTCP – mmetup Bitcoin Private w Rotterdamie
  • Blockchain Meetup w Zurychu

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk