• Odbierz prezent
krypto kalendarz

Za nami tydzień, który nie obfitował w dużą liczbę ważnych wydarzeń dla rynku kryptowalut. Weekend pod tym względem zapowiada się również spokojnie, choć warto będzie zwrócić na kilka interesujących wydarzeń, które mogą mieć znaczenie dla rynku. Najważniejsze z nich opisujemy w ramach Krypto Kalendarza, który, jak w każdy piątek, obejmuje okres od soboty do poniedziałku – czyli w tym przypadku 7-9 lipca.

 

Bitcoin Gold

W kalendarzach związanych z rynkiem kryptowalut możemy znaleźć jeszcze hard fork sieci Bitcoin Gold. Był on zapowiadany na pierwszy tydzień lipca, więc teoretycznie mogło do niego dojść nawet w ten weekend. Hard fork miał już jednak miejsce na bloku nr 536200. Nie był to fork skutkujący powstaniem nowej kryptowlauty, a jedynie stanowiący usprawnienie sieci BTG. Po hard forku nowym algorytmem Proof of Work jest Equihash-BTG. NA ten moment dokonanie usprawnień w sieci nie miało większego przełożenia na sytuację rynkową kryptowaluty. Na ten moment jednym z efektów jest spadek hashrate’u sieci, który może trwać do czasu dostosowania się minerów do nowego trybu wydobycia.

Bitcoin Gold to kryptowaluta, która powstała w ramach drugiego hard forka Bitcoina. Podstawową różnicą pomiędzy BTC i BTG jest wykorzystanie różnego algorytmu konsensusu. Twórcy BTG chcieli zdecentralizować wydobycie, sprawiając by ‘kopanie’ BTG przy wykorzystaniu koparek ASIC było nieopłacalne.

 

EagleCoin – test Masternode’ów

W sobotę 7 lipca EagleCoin ma opublikować WhitePaper i uruchomić swoją stronę internetową. To kolejny ważny krok dla projektu po tym jak w czwartek 5 lipca uruchomiony został publiczny test Masternode’ów.

EagleCoin jest pierwszym etapem projektu EaglePay, czyli systemu dokonywania płatności. Eaglecoin oparty jest na blockchainie Ethereum. Platforma EaglePay ma z kolei zostać oparta na IronGeekChain.

 

CoinLion – start nowej giełdy

W sobotę 7 lipca startuje nowa platforma do wymiany cyfrowych aktywów – CoinLion. Platforma ma służyć do wymiany kryptowalut i zarządzania portfelem kryptoaktywów. Platforma posiada swój wewnętrzny token – Lion.

 

Sprouts – hard fork

Sprouts jest obecnie zaliczany do ‘wymarłych kryptowalut’. Od pewnego czasu jego twórcy planują jednak ożywić projekt. Kluczowym elementem będzie tutaj nadchodzący hard fork, stanowiący usprawnienie sieci. Zmiany mają dotyczyć algorytmu konsensusu, którym aktualnie jest Proof-of-Stake.

 

Tokenomy – wejście na nową giełdę

9 lipca Tokenomy ma zadebiutować na giełdzie kryptowalut LBank. To wydarzenie może mieć duże znaczenie dla rynkowej sytuacji TEN. Aktualnie dzienne obroty tej kryptowaluty kształtują się na poziomie kilkuset tysięcy dolarów. Największa giełda notująca TEN to CoinBene, z dziennymi obrotami na poziomie ponad 100 mln dolarów. Odpowiada ona jednak za bardzo małą część obrotu TEN. LBank to giełda, która znajduje się na 11. miejscu w rankingu CoinMarketCap (3 pozycje wyżej niż CoinBene), a jej dzienne obroty przekraczają 150 mln dolarów. Debiut na tej giełdzie otwiera spory rynek na TEN. Obecność na giełdzie CoinBene pokazuje jednak, że niekoniecznie wiąże się to od razu ze zwiększonym zainteresowaniem.

Tokenomy to platforma umożliwiająca tworzenie nowych projektów kryptowalutowych, a także giełda umożliwiająca wymianę tokenów i kryptowalut.

 

Konferencje i meetupy

  • Wirtualna konferencja Hack Summit
  • WAVES – meetup Waves w Londynie
  • EFX – Effect.AI na konferencji Rise Conference

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk