• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 3-10 czerwca (NEO, Cardano, Syscoin, Aeternity)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. Nadchodzący tydzień obfituje w istotne wydarzenia dla wielu czołowych projektów.

 

NEO - 3 czerwca (20. pozycja w CoinMarketCap)

W poniedziałek 3 czerwca dojdzie do aktualizacji sieci NEO. Zmianie ulegnie mechanizm działania algorytmu konsensusu (druga wersja Delegated Byzantine Fault Tolerance), aktualizacji ulegnie również model naliczania opłat transakcyjnych - wprowadzona zostanie dodatkowa opłata (tzw. oversize fee) za transakcje przekraczające rozmiar 1024 bajtów, a także niski priorytet transakcji dla transakcji z opłatą poniżej 0,001 GAS. Giełdy kryptowalut mające w swojej ofercie NEO dokonają aktualizacji swoich węzłów, użytkownicy zaś powinni zaktualizować posiadane portfele. NEO to wielofunkcyjna platforma blockchain z otwartym kodem źródłowym, stworzona w Chinach. NEO ma za cel stworzenie uniwersalnej platformy do digitalizowania aktywów wszelkiego rodzaju, emisji tokenów, tworzenia smart kontraktów oraz budowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Z tego powodu bywa też często nazywane „chińskim Ethereum”. NEO początkowo nazywało się AntShares (ANS), jednak po udanym rebrandingu projekt przybrał obecną nazwę.

Dostępność NEO na giełdach: CoinMex (17,5% obrotu), Coinbene (ponad 12% obrotu), Binance (ok. 4% obrotu).

 

Cardano (ADA) - od 4 czerwca (12. pozycja w CMC)

W nadchodzącym tygodniu projekt Cardano opublikuje zaktualizowaną wersję swojej roadmapy, która określi szczegółowe terminy oraz zakres kolejnych elementów rozwoju platformy. Po kwietniowej aktualizacji projekt wszedł w ostateczną fazę rozwoju o nazwie Shelley. Aktualizacja przyniosła m.in. możliwość stakowania swoich środków w ADA, transakcje multisignature, odporne na komputery kwantowe podpisy kryptograficzne, czy lekki portfel. Cardano (ADA) to kompleksowa i wielofunkcyjna (all-in-one) platforma oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę ADA, działającej w oparciu o wysokoskalowalny algorytm konsensusu Proof of Stake o nazwie Ouroboros. Cardano jest projektem zbudowanym od podstaw na własnym kodzie źródłowym. 

Dostępność ADA na giełdach: Binance (ponad 35% obrotu), Huobi (ponad 20% obrotu), Bittrex (ok. 1,5% obrotu), Kraken (ok. 1% obrotu).

 

Syscoin (SYS) - 4 czerwca (131. pozycja w CMC)

We wtorek 4 czerwca projekt Syscoin przejdzie ważna aktualizację protokołu, wprowadzającą tzw.  Syscoin 4.0. Czwarta wersja sieci Syscoin znacznie zwiększy jej skalowalność, wprowadzi pełną kompatybilność z wirtualną maszyną Ethereum (EVM), co pozwoli m.in. na uruchamianie wszystkich smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji napisanych w języku Solidity w jej obrębie za pomocą specjalnego punktu pomostowego. Oprócz tego wprowadzi ulepszone transakcje natychmiastowe Z-DAG, pozwalające również na tokenizację konkretnych aktywów.

Jest to istotne wydarzenie dla projektu, w znaczący sposób zwiększające jego możliwości.

Syscoin (SYS) jest istniejącą od 2014 r. platformą blockchain funkcjonującą w oparciu o hybrydowy algorytm konsensusu Proof of Work (SHA256) i Proof of Stake. Syscoin jest wielofunkcyjna platformą z własna kryptowalutą, pozwalająca na digitalizacje aktywów, tokenizację, natychmiastowe transakcje dzięki masternodom, czy tworzenie zdecentralizowanych rynków. Syscoin jest jedna z najwyżej skalowalnych sieci pod względem maksymalnej liczby transakcji na sekundę (TPS).

Dostępność SYS na giełdach: Binance (ok. 60% obrotu), Bittrex (niecałe 20% obrotu), Upbit (niecałe 20% obrotu).

 

Opacity (OPQ) - 5 czerwca (355. miejsce w CMC)

W środę 5 czerwca projekt Opacity, będący kontynuacją upadłego Oyster Pearl (PRL), uruchomi publiczną wersję 1.0 swojej platformy. Jest to kluczowe wydarzenie dla projektu, który próbuje odzyskać wiarygodność po wizerunkowej porażce platformy Oyster, będącej skutkiem oszustwa, jakiego dokonał anonimowy twórca smart kontraktu o pseudonimie Bruno Block w październiku zeszłego roku.

Projekt Opacity kontynuuje założenia platformy Oyster, oferując zdecentralizowaną i całkowicie anonimową chmurę danych z wykorzystaniem protokołu zero knowledge. Token użytkowy OPQ oparty jest na smart kontrakcie Ethereum (ETH).

Dostępność OPQ na giełdach: Kucoin (100% obrotu), COSS (brak obrotu).

Czytaj także: Twórca Oyster (PRL) emituje tokeny z powietrza i dokonuje exit scamu

Projekt Oyster (PRL) oferujący usługi zdecentralizowanej chmury danych, emitujący tokeny PRL oparte na blockchainie Ethereum (ERC20), w poniedziałek 29 października padł ofiarą tajemniczego oszustwa, którego najprawdopodobniej dopuścił się sam anonimowy twórca projektu. Skutkiem tej niecodziennej s.. Czytaj
Twórca Oyster (PRL) emituje tokeny z powietrza i dokonuje exit scamu

 

Aeternity (AE) - 5 czerwca (57. miejsce w CMC)

W środę dojdzie do kolejnej aktualizacji (hard-fork) protokołu Aeternity, na wysokości bloku 90800. Aktualizacja o nazwie Fortuna wprowadzi nowe typy uniwersalnych kont (tzw. generalized accounts), a także przygotuje sieć na wprowadzenie tzw. wirtualnych kanałów rozliczeniowych (na zasadzie protokołu drugiej warstwy), a także natychmiastowych transakcji (FATE), które zostana wprowadzone pod koniec tego roku.

Dostępność AE na giełdach: OKEx (ponad 25% obrotu), AEX (niecałe 15% obrotu), Binance (ok. 13% obrotu).

 

QLC Chain (QLC) - 7 czerwca (353. miejsce w CMC)

Od czwartku możliwe będzie stakowanie (zamrażanie) tokenów QLC, za co przyznawane będzie wynagrodzenie w jednostkach Q-GAS. QLC Chain to projekt wysokoskalowalnej sieci opartej na skierowanym grafie acyklicznym (DAG), stworzonej do zastosowań telekomunikacyjnych, mającej na celu zapewnienie bezpiecznej i stabilnej sieci komunikacyjnej.

Dostępność QLC na giełdach: Binance (ponad 97% obrotu), Kucoin (ok. 2% obrotu), gate.io (mniej niż 1% obrotu)

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • TokenPay (TPAY): 7,61% (-1,46% do BTC)
  • Veros (VRS): -0,79% (-8,86% do BTC)
  • QLC Chain (QLC): -4,7% (-12,78% do BTC)
  • Aeternity (AE): -4,93% (-12,94% do BTC)
  • Ark (ARK): -3,32% (-11,45% do BTC)
  • Tezos (XTZ): 0,56% (-7,91 do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 27 maja - 3 czerwca (Aeternity, Ark, Tezos)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 27 maja - 3 czerwca (Aeternity, Ark, Tezos)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk