• Sklep
  • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 27 maja - 3 czerwca (Aeternity, Ark, Tezos)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. W zeszłym tygodniu na rynku miało miejsce swoiste odrodzenie altcoinów (wystarczy spojrzeć na wzrosty np. SnapCoina), z których większość w zauważalny sposób zyskała na wartości, w tym także projekty opisywane w zeszłotygodniowym kalendarzu. Czy w nadchodzącym tygodniu sytuacja się powtórzy?

 

TokenPay (TPAY) - 27 i 30 maja (216. pozycja w CoinMarketCap)

W poniedziałek 27 maja użytkownicy portalu bukmachersko-hazardowego CryptoBet po raz pierwszy będą otrzymywać swoje wynagrodzenia w tokenach CBET, działających w ramach sieci TokenPay. W czwartek 30 maja zdecentralizowana platforma handlowa eFin rozpocznie comiesięczne airdropy tokenów CBET. Giełda eFin również posiada własny token eFin Coin, oparty na blockchainie TokenPay. Obie informacje są stosunkowo istotne ze względu na ich strategiczny dla projektu TokenPay charakter.

TokenPay dostarcza rozwiązania płatnicze obsługujące wiele kryptowalut dla klientów biznesowych, wśród których można wymienić niemiecki WEG Bank, we współpracy z Fundacją Litecoin. Sama kryptowaluta TPAY funkcjonuje w obrębie własnej sieci blockchain, która zapewnia wysoki stopień prywatności transakcji, dzięki wykorzystaniu sieci Tor i tzw. niewykrywalnych adresów (ang. stealth addresses). TPAY oparty jest na algorytmie konsensusu Proof of Stake.

Dostępność TPAY na giełdach: BitForex (ponad 50% obrotu), TOPBTC (ok. 35% obrotu), Liquid (ponad 6% obrotu).

Tokeny CBET nie są jeszcze dostępna na żadnej giełdzie.

 

Veros (VRS) - 27 maja (1050. miejsce w CMC)

W poniedziałek rozpoczyna się program lojalnościowy „Save Veros”, który po zablokowaniu przynajmniej 30 tys. tokenów VRS na miesiąc oferuje gwarantowaną stopę zwrotu w wysokości 3%. Veros to projekt mający na celu stworzenie platformy umożliwiającej zbieranie funduszy na innowacyjne programy ekologiczne, a także na wspieranie ochrony środowiska. VRS funkcjonuje w oparciu o smart kontrakt Ethereum (ERC20).

Dostępność VRS na giełdach: IDAX (ponad 85% obrotu), Sistemkoin (ponad 10% obrotu), Livecoin (ok. 3% obrotu).

 

QLC Chain (QLC) - 28 maja (364. pozycja w CMC)

Od wtorku 28 maja uruchomiona zostanie możliwość otrzymywania wynagrodzeń w jednostkach Q-Gas za stakowanie (zamrażanie) posiadanych jednostek QLC. QLC Chain to projekt wysokoskalowalnej sieci opartej na skierowanym grafie acyklicznym (DAG), stworzonej do zastosowań telekomunikacyjnych, mających zachować decentralizację i wysoki poziom zabezpieczeń wiadomości i połączeń.

Dostępność QLC na giełdach: Binance (ponad 97% obrotu), Kucoin (ok. 2% obrotu), gate.io

(mniej niż 1% obrotu).

 

Aeternity (AE) - 28 maja (53. pozycja w CMC)

Protokół Aeternity przejdzie aktualizację bez zachowania wstecznej kompatybilności (hard-fork), która poprawi funkcjonowanie smart kontraktów, a także pozwoli m.in. na tworzenie tzw. wirtualnych kanałów rozliczeniowych, które pozwolą na przeprowadzanie transakcji na zasadach protokołu drugiej warstwy (poza samym blockchainem, jak np. w Lightning Network). Aeternity (AE) to wielofunkcyjna platforma blockchain służąca do tworzenia wysokoskalowalnych smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Smart kontrakty w Aeternity, nazywane Aepp, mają zawdzięczać swoją skalowalność pobieraniu danych spoza sieci, zamiast umieszczania ich na blockchainie, jak dzieje się to m.in. w Ethereum. Oprócz tego sieć ma korzystać z wirtualnych kanałów rozliczeniowych (ang. Virtual State Channels), które zapewnią teoretycznie nieograniczona skalowalność. Sieć Aeternity posiada hybrydowy algorytm konsensusu PoW/PoS i jest całkowicie kompatybilna ze smart kontraktami Ethereum.

Dostępność AE na giełdach: OKEx (ponad 25% obrotu), AEX (niecałe 15% obrotu), Binance (ok. 13% obrotu).

Czytaj także: Aeternity (AE) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Smart kontrakty z nieograniczoną skalowalnością Aeternity (AE) to otwartoźródłowa (ang. open source), zdecentralizowana platforma aktualnie oparta na sieci blockchain Ethereum (ETH), z planami migracji na własną, całkowicie niezależną sieć bloków do końca 2019 r. Projekt Aeternity pracuje nad rozw.. Czytaj
Aeternity (AE) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Ark (ARK) - 28 maja (86. pozycja w CMC)

Platforma Ark udostępni publiczną wersję jednego z kluczowych elementów swojego ekosystemu, tzw. ARK Deployer, który pozwoli użytkownikom bez wiedzy programistycznej (dzięki pełnemu interfejsowi graficznemu) na zaprojektowanie i uruchomienie własnej sieci blockchain dostosowanej do konkretnych potrzeb i zastosowań w obrębie ekosystemu Ark (zwanej bridgechain). Jest to istotne wydarzenie dla rozwoju projektu.

Dostępność ARK na giełdach: Binance (ok. 60% obrotu), Upbit (niemal 30% obrotu), Bittrex (niecałe 7% obrotu), OKEx (ok 2% obrotu).

 

 

Tezos (XTZ) - 29 maja (16. pozycja w CMC)

W środę 29 maja w protokole Tezos dojdzie do migracji na nową siec bloków o nazwie Athens, co będzie wymagało aktualizacji oprogramowania przez wszystkie węzły. Nowa sieć implementuje unikatowy mechanizm głosowania, który będzie autonomicznie wpływał na przyszły sposób rozwoju sieci. Uruchomienie sici Athens to istotne wydarzenie dla projektu. Tezos (XTZ) to zdecentralizowana platforma blockchain, pozwalająca na tworzenie smart kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji. Projekt oparty jest na własnym kodzie źródłowym i posiada natywną kryptowalutę XTZ. Algorytm konsensusu w sieci Tezos to Proof of Stake, który umożliwia modyfikację kodu, przez co projekt jest nazywany przez twórców pierwszą rozproszoną siecią, która samoistnie się ulepsza i ewoluuje.

Tezos zebrał wiele głosów krytyki po problemach prawnych związanych z ICO - tokeny zostały zakwalifikowane jako papiery wartościowe, co przyniosło wiele komplikacji.

Dostępność XTZ na giełdach: BitMax (ponad 40% obrotu), Kraken (niecałe 30% obrotu), gate.io (ok. 13% obrotu), Bitfinex (ok. 2% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Bluzelle (BLZ): 0,65% (-5,75% do BTC)
  • Callisto Network (CLO): 12,92% (5,88% do BTC)
  • Binance Coin (BNB): 17,38% (9,9% do BTC)
  • Everipedia (IQ): 52,43% (44,19% do BTC)
  • SnapCoin (SNPC): 99,21% (86,96% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 20-27 maja (Binance Coin, Everipedia, Malta Blockchain Summit)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 20-27 maja (Binance Coin, Everipedia, Malta Blockchain Summit)

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk