• Odbierz prezent
krypto kalendarz

Wtorek 26 czerwca powinien być ciekawym dniem z perspektywy runku kryptowalut. Czekają nas dwa ważne hard forki, a także wybory w sieci TRON. Wydarzenia te mogą mieć istotny wpływ na rynek, a także przyszłość poszczególnych projektów. Opisujemy je poniżej w ramach codziennego Krypto Kalendarza.

 

ZCash – hard fork

Na blockchainie ZCash ma dojść do hard forka. Będzie on stanowił jedynie usprawnienie sieci i nie będzie wiązał się z powstaniem nowej kryptowaluty. Do forka ma dojść na bloku numer 347 500, który powinien zostać wydobyty 26 czerwca. Twórcy projektu rekomendują, by nie dokonywać wpłat ani wypłat z giełd kryptowalut w okresie przynajmniej godziny od osiągnięcia bloku 347 500. Bezpiecznie będzie można dokonywać tych działań w momencie ustabilizowania się sieci. Wsparcie dla ZCash przy hard forku ogłosiła już m.in. giełda Coindelta.

Twórcy ZCash wskazują, że w ramach zbliżającego hard forka sieć zostanie wzmocniona i lepiej przygotowana na przyszłe jej usprawnienia.

Zcash to pierwsza kryptowaluta, która zapełnia pełną ochronę prywatności transakcji, wykorzystując algorytm szyfrowania zk-SNARK. Wszystkie transakcje zapisywane są w publicznym blockchainie, ale strony i wielkość transakcji pozostają anonimowe.

 

ZenCash – hard fork

26 czerwca powinno dojść do hard forka łańcucha ZenCash. Podobnie jak w przypadku ZCash, hard fork nie będzie wiązał się z powstaniem nowej kryptowaluty i airdropem nowych coinów. Hard fork ma na celu usprawnienie sieci. W tym przypadku chodzi o zmianę algorytmu, tak by zapobiec centralizacji miningu. Twórcy ZenCash boją się o to, że bez zmiany algorytmu sieć może zostać zdominowana przez jedną dużą firmę miningową, operującą na koparkach ASIC. Jeśli jedna firma uzyskałaby 51% udziału w sieci, to mogłaby w ten sposób decydować o przyszłości sieci i wdrażaniu (lub nie wdrażaniu) kolejnych usprawnień. Obawy Twórców ZenCash związane są w szczególności z nową koparką od Bitman - AntMiner Z9 Equihash ASIC. Koparka ta ma być 12-krotnie bardziej efektywna pod kątem zużycia energii niż koparki GPU, które miały być główną metodą wydobycia ZEN od początku powstania kryptowaluty.

ZenCash powstał w wyniku jednego z hard forków łańcucha ZClassic. Projekt oparty jest na decentralizowanej platformie przeznaczonej m.in. do komunikacji, publikacji medialnych, czy płatności. Stawia w dużym stopniu na zachowanie prywatności użytkowników.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Quantum Resistant Ledger – uruchomienie mainnetu

We wtorek 26 czerwca ma wystartować mainnet Quantum Resistant Ledger. To istotny moment dla kcałego projektu. Wystarczy przypomnieć sobie jaki wpływ na rynek miał start mainnetu EOS. Quantum jest oczywiście znacznie mniejszym projektem, ale również w tym przypadku warto będzie obserwować zachowanie się rynku.

Quantum Resistant Ledger ma być projektem odpowiadającym na zagrożenia, jakie dla kryptowalut stanowić mogłyby w przyszłości komputery kwantowe.

 

Tron – wybór ‘Super Reprezentatives’

26 czerwca ma dojść do wyboru 27 tzw. ‘Super Representatives’ sieci TRON. Będą to podmioty odpowiedzialne za zapewnienie podstawowych funkcji sieci, takich jak generacja bloków, kalkulacja i walidacja na potrzeby sieci. Będą oni nagradzani za swoją pracę 32 tokenami TRX za każdy blok.

‘Super Representatives’ zostaną wybrani w ramach głosowania, które odbędzie się w sieci TRON. Do głosowania służyć będą tokeny TRX.

TRON to projekt bardzo podobny do Ethereum. Bazuje on na ekosystemie, który umożliwia budowę nowych aplikacji na blockchainie TRON i tworzenie tokenów personalnych. Obecnie kryptowaluta TRON z kapitalizacją na poziomie niespełna 3 mld dolarów jest 10. największą walutą cyfrową.

 

Konferencje i meetupy

  • Blockchain Connect Conference w San Jose (26-27 czerwca)
  • LSK – meetup Lisk w Amsterdamie
  • Japan Blockchain Conference w Tokio (26-27 czerwca)

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitocoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk