Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,30-0,21%
USD / PLN3,98-0,28%
CHF / PLN4,42-0,25%
GBP / PLN5,03-0,16%
EUR / USD1,08+0,07%
DAX18 492,49+0,08%
FT-SE7 952,60+0,26%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 807,37+0,12%
S&P 5005 254,35+0,11%
ROPA BRENT87,07+1,60%
ROPA WTI82,70+1,20%
ZŁOTO2 234,24+0,06%
SREBRO25,03+1,87%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 26-27 lipca (Bitcoin, Zilliqa)

Jakub Wilk | 20:00 25 lipiec 2018
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Krypto Kaneldarz wyjątkowo obejmuje dziś swoim zasięgiem dwa dni – czwartek i piątek, czyli 26-27 lipca. Będą to dni, które nie będą zawierać wielu ważnych wydarzeń związanych z rynkiem kryptowalut, ale i tak te opisane w ramach Krypto Kalendarza mogą zainteresować uczestników rynku.

 

Bancor, WePower i Zilliqa – debiut naEthfinex

26 lipca na giełdzie Ethfinex zadebiutują trzy kryptowaluty: Bancor, WePower i Zilliqa. Ethfinex to giełda sklasyfikowana na 83. miejscu w rankingu CoinMarketCap. Jej dzienne obroty kształtują się na poziomie kilku milionów dolarów. Należy przy tym zaznaczyć, że nie notuje ona najpopularniejszych kryptowalut.

Debiut na tej giełdzie największe znaczenie może mieć dla kryptowaluty WePower, która jest najmniejsza spośród debiutantów. Jej dzienne obroty kształtują się na poziomie od kilkuset tysięcy do ponad miliona dolarów. WePower jednak już teraz notowany jest na znacznie większych giełdach niż Ethfinex, takich jak Binance, czy Huobi. Debiut na nowej giełdzie będzie dla niej głównie szansą na zwiększenie rozpoznawalności.

Reklama

Debiut na Ethfinex będzie miał jeszcze mniejsze znaczenie dla kryptowalut Bancor i Zilliqa. Zwłaszcza, że obie charakteryzują się większymi obrotami niż sama giełda. W przypadku Bancor mówimy o kilku milionach dolarów, natomiast w przypadku Zilliqa już o kilkudziesięciu milionach dolarów. Jest to odpowiednio 86. i 24. kryptowaluta pod względem kapitalizacji.

 

Bitcoin – wygaśnięcie kontraktów terminowych

Lipcowe kontrakty futures na Bitcoina wygasną dokładnie 27 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego. Ewentualne ruchy na rynku BTC mogą mieć miejsce w okolicach tej właśnie godziny.

Serie poszczególnych kontraktów futures na Bitcoina, notowanych na CME, wygasają w ostatni piątek danego miesiąca (Wyjątkiem są miesiące, w przypadku których w ostatni piątek wypada święto bankowe w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. W takiej sytuacji wygaśnięcie kontraktu następuje w pierwszy dzień poprzedzający tę datę, będący dniem roboczym zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii). W tych dniach teoretycznie może dochodzić do silniejszych wahań na rynku spot. Sytuacje takie występują na innych rynkach bazowych dla kontraktów futures. Część osób dopatruje się podobnych tendencji również na rynku BTC, choć z racji wciąż stosunkowo małego rynku terminowego, a także braku ‘fizycznej dostawy’ instrumentu bazowego przy rozliczaniu kontraktów, nie mogą one mieć dużej skali. Sytuacja ta może zmieniać się wraz ze wzrostem rynku futures dla Bitcoina, bądź też kurczeniem się samego rynku spot. Nadzwyczajne ruchy na rynku spot mogą powodować także sami jego uczestnicy, liczący na to, że wygaśnięcie serii kontraktów będzie miało wpływ na cenę.

Projekt Bitcoin jest znany każdej osobie związanej z rynkiem kryptowalut. BTC jest największą walutą cyfrową pod względem kapitalizacji – obecnie wynosi ona ponad 140 mld dolarów. Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą na świecie i jedyną, dla której obecnie działa rynek futures (biorąc pod uwagę istotne giełdy instrumentów pochodnych).

Reklama

 

EagleCoin – uruchomienie mainnetu

W piątek 27 lipca EagleCoin ma uruchomić mainnet IronGeekChain. To bardzo ważny krok dla każdego projektu kryptowalutowego, który może mieć znaczenie dla sytuacji rynkowej EAGLE.

EagleCoin jest pierwszym etapem projektu EaglePay, czyli systemu dokonywania płatności. Eaglecoin oparty jest na blockchainie Ethereum. Platforma EaglePay ma z kolei zostać oparta na IronGeekChain.

 

Konferencje i meetupy

  • III Blockchain Conference w Waszyngtonie (26-27 lipca)
  • IVY – sesja AMA z Ivy na Facebooku (26 lipca)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama

Czytaj dalej