Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,30-0,21%
USD / PLN3,98-0,27%
CHF / PLN4,42-0,25%
GBP / PLN5,03-0,16%
EUR / USD1,08+0,06%
DAX18 492,49+0,08%
FT-SE7 952,60+0,26%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 807,37+0,12%
S&P 5005 254,35+0,11%
ROPA BRENT87,07+1,60%
ROPA WTI82,70+1,20%
ZŁOTO2 234,24+0,06%
SREBRO25,03+1,87%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 24 maja (XRP, ETC)

Jakub Wilk | 20:00 23 maj 2018
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W czwartek, 24 maja, czeka nas kilka istotnych wydarzeń dla rynku kryptowalut. Część z nich dotyczyć będzie czołowych walut cyfrowych. Nie zabraknie również debiutów na nowych giełdach, które mogą odbić się na cenie mniejszych kryptowalut. Poniżej opisujemy projekty i wydarzenia, które mogą mieć największe znaczenie.

 

Ethereum Classic – hard fork

Hard fork nie będzie wiązał się z powstaniem nowej kryptowaluty i airdropem. Stanowi jedynie usprawnienie sieci Ethereum Classic. Tym usprawnieniem jest usunięcie tzw. „Difficulty Bomb” – wcześniej zaimplementowanego narzędzia, mającego na celu migrację deweloperów na nowy algorytm konsensusu – Proof-of-Stake. Usunięcie Difficulty Bomb jest obecnie konieczne, by uniknąć załamania się sieci. Narzędzie to sprawia bowiem, że co 100 tys. bloków minimalna trudność wydobycia rośnie dwukrotnie. Takie tempo wzrostu trudności wydobycia oznaczałoby, że przy bloku nr 6500000 (który orientacyjnie wypadnie we wrześniu tego roku) mining przestałby być opłacalny. Stopniowe odchodzenie minerów w kierunku innych projektów stanowiłoby więc zagrożenie dla sieci.

Ethereum Classic tworzy zdecentralizowaną platformę dla smart kontratów. Kryptowaluta została utworzona w ramach hard forka Ethereum. Ten nastąpił w połowie 2016 roku, gdy po kradzieży przez hackera środów o wartości 60 mln dolarów nie osiągnięto zgodności co do tego, czy deweloperzy powinni przeprogramować kod skradzione środki wróciły do właścicieli. Od tego czasu większą popularność uzyskała kryptowaluta bazująca na zmienionym blockchainie – jest ona drugą co do wielkości walutą wirtualną na świecie. Ethereum Classic z prawie 40-krotnie mniejszą kapitalizacją jest obecnie 17. kryptowalutą świata.

 

Ripple – wejście na nową giełdę

Reklama

W czwartek, 24 maja, Ripple zacznie być notowany na giełdzie Uphold. Wydarzenie to jest bardziej interesujące dla użytkowników giełdy Uphold niż dla osób inwestujących w Ripple. Jest to bowiem na tyle rozpoznawalna kryptowaluta i dostępna na tak wielu giełdach, że rozpoczęcie notowań na Uphold nie powinno mieć większego przełożenia na obroty i cenę XRP.

Ripple to projekt oparty ściśle na usprawnieniu międzynarodowych transferów pieniężnych. Projekt jest zintegrowany z systemami działającymi w instytucjach finansowych. Twórcy chwalą się szerokim dostępem, niskim kosztem i dużą szybkością realizowanych transakcji. Projekt oparty jest na kryptowalucie XRP, której kapitalizacja wynosi ok. 24,6 mld dolarów – jest to trzecia największa kryptowaluta na świecie.

 

HTMLCOIN – wejście na nową giełdę

24 maja twórcy HTMLCOIN mają podać informację dotyczącą nowej giełdy, na której notowana będzie kryptowaluta. Ma to być giełda z dziennymi obrotami na poziomie 10 mln dolarów. Informacja ma zostać podana o 21:00 czasu polskiego. Dla notowań kryptowaluty większe znaczenie może mieć samo wejście na nową giełdę, ale niewykluczone, że rynek zareaguje już na samą informację, o ile faktycznie będzie dotyczyła ona dużej giełdy kryptowalut. Dla HTMLCOIN będzie to szansa na pobudzenie rynku, który w ostatnim czasie wykazuje dość mały obrót.

 

Transcodium – wejście na nową giełdę

Reklama

Od 22 maja istnieje już możliwość deponowania TNS na giełdzie TopBTC. W czwartek, 24 maja, ruszą z kolei notowania kryptowlauty. Wejście na nową, dużą giełdę może pobudzić handel TNS. Nie należy wykluczyć krótkotrwałych wystrzałów kursu w górę, gdy na rynek wejdą nowi inwestorzy. Historia pokazuje jednak, że takie ‘strzały’ często kończą się później obsunięciami ceny.

Deweloperzy Transcodium tworzą platformę peer-to-peer służącą do edycji, transkodowania i dystrybucji plików. Będzie ona stanowić rynek, na którym użytkownicy będą mogli ‘wypożyczyć’ niewykorzystywaną moc komputerową w zamian za tokeny TNS.

 

Konferencje i meetupy

  • IOTA – współtwórca projektu IOTA, Dominik Schiener, będzie jednym z mówców podczas TNW Conference w Amstardamie
  • MOD – meetup Modum w Zurychu
  • LSK – przedstawiciele projektu Lisk wezmą udział w konferencji OFFF w Barcelonie
  • Blockchain Festival w Ho Chi Minh, w Wietnamie – obecni będą przedstawiciele wielu projektów, w tym: NEM i Achain

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama

Czytaj dalej