• Sklep
  • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 24-30 czerwca (Bitfinex, Waves, PIVX)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. Jak widać po ostatnich wzrostach m.in. Equal i V-ID niskokapitalizowane projekty potrafią w dynamiczny sposób reagować na czynniki fundamentalne, gwałtownie zyskując w stosunku do BTC, nawet w momencie jego znacznych wzrostów.

 

Orbs (ORBS) - 24 czerwca (110. miejsce w CoinMarketCap)

Zespół Orbs zapowiedział na poniedziałek 24 czerwca publikację „ekscytującej” informacji na związanej z rozwojem projektu. Została ona zaplanowana na godz. 16 (czasu polskiego).

Orbs to projekt hybrydowej sieci blockchain do zastosowań biznesowych, w której poszczególne smart kontrakty funkcjonują na niezależnych łańcuchach, aby zapewnić wysoką skalowalność. Smart kontrakty mogą być pisane w różnych językach programowania (przeciwnie np do Ethereum). Aktualnie siec znajduje się w fazie testów, zaś token ORBS funkcjonuje w sieci Ethereum (ERC20).

Dostępność ORBS na giełdach: Upbit (ponad 40% obrotu), Bittrex (niecałe 30% obrotu), Bithumb (ok. 20% obrotu).

 

Matrix AI Network (MAN) - 24 czerwca (270. miejsce w CMC)

W poniedziałek nastąpi druga poważna aktualizacja natywnej sieci blockchain projektu Matrix AI, uruchomionej pod koniec lutego. Aktualnie trwa jeszcze wymiana tokenów z dotychczasowych ERC20 (Ethereum) na natywną kryptowalutę MAN.

Sieć Matrix AI wśród swoich celów ma m.in. integrację smart kontraktów (nazywanych przez projekt Intelligent Contracts) z rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Blockchain MAN działa w oparciu o hybrydowy algorytm konsensusu HPoW (Proof of Work + Proof of Stake)

Dostępność MAN na giełdach: Lbank (65% obrotu), Huobi (28% obrotu), Kucoin (poniżej 5%).

 

PIVX - 24 czerwca (144. miejsce w CMC)

Projekt PIVX zapowiedział obowiązkową aktualizację portfela PIVX Core do wersji 3.3.0, którą powinni przeprowadzić wszyscy posiadacze kryptowaluty.

PIVX jest pierwszą anonimową kryptowalutą opartą na algorytmie Proof of Stake (nie ma w niej górników), powstałą w 2015 r. na bazie kodu źródłowego kryptowaluty Dash. Transakcje są potwierdzane zarówno przez masternody, jak i przez użytkowników stakujących (blokujących) saldo swoich portfeli. PIVIX dzięki funkcji SwiftX i obecności masternodów jest w stanie przetwarzać natychmiastowe transakcje (5 potwierdzeń na sekundę).

Dostępność PIVX na giełdach: Upbit (ponad 40% obrotu), Binance (niecałe 40% obrotu), Bittrex (ponad 7% obrotu).

 

COSS i LaLa World (LALA) - 25 czerwca (554. i 898. miejsce w CMC)

Projekty COSS i LaLa World dokonają połączenia tokenów, tworząc nowy token COS. Tokeny COSS zostana wymienione w proporcji 1:1, zaś LALA w proporcji 10:1. Dokonanie procesu zamiany/połączenia tokenów będzie możliwe wyłącznie z poziomu zdecentralizowanej giełdy COSS.io i będzie trwać przynajmniej przez najbliższy kwartał. Aktualnie tokeny LALa i COSS są oparte na blockchainie Ethereum (ERC20), nowy token COS również będzie funkcjonował w standardzie ERC20.

Dostępność LALA na giełdach: Kucoin (ponad 60% obrotu), COSS (ok. 35% obrotu).

Dostępność COSS na giełdach: COSS (100% obrotu).

 

Waves (WAVES) - 25 czerwca (40. miejsce w CMC)

We wtorek 25 czerwca dojdzie do istotnej aktualizacji protokołu Waves, dodającej brakującą funkcjonalność, jaką jest możliwość uruchamiania smart kontraktów w sieci. Jest to istotna aktualizacja dla tej popularnej platformy, dotychczas wykorzystywanej głównie do tworzenia cyfrowych tokenów.

Waves to zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain, służąca do przeprowadzania kampanii crowdfundignowych i intuicyjnego oraz przystępnego tworzenia cyfrowych tokenów. Waves jest siecią Proof of Stake, zapewniającą wysoką skalowalność, szybkie transakcje (potwierdzenie do minuty) oraz niskie opłaty transakcyjne. Waves zapewnia również dostęp do własnej zdecentralizowanej giełdy Waves DEX, obsługującej zarówno inne kryptowaluty, jak i waluty fiducjarne.

Dostępność WAVES na giełdach: Binance (ok. 35% obrotu), Tidex (ponad 22% obrotu), Waves DEX (niecałe 5% obrotu).

 

Giełda Bitfinex oraz Ethfinex - 26 czerwca

Kontrowersyjna giełda kryptowalut Bitfinex (wraz z zależna od niej giełdą tokenów Ethfinex) w środę 26 czerwca całkowicie przestanie funkcjonować na przynajmniej 7 godzin ze względu na prace konserwacyjne i aktualizacje platformy handlowej. W tym czasie logowanie na giełdę będzie niemożliwe, podobnie jak uzyskanie dostępu do konta z poziomu API. Nie podano dokładnej godziny rozpoczęcia prac.

Czytaj także: Giełda kryptowalut Bitfinex - opis, historia, kontrowersje, oferta handlowa

Giełda kryptowalut Bitfinex jest jednym z najdłużej funkcjonujących i najbardziej rozpoznawalnych ośrodków obrotu kryptowalutami. Uchodząca przez wiele lat za bezapelacyjnie największą pod względem wolumenów handlowych, giełda Bitfinex nie cieszy się jednak zbyt dobrą opinią. Jej zawiła historia peł.. Czytaj
Giełda kryptowalut Bitfinex - opis, historia, kontrowersje, oferta handlowa

 

Nexus (NXS) - 26 czerwca (207. miejsce w CMC)

Projekt Nexus opublikuje pierwszą publiczną wersję portfela Tritum Wallet, obsługującego m.in. tokeny w sieci Nexus oraz zdecentralizowane aplikacje. Jest to istotne wydarzenie z punktu widzenia projektu.

Projekt Nexus skupia się na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa transakcji i ochrony przed atakami. Znany jest przede wszystkim z planów wysłania w kosmos ponad 300 satelit, które będą pełnić rolę węzłów w sieci Nexus, pokrywając swoim zasięgiem obszar całego globu, w tym również regiony, w których internet nie jest dostępny. NXS posiada unikatowy algorytm konsensusu Proof of Work i Proof of Stake, w którym dochodzi do trzyetapowego potwierdzania transakcji, co ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Dostępność NXS na giełdach: Binance (niecałe 80% obrotu), Bittrex (ok. 10% obrotu)

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • IoTeX (IOTX): -0,11% (-18,57% do BTC)
  • V-ID (VIDT): 42,88% (38,07% do BTC)
  • Einsteinum (EMC2): -6,52% (-25,17% do BTC)
  • Equal (EQL): 328,86% (240,48% do BTC)
  • Vodi X (VDX): -18,96% (-35,11% do BTC)
  • GroestlCoin (GRS): -0,72% (-20,51% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 17-24 czerwca (Facebook, giełda Bittrex, Einsteinum)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę.Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wy.. Czytaj
Krypto Kalendarz: 17-24 czerwca (Facebook, giełda Bittrex, Einsteinum)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk