• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 22-28 kwietnia (BAT, BSV, SOUL)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów.

 

IoTeX (IOTX) - 22 kwietnia (128. miejsce w CoinMarketCap)

Platforma IOTEX uruchomi po ponad dwóch latach rozwoju wersję Alpha swojej własnej sieci blockchain (ang. main net). Będzie to wstępna, testowa publiczna wersja sieci, która z czasem stanie się wersją Beta. Projekt planuje oddanie do użytku gotowej wersji sieci do końca 2019 r. Data uruchomienia sieci w wersji Alpha została ogłoszona w poniedziałek 15 kwietnia.

IOTX dotychczas był tokenem opartym na smart kontrakcie Ethereum (ERC20). IOTX to zdecentralizowana platforma blockchain o wysokiej skalowalności, przystosowanej do zastosowań internetu rzeczy (IoT). Nie należy mylić jej i łączyć z projektem IOTA.

Dostępność IOTX na giełdach: Binance (ponad 80% obrotu), Bittrex (5% obrotu).

 

Bitcoin SV (BSV) - 22 kwietnia (14. miejsce w CMC)

Bitcoin SV zostanie usunięty z giełdy kryptowalut Binance. Wypłat będzie można dokonywać do 22 lipca. Warto wspomnieć, że Binance był największym ośrodkiem obrotu BSV, skupiającym ok. 15% dziennego wolumenu handlowego. W przyszły poniedziałek (29 kwietnia) Bitcoin SV zostanie usunięty również z giełdy Kraken.

Bitcoin SV (Satoshi Vision - BSV) to kryptowaluta oparta na technologii blockchain, która powstała w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash (BCH), który odbył się 15 listopada 2018 r. Kryptowaluta jest rozwijana przez firmę nChain, należącą do kontrowersyjnego Craiga Wrighta, podającego się za Satoshiego Nakamoto, anonimowego twórcę bitcoina.

Bitcoin SV posiada maksymalną pojemność bloku wyznaczoną na 128 MB (czterokrotnie więcej niż Bitcoin Cash).

O powodach decyzji giełd w kwestii wycofania z obrotu BSV można przeczytać w poniższym artykule edukacyjnym:

Czytaj także: Bitcoin SV (BSV) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Kontrowersyjna wizja Satoshiego Nakamoto Bitcoin Satoshi Vision (BSV lub BCHSV na niektórych giełdach) to otwartoźródłowa (ang. open-source) platforma płatnicza oparta na technologii blockchain, wykorzystująca algorytm konsensusu Proof of Work. Sieć Bitcoin SV oddzieliła się od łańcucha Bitcoin Cas.. Czytaj
Bitcoin SV (BSV) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Phantasma (SOUL) - 22 kwietnia (477. miejsce w CMC)

Projekt zapowiada ogłoszenie największego partnera strategicznego, jak dotąd. SOUL jest tokenem w sieci NEO. Projekt ma na celu integrację zdecentralizowanych aplikacji z różnych blockchainów w obrębie jednego, intuicyjnego ekosystemu. W najbliższym czasie Phantasma opublikuje również gotową wersję własnej sieci i przeprowadzi wymianę tokenów (ang. token swap) z aktualnych NEP-5 (w sieci NEO) na tokeny działające w autonomicznej sieci.

Dostępność SOUL na giełdach: Hotbit (ponad 50% obrotu), KuCoin (ok. 30% obrotu)

 

Binance Coin - 22/23 kwietnia (7. miejsce w CMC)

Token użytkowy największej giełdy kryptowalut na świecie w poniedziałek 22 kwietnia rozpocznie proces przejścia na własną sieć blockchain (dotychczas oparty był na smart kontrakcie Ethereum w standardzie ERC20), nazwana Binance Chain. We wtorek 23 kwietnia dojdzie do wymiany tokenów (ang. token swap) z dotychczasowych ERC20 (Ethereum) na BEP2 (Binance Chain), dlatego też wszyscy posiadacze BNB, trzymający je na portfelach Ethereum powinni przesłać je na giełdę Binance, aby wziąć udział w migracji na własny blockchain.

Binance Coin (BNB) to token użytkowy największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Jego główną funkcją jest obniżanie opłat i prowizji transakcyjnych naliczanych na giełdzie. BNB służył również do zebrania funduszy na rozwój giełdy podczas ICO w lipcu 2017 r. Maksymalna liczba tokenów BNB to 200 mln, jednak co kwartał jest ona zmniejszana przez giełdę, która skupuje część tokenów z rynku i dokonuje ich „spalenia”, co będzie miało miejsce aż do zmniejszenia liczby o połowę (do 100 mln sztuk).

Dostępność BNB na giełdach: Binance (ok. 50% obrotu), korzystanie z BNB na pozostałych giełdach jest mało korzystne, gdyż nie pozwala na obniżenie prowizji transakcyjnych, jak ma to miejsce w Binance.

 

Basic Attention Token (BAT) - 23 kwietnia (22. miejsce w CMC)

Przeglądarka internetowa Brave, będąca elementem ekosystemu BAT, we wtorek 23 kwietnia zostanie zaktualizowana zgodnie z kolejnym kamieniem milowym rozwoju projektu (wersja 0.63.x). Najważniejszą nową funkcją będzie potwierdzanie obejrzenia reklam przez użytkowników z zachowaniem prywatności, za co będą oni wynagradzani tokenami BAT (ERC20). W ostatnim tygodniu notowania BAT wzrosły o prawie 40%, dlatego należy być ostrożnym przy oczekiwaniu na kolejne silne wzrosty.

Dostępność na giełdach: Binance (ok. 35% obrotu), Bittrex (ok. 2,5% obrotu), BitBay (ok. 0,02% obrotu).

Czytaj także: Basic Attention Token (BAT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Basic Attention Token - rewolucja w świecie internetowej reklamy i konsumpcji treści? Basic Attention Token (BAT) to otwartoźródłowa (ang. open-source), zdecentralizowana platforma oparta na sieci blockchain Ethereum (ETH), z własnym tokenem ERC20 o tej samej nazwie. Projekt jest o tyle wyjątkowy, .. Czytaj
Basic Attention Token (BAT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Shift (SHIFT) - 25 kwietnia (431. miejsce w CMC)

W czwartek 25 kwietnia (blok nr 22 400) uruchomiony zostanie protokół Shift w wersji testowej 0.7, pełniący rolę zdecentralizowanej chmury danych, opartej na sieci blockchain.

Projekt Shift ma na celu dostarczenie zaawansowanych usług hostingowych i zdecentralizowanej chmury danych opartych na sieci blockchain, które będą w stanie rywalizować z obecnymi scentralizowanymi serwerami danych. Projekt planuje również wprowadzenie ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji. Sieć oparta jest na protokole IPFS (międzyplanetarny system plików).

Dostępność SHIFT na giełdach: Bittrex (ok. 45% obrotu), Livecoin (ok. 8% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Zcoin (XZC): -3,85% (-6,62% do BTC)
  • Mainframe (MFT): -15,3% (-17,5% do BTC)
  • Everex: - 12,87% (-15,39% do BTC)
  • IoTeX (IOTX): 2,55% (-1,44% do BTC)
  • Blockport: -23,95% (-26,05% do BTC)
  • Tael (WABI): -19,65% (-21,91% do BTC)
  • Cardano (ADA): -11,62% (-14,15% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 15-22 kwietnia

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym w.. Czytaj
Krypto Kalendarz: 15-22 kwietnia

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk