• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 20-27 maja (Binance Coin, Everipedia, Malta Blockchain Summit)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. W zeszłym tygodniu na rynku miało miejsce swoiste odrodzenie altcoinów, z których większość w zauważalny sposób zyskała na wartości, w tym także projekty opisywane w zeszłotygodniowym kalendarzu. Czy w nadchodzącym tygodniu sytuacja się powtórzy?

 

Bluzelle (BLZ) - 20 maja (287. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 20 maja opublikowana zostanie pierwsza publiczna wersja usługi MEIER, będącej kluczowym elementem całego projektu Bluzelle. Wraz ze startem usługi, rozpoczęty zostanie pilotażowy program wdrażania pierwszych klientów, którzy rozpoczną testowanie platformy. Publikacja MEIER jest jednym z kluczowych etapów rozwoju platformy.

Bluzelle to projekt rozwijający usługi oparte na zdecentralizowanej chmurze danych, przystosowanej szczególnie dla smart kontraktów, co ma zapewnić ich niewielką wagę na samym blockchainie, w którym funkcjonują, jednocześnie zapewniając natychmiastowy dostęp do danych (tzw. general caching). Usługi Bluzelle mogą być wykorzystywane w rozbudowanych smart kontraktach, które przetwarzają dużą ilośc danych, co doprowadziłoby do osiągania przez nie zbyt dużych rozmiarów. Tokeny BLZ oparte są na smart kontrakcie Ethereum (ERC20).

Dostępność BLZ na giełdach: Binance (ponad 50% obrotu), Gate.io (niecałe 20% obrotu), DragonEX (ok. 15% obrotu).

 

Callisto Network (CLO) - 20 maja (516. miejsce w CMC)

Projekt opublikuje nową wersję swojego portfela webowego, która pozwoli m.in. na zamrożenie swoich tokenów w celu rozpoczęcia stakowania, za które aktualna miesięczna stopa zwrotu wynosi 2,9%. Callisto Network to sieć oparta na algorytmie konsensusu Proof of Work (górnicy wykopują nowe bloki), zaś wynagrodzenie za trzymanie tokenów to tak naprawdę tzw. cold staking, czyli pasywny przychód generowany za zamrożenie części salda swojego portfela, nie zaś za realny udział w konsensusie sieci, jak ma to miejsce w łańcuchach Proof of Stake.

Callisto Network funkcjonuje w obrębie własnej sieci blockchain i jest w pełni kompatybilne z wirtualną maszyną Ethereum (smart kontrakty, aplikacje etc.).

Dostępność CLO na giełdach: STEX (ponad 95%), HitBTC (niecałe 2% obrotu), Bitfinex (mniej niż 1% obrotu).

 

Binance Coin (BNB) - 21 maja (7. miejsce w CMC)

BNB pojawi się na platformie handlowej FinanceX. Giełda Binance ma również wówczas ogłosić zasady partnerstwa z FinanceX. Binance Coin (BNB) to token użytkowy największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Jego główną funkcją jest obniżanie opłat i prowizji transakcyjnych naliczanych na giełdzie. BNB służył również do zebrania funduszy na rozwój giełdy podczas ICO w lipcu 2017 r. Maksymalna liczba tokenów BNB to 200 mln, jednak co kwartał jest ona zmniejszana przez giełdę, która skupuje część tokenów z rynku i dokonuje ich „spalenia”, co będzie miało miejsce aż do zmniejszenia liczby o połowę (do 100 mln sztuk). 

Dostępność BNB na giełdach: Binance (prawie 60% obrotu)

 

Everipedia (IQ) - 21 maja (245. miejsce w CMC)

We wtorek rozpocznie się migracja zdecentralizowanej platformy everipedia.org do sieci blockchain EOS. Proces migracji ma zakończyć się do końca drugiego kwartału tego roku, ze względu na konieczność przeprowadzenia testów. Do tego czasu platforma będzie dostępna wyłącznie w trybie tylko do odczytu (nie będzie można dodawać i edytować haseł). Platforma Everipedia jest zdecentralizowanym odpowiednikiem Wikipedii, czyli internetową encyklopedią. Celem Everipedii jest zapewnienie odpornego na cenzurę, rozproszonego, angażującego społeczność i ogólnodostępnego źródła wiedzy z własnym modelem ekonomicznym, zachęcającym do aktywności oraz systemem społecznościowej weryfikacji jakości treści.

Token IQ funkcjonuje w sieci EOS i jest przyznawany m.in. autorom haseł publikowanych na platformie za ich aktywność i zaangażowanie, tokeny służą również do głosowania w kwestii jakości artykułów.

Dostępność IQ na giełdach: Bitfinex (ponad 90% obrotu), BigONE (ok. 5% obrotu), OTCBTC (ok. 2% obrotu).

 

SnapCoin (SNPC) - 22 maja (945. miejsce w CMC)

W środę nastąpi drugi etap niszczenia tokenów (ang. token burn) SNPC, które nie zostały sprzedane podczas ICO. Trzeci etap niszczenia tokenów będzie miał miejsce 22 sierpnia. Po wszystkich trzech etapach podaż tokenów SnapCoin zmniejszy się z początkowych 735 mln jednostek do 650 mln, z których 605 mln będzie znajdowało się w obiegu rynkowym.

SNPC jest tokenem użytkowym portalu społecznościowego Snaparazzi, funkcjonującym w ramach smart kontraktu Ethereum (ERC20). Snaparazzi jest portalem społecznościowym opartym na aplikacji mobilnej, którego założeniem jest publikowanie własnych materiałów video przez użytkowników, zarówno typowo rozrywkowych, jak i dokumentujących konkretne wydarzenia. Użytkownicy aplikacji są wynagradzani tokenami SNPC za swoja aktywność, zarówno jako twórcy, jak i komentatorzy. 

Dostępność SNPC na giełdach: CoinTiger (ok. 99% obrotu).

 

Konferencja Malta AI & Blockchain Summit - 23-24 maja

Jedna z największych konferencji branżowych w Europie, poświęconych m.in. technologii blockchain.

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • DAPS Token (DAPS): 2,94% (-24,5% do BTC)
  • Bytom (BTM): 22,87% (8,77% do BTC)
  • Phore (PHR): 17,15% (3,62% do BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH): 17,19% (3,71% do BTC)
  • Binance Coin (BNB): 40,95% (24,72% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 13-20 maja (Bitcoin Cash, Consensus, Binance)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 13-20 maja (Bitcoin Cash, Consensus, Binance)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk