Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,31+0,05%
USD / PLN4,00+0,17%
CHF / PLN4,43+0,09%
GBP / PLN5,05+0,14%
EUR / USD1,08-0,11%
DAX18 492,49+0,08%
FT-SE7 952,60+0,26%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 807,37+0,12%
S&P 5005 254,35+0,11%
ROPA BRENT87,07+1,60%
ROPA WTI82,70+1,20%
ZŁOTO2 234,24+0,06%
SREBRO25,03+1,87%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - 2-4 czerwca (AEON, AERM)

Jakub Wilk | 20:00 01 czerwiec 2018
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przed nami weekend, który nie będzie raczej obfitował w istotne wydarzenia dla rynku kryptowalut. Te, które opisaliśmy poniżej w ramach Krypto Kalendarza, raczej nie powinny mieć większego przełożenia na kursy rynkowe. Są jednak istotne dla posiadaczy niektórych kryptowalut, lub dla osób zainteresowanych rozwojem poszczególnych projektów.

 

2 czerwca

W przypadku soboty (2 czerwca) nie mamy zaplanowanych praktycznie żadnych ważniejszych wydarzeń, które mogłyby mieć znaczenie dla notowań kryptowalut. Wyjątkiem są eventy, które zostały przedstawione w podpunkcie ‘Konferencje i meetupy’.

 

Veros – prezentacja platformy

Reklama

Veros Digital Hearts ma zaprezentować techniczny model platformy Atlas MyVote, służącej do głosowania nad projektami realizowanymi na platformie Veros.

Veros tworzy unikalną platformę do gromadzenia funduszy na rzecz organizacji niekomercyjnych, firm, wydarzeń i projektów nakierowanych na poprawę warunków życia i środowiska przy wykorzystaniu technologii blockchain.

 

3 czerwca

Niedzielne wydarzenia również nie powinny mieć większego przełożenia na rynek. Czeka nas za to kolejny w tym tygodniu hard fork.

 

Aeon – hard fork

Reklama

3 czerwca kryptowaluta Aeon powinna przejść przez hard fork. Nie będzie on jednak skutkował airdropem, gdyż w tym przypadku nie powstanie nowa kryptowaluta. Hard fork jest jedynie usprawnieniem sieci w związku z ostatnimi zmianami w sieci Monero. Sam Aeon powstał w wyniku hard forku Monero.

Aeon to kryptowaluta, której głównym zadaniem jest usprawnienie płatności. W porównaniu do Monero skupia się ona bardziej na urządzeniach i mniejszych możliwościach obliczeniowych – smartfonach, z których korzysta się częściej niż z komputerów. Kryptowaluta umożliwia także tworzenie transferów niemożliwych do wykrycia, lub zwykłych transferów, których koszty i szybkość jest wyższa.

 

4 czerwca

W poniedziałek na rynku powinna dziać się już trochę więcej. Szczególnie istotne informacje dotyczące wydarzeń zaplanowanych na ten dzień dotyczą posiadaczy jednostek AERM.

 

Aerium – swap

Reklama

W poniedziałek 4 czerwca dojdzie do swapu kryptowaluty AERM. Aerium, poprzez fard fork łańcucha PIVX przenosi się na nowy blockchain. Z tym wydarzeniem będzie związany swap jednostek Aerium, gdyż zmniejszona zostanie wielkość maksymalnej podaży kryptowaluty. Pierwotne informacje wskazywały na to, że liczba jednostek AERM zostanie zmniejszona 3-krotnie, co oznacza, że posiadając 3000 jednostek AERM po swapie będziemy mieć ich już tylko 1000. Nie oznacza to jednak straty, gdyż w takim przypadku wartość jednostki wzrośnie 3-krotnie. Ważne jest przy tym to, że w momencie swapu należy przetrzymywać jednostki AERM na prywatnym portfelu, a nie na giełdzie.

Aerium to projekt oparty na wykorzystaniu kryptowaluty w szybkich płatnościach. Twórcy wskazują, że ich waluta cyfrowa jest zoptymalizowania pod kątem wykorzystania energii i utrzymanie sieci nie konsumuje jej tak dużo jak sieć Bitcoina.

 

Phore – koniec kampanii crowdfundingowej

4 marca kończy się kampania crowdfundingowa, w ramach której projekt Phore zbiera środki by opłacić wejście na jedną z azjatyckich giełd kryptowalut. Nie wiadomo o jakiej giełdzie mowa, gdyż twórcy projektu podali jedynie, że chodzi o giełdę znajdującą się w pierwszej 25 rankingu Coinmarketcap, realizującą dzienne wolumeny na poziomie 100 mln dolarów.

Na 4 dni przed zakończeniem kampanii zebrano 42 tys. z 50 tys. jednostek PHR. Bazując na aktualnej cenie PHR daje to kwotę na poziomie ok 80 tys. dolarów. Kampania może więc zakończyć się sukcesem i twórcy wkrótce podadzą informację o wejściu na nową giełdę, co w przypadku małych kryptowalut jest zwykle bardzo ważnym wydarzeniem. Należy przy tym mieć na uwadze fakt, że zebrane podczas crowdfundingu jednostki PHR mogą trafić na rynek, gdy transakcja będzie spieniężana. To może mocno odbić się na cenie rynkowej.

Reklama

Phore to projekt oparty nie tylko na wykorzystaniu kryptowaluty (PHR) w płatnościach, ale oferujący również możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie.

 

Konferencje i meetupy

  • 2 czerwca – Blockchain Hackaton w Hangzhou (Chiny)
  • ETH – 3 czerwca – meetup Ethereum w Bangkoku
  • ZPT – 3 czerwca – meetup Zeepin w Szanghaju
  • 4 czerwca – konferencja Money 20/20 Europe
  • 4 czerwca – konferencja Blockchain w Seattle

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama

Czytaj dalej