• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - 19-25 sierpnia (Lisk, Vexanium, Wanchain)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Vexanium - 19 sierpnia (472. miejsce w CoinMarketCap)

Projekt w poniedziałek opublikuje wersję 2.0 swojego white-paperu, opisującą szczegółowe plany dotyczące przyszłej wizji rozwoju platformy. 

Od początku lipca Vexanium pozwala również na programowanie i uruchamianie smart kontraktów w swojej sieci, zaś 15 lipca uruchomił własna platformę handlową Vexanium DEX.

Vexanium to projekt mający na celu stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu rozpowszechniającego wykorzystanie zdecentralizowanych aplikacji do zastosowań handlu detalicznego.

Dostępność VEX na giełdach: IDAX (ponad 45% obrotu), BTC-Alpha (ok. 20% obrotu), Indodax (poniżej 20% obrotu).

 

Hydro (HYDRO) - 19 sierpnia (320. miejsce w CMC)

W poniedziałek 19 sierpnia zespół projektu Hydro przedstawi istotną informację na temat przyszłości platformy, najprawdopodobniej dotyczącą współpracy komercyjnej.

Hydro to projekt mający na celu wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchain do użytku instytucji finansowych, pozwalających m.in. na głosowanie, uwierzytelnianie użytkowników, czy gromadzenie ich danych. Posiada własną platformę API o nazwie Atom. Token HYDRO oparty jest na smart kontrakcie Ethereum w standardzie ERC20.

Dostępność HYDRO na giełdach: CoinEx (ponad 85% obrotu), BitForex (ponad 5% obrotu), Bittrex (niecałe 3% obrotu).

 

Factom (FCT) - 19 sierpnia (145. miejsce w CMC)

Projekt Factom uruchomi publiczną wersję platformy PegNet, która pozwala na tokenizowanie wartości fizycznych aktywów (m.in. złota, palladu), innych kryptowalut (m.in. BTC, ETH, LTC), czy walut fiducjarnych z wykorzystaniem tokenów użytkowych PegNet (PNT). W poniedziałek zostanie uruchomione również kopanie Proof of Work tokenów PNT.

Factom to projekt działający w oparciu o technologię blockchain, skierowany do odbiorców instytucjonalnych i biznesowych. Zapewnia rozwiązania z zakresu rejestrów danych i uwierzytelniania tożsamości m.in. dla branży finansowej, ubezpieczeniowej i medycznej.

Dostępność FCT na giełdach: Bittrex (ponad 40% obrotu), Upbit (ponad 40% obrotu), Poloniex (ponad 10% obrotu).

 

Wanchain (WAN) - 19 sierpnia (177. miejsce w CMC)

W poniedziałek projekt Wanchain udostępni nową wersję swojego portfela desktopowego oraz odświeżoną wersję swojej witryny internetowej, wraz z nowym eksploratorem bloków.

Wanchain to ambitny projekt stworzenia infrastruktury łączącej różne sieci blockchain za pomocą prywatnego międzysieciowego smart kontraktu.

Dostepność WAN na giełdach: Binance (ponad 40% obrotu), Huobi (ponad 25%).

Harmony (ONE) - 19 sierpnia

W ramach współpracy z giełdą kryptowalut gate.io, Harmony będzie notowane na jej platformie handlowej, a także pojawi się w programie promocji startupów, prowadzonego przez giełdę. Posiadacze tokenów GT (gate.io) otrzymają również airdrop ONE w ramach akcji promocyjnej.

Harmony jest projektem wysokoskalowalnej sieci blockchain oparte na algorytmie konsensusu Proof of Stake i jednocześnie stosującej rozwiązania skalujące oparte na tzw. shardingu, polegającym na dzieleniu sieci na mniejsze odłamki, niezależnie zatwierdzające transakcje.

Dostępność ONE na giełdach: Binance (67% obrotu), BitMax (ponad 32% obrotu).

 

Dadi (DADI) - 20 sierpnia (480. miejsce w CMC)

Na wtorek 20 sierpnia planowane jest uruchomienie całkowicie zautomatyzowanych, comiesięcznych wypłat wynagrodzenia w tokenach DADI dla użytkowników sieci. Docelowo, okres wypłat ma być systematycznie zmniejszany.

Dadi to projekt platformy o nazwie Edge Network, mającej na celu stworzenie zdecentralizowanej chmury obliczeniowej oraz chmury danych w oparciu o technologię blockchain. Użytkownicy mogą udostępniać własną przestrzeń dyskową lub moc obliczeniową komputerów, otrzymując za to wynagrodzenie w tokenach DADI. Na podobnej zasadzie działa m.in. projekt Siacoin (SC).

Dostępność DADI na giełdach: Kucoin (ponad 98% obrotu), OKEx (ponad 0,5% obrotu), gate.io (poniżej 0,5% obrotu).

 

 

Lisk (LSK) - 23 sierpnia (45. miejsce w CMC)

Projekt Lisk dokona w piątek 23 sierpnia aktualizacji z wsteczną kompatybilnością (tzw. soft fork). Aktualizacja związana jest z publikacją oprogramowania Lisk Core w wersji 2.0.0, co miało miejsce 24 lipca.

Lisk (LSK) to zdecentralizowana platforma blockchain, pozwalająca na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) oraz sidechainów (łańcuchów bocznych) programowanych w popularnym języku JavaScript. Platforma posiada własną kryptowalutę LSK. Sieć jest oparta na algorytmie konsensusu Delegated Proof of Stake, w którym transakcje zatwierdza 101 delegatów wybranych przez społeczność. Lisk jest kryptowalutą inflacyjną, bez ograniczonej maksymalnej podaży, podobnie jak m.in. Ethereum.

Dostępność LSK na giełdach: HitBTC (niecałe 30% obrotu), Binance (ok. 20% obrotu), BitBay (ponad 1% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Particl (PART): -12,58% (-3,26% do BTC)
  • WAX: -6,79% (3,05% do BTC)
  • COVA: -7,58% (2,43% do BTC)
  • ICON (ICX): -0,75% (10,01% do BTC)
  • Zebi (ZCO): -13,34% (-4,44% do BTC)
  • TomoChain (TOMO): 0,41% (11,28% do BTC)
  • Waltonchain (WTC): -9,53% (0,26% do BTC)
  • Siacoin (SC): -15,86% (-9,52% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz - 12-19 sierpnia (Siacoin, Waltonchain, ICON)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz - 12-19 sierpnia (Siacoin, Waltonchain, ICON)

 

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk