• Odbierz prezent
krypto kalendarz

Na najbliższe dni zaplanowanych jest sporo ciekawych wydarzeń, które mogą okazać się istotne dla rynku kryptowalut. Silniejsze ruchy na rynkach mogą wywoływać debiuty na nowych giełdach, a uczestników rynku zainteresować może również kilka projektów planujących tzw. ‘airdropy’. Poniżej analizujemy wydarzenia zaplanowane na dni 19-21 maja.

 

19 maja

 

Zcash  - wchodzi na giełdę Gemini

Kryptowaluta wchodzi na giełdę Gemini. W sobotę 19 maja będzie już można deponować jednostki Zcash na konta giełdowe. Handel rozpocznie się z kolei we wtorek 22 maja. To wtedy można spodziewać się możliwej podwyższonej zmienności na rynku, jaką obserwuje się w przypadkach wejścia kryptowaluty na dużą giełdę. Handel jednostkami Zcash będzie możliwy na trzech parach: jednej z klasyczną walutą – ZEC/USD – a także dwóch parach kryptowalutowych – ZEC/BTC i ZEC-ETH.

Zcash to pierwsza kryptowaluta, która zapełnia pełną ochronę prywatności transakcji, wykorzystując algorytm szyfrowania zk-SNARK. Wszystkie transakcje zapisywane są w publicznym blockchainie, ale strony i wielkość transakcji pozostają anonimowe.

 

20 maja

 

Helbiz – wejście na giełdę z top10

W niedzielę 20 maja Helbiz ma wejść na jedną z 10 największych giełd kryptowalut, a 10 dni później notowania kryptowaluty ma rozpocząć giełda z pierwszej piątki. Wejście mało znanej do tej pory kryptowaluty na duże giełdy może znacząco wpłynąć na jej kurs. Rynek kwalut cyfrowych przyzwyczaił nas już do tego, że w niewłaściwy sposób wycenia poszczególne krypotwaluty przed lub po wejściu na giełdę oferującą dostęp do szerszego grona inwestorów. Często zdarza się, że optymistyczne zakupy i wzrosty po debiucie kończą się na mocnych przecenach.

Helbiz to projekt związany z zyskującym na popularności car-sharingiem. Narzędzie opracowane przez deweloperów Helbiz ma umożliwić właścicielom wypożyczanie swoich samochodów przy wykorzystaniu technologii blockchain. Fundamentem całego ekosystemu jest token Helbiz.

 

Goodomy – airdrop

Osoby, które w niedzielę 20 maja o godzinie 14:01 czasu polskiego będą posiadały w swoich portfelach 50 tys. tekenów GOOD otrzymają dodatkowe 17,5 tys. tokenów. Te zostaną przesłane do odpowiednich portfeli kilka dni później.

Projekt Goodomy zbudowany jest wokół stworzonego przez deweloperów ‘rynku’ Shopomy, który pozwala kupującym i sprzedającym dokonywanie bezpłatnych transakcji. Za mechanizm płatności odpowiada token GOOD.

 

21 maja

 

STRAKS – wejście na HitBTC

Kolejną kryptowalutą, która w najbliższych dniach wejdzie na nową giełdę jest STRAKS, który zadebiutuje na HitBTC. Będzie to dla niej okazja do nowego startu, gdyż po mocnych wzrostach ze stycznia (nawet w okolice 40 dolarów) w ostatnich miesiącach handel na tym rynku praktycznie zamarł, a cena kryptowaluty spadła do kilkudziesięciu centów.

Deweloperzy stawiają na użyteczność swojego produktu i chcą, by STRAKS stał się pierwszym wyborem dla biznesów działających w sektorze e-commerce.

 

Chronobank – airdrop

W poniedziałek 21 maja o 2:00 czasu polskiego kończy się okres airdropu Chronobanku.  Do tego czasu każda osoba może uzyskać jedną jednostkę $XMIN za każde 20 jednostek $XEM przetrzymywanych na portfelu ChronoMint.

ChronoBank to projekt, który zamierza zrewolucjonizować branżę rekrutacyjną. Celuje w to, by stać się dla branży HR/rekrutacji/finansów tym, czym Uber jest dla branży taksówkarskiej.

 

Konferencje i meetupy

Obok wyżej opisanych wydarzeń istotne informacje dotyczące poszczególnych projektów mogą pojawić się na szeregu konferencji i meetupów. Warto zorientować się czy nie będą one dotyczyć kryptowaluty, którą posiadamy lub planujemy zakupić. Na przykładzie Hydro dobrze widać, że warto śledzić wydarzenia, które opisujemy w ramach codziennego Krypto Kalendarza.

Oto najciekawsze spotkania w okresie 19-21 maja:

  • 19 maja – meetup Pundi X (NPXS) w Pekinie
  • 19-20 maja – World Blockchain Cryptocurrency Simmit w Moskwie
  • 20 maja - meetup Pundi X (NPXS) w Amsterdamie
  • 21 maja – Russian Blockchain Week

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk