• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - 17 maja (Humaniq, Hydrogen, Dimecoin)

Rynek kryptowalut niejednokrotnie pokazał już jak istotny wpływ na jego zachowanie mają czynniki fundamentalne, wiadomości, pogłoski, a także wydarzenia i aktualizacje konkretnych projektów. Kryptowalutowy kalendarz to swego rodzaju odpowiednik kalendarza makroekonomicznego dla rynku walutowego. Warto jest go śledzić, zwłaszcza w przypadku inwestycji w mniej popularne tokeny o niskiej kapitalizacji, które mogą reagować znacznym zwiększeniem zmienności pod wpływem nawet pozornie mało istotnych wydarzeń. Z tego powodu postanowiliśmy rozpocząć nowy cykl artykułów, w których codziennie o godz. 18 będziemy opisywać nadchodzące wydarzenia dla konkretnych kryptowalut.

 

17 maja 2018

Czwartek nie obfituje w istotne wydarzenia dotyczące projektów o kapitalizacji z pierwszych trzystu całego rynku.

 

Hydrogen (HYDRO) - prezentacja zdecentralizowanej aplikacji (dApp) do głosowania za pomocą smart kontraktów podczas Blockchain Week w Nowym Jorku. Zespół Hydrogen zaprezentuje się przed potencjalnymi inwestorami w trzyminutowym pitchu (prezentacji, mającej zachęcić do wejścia w projekt) stylizowanym na amerykański program „Shark Tank”. Jeśli prezentacja przebiegnie pomyślnie i zainteresuje inwestorów, spodziewana jest większa zmienność na HYDRO.

Hydrogen to projekt mający na celu wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchain do użytku instytucji finansowych, pozwalających m.in. na głosowanie, uwierzytelnianie użytkowników gromadzenie ich danych. Posiada własną platformę API o nazwie Atom. Token HYDRO oparty jest na blockchain Ethereum (ERC20).

 

FXMAG kryptowaluty krypto kalendarz - 17 maja (humaniq, hydrogen, dimecoin) hmq hydro dime bytom erc20 krypto kalendarz 1

USD/HYDRO, wykres tygodniowy

Humaniq (HMQ) - premiera filmu „Humaniq Challenge”, prezentującego misję i założenia projektu na prywatnym pokazie dla inwestorów (wg niektórych źródeł cały film zostanie opublikowany na YouTube - w tym przypadku reakcja może być gwałtowniejsza). Trailer filmu został obejrzany na YouTube przez ponad milion użytkowników w ciągu niecałego miesiąca, co pokazuje ogromne zainteresowanie projektem. Przewidywana zwiększona zmienność.

Humaniq jako swoją misję stawia włączenie do świata finansów osoby z terenów nieobjętych systemem bankowym, często również niemających dowodów tożsamości i wykluczonych cyfrowo, szczególnie z krajów Afryki. Humaniq planuje m.in. wdrożenie transakcji opartych na biometrycznym uwierzytelnianiu, operacji bez opłat transakcyjnych, a także rozwijanie prostego interfejsu przyjaznego dla osób wykluczonych cyfrowo. Token HMQ oparty jest na blockchain Ethereum (ERC20) i notowany jest m.in na giełdach Upbit oraz Bittrex.

 

FXMAG kryptowaluty krypto kalendarz - 17 maja (humaniq, hydrogen, dimecoin) hmq hydro dime bytom erc20 krypto kalendarz 2

USD/HMQ, wykres tygodniowy

 

 

Dimecoin (DIME) - na oficjalnej stronie projektu znajduje się informacja o nadchodzącym wydarzeniu bez podania konkretów. W zależności od tego, co zostanie ogłoszone, możliwa jest zwiększona zmienność.

Dimecoin to kryptowaluta istniejąca od 2014 r. stworzona do mikropłatności, oferująca szybkie transfery i niskie opłaty, oparta na algorytmie Proof of Work o nazwie Quark (SHA-512), zapewniającym możliwość kopania GPU i ASIC. DIME znajduje się obecnie w trzeciej setce (370 miejsce) globalnej kapitalizacji rynku.

 

FXMAG kryptowaluty krypto kalendarz - 17 maja (humaniq, hydrogen, dimecoin) hmq hydro dime bytom erc20 krypto kalendarz 3

USD/DIME, wykres tygodniowy

 

Zilliqa (ZIL), Komodo (KMD) - przedstawiciele obu projektów będą wygłaszać prezentacje podczas konferencji Bloxpo w Sztokholmie.

 

Notowania na nowych giełdach

Bytom (BTM) - token ERC20 projektu Bytom, znajdujący się obecnie na 35 miejscu globalnej kapitalizacji rynku, zadebiutuje na chińskiej giełdzie CoinTiger. Nie jest to istotne wydarzenie, trudno także oczekiwać wzrostów wolumenu, głównie ze względu na niewielki rozmiar giełdy.

Bytom to chiński projekt mający za zadanie stworzyć opartą na blockchain platformę dla cyfrowych aktywów różnego rodzaju (dywidend, obligacji, papierów wartościowych, etc.), zapewniającą im bezpieczeństwo w oparciu o smart kontrakty. W drugim kwartale 2018 zespół planuje uruchomienie autorskiego tokenu w mainnecie, co będzie równoznaczne z tym, że BTM przestanie być oparty na ERC20.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk