• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 17-24 czerwca (Facebook, giełda Bittrex, Einsteinum)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę.Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów.

 

IoTeX (IOTX) - 17 czerwca (161. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek platforma IOTX uruchomi pierwszy token w swojej sieci blockchain - Vitality (VITA).  Tokeny Vitality zostaną przyznane wszystkim aktualnym posiadaczom IOTX i będą służyć m.in. do głosowania w kwestiach związanych z rozwojem platformy. W drugiej połowie kwietnia IoTeX uruchomił swój własny blockchain w wersji beta, dokonując migracji z sieci Ethereum (ETH). Wersja gotowa do użytku ma zostać udostępniona do końca tego roku. IOTX to zdecentralizowana platforma blockchain o wysokiej skalowalności, przystosowanej do zastosowań internetu rzeczy (IoT). Nie należy mylić jej i łączyć z projektem IOTA.

Dostępność IOTX na giełdach: Binance (ponad 80% obrotu), Bittrex (5% obrotu).

 

Facebook i Projekt Libra - 18 czerwca

We wtorek 18 czerwca Facebook zgodnie z medialnymi doniesieniami ma opublikować white paper projektu Libra, który ma być siecią płatniczą opartą na technologii blockchain, obsługującą aplikacje należące do największego na świecie portalu społecznościowego (Instagram, WhatsApp, Messenger). Robocza nazwa tokenu płatniczego (mylnie nazywanego kryptowalutą) to GlobalCoin. Ma on posiadać całkowicie stabilny kurs dzięki pełnym pokryciu w walutach fiducjarnych (najprawdopodobniej dolarze amerykańskim), a także zapewniać natychmiastowe transakcje. Szczegóły techniczne zostaną jednak opublikowane w samym dokumencie.

Dostępność GlobalCoin na giełdach: nie będzie on dostępny na giełdach kryptowalut.

 

Więcej informacji na temat projektu tokenu płatniczego Facebooka:

Czytaj także: Facebook konkurencją dla MasterCard, Visy i… Bitcoina?

Krążące od wielu miesięcy plotki na temat wirtualnej waluty funkcjonującej w oparciu o technologię blockchain, którą rzekomo planuje uruchomić Facebook okazują się coraz bardziej prawdopodobne. O tym, że największy portal społecznościowy świata bada korzyści, jakie przynieść może wyemitowanie własne.. Czytaj
Facebook konkurencją dla MasterCard, Visy i… Bitcoina?

 

V-ID (VIDT) - 19 czerwca (469. miejsce w CMC)

Projekt VIDT zapowiedział na środę 19 czerwca ogłoszenie istotnej informacji dotyczącej przyszłości platformy - najprawdopodobniej chodzi o umowę współpracy z konkretnym partnerem, który będzie wykorzystywał rozwiązania V-ID.

VIDT oferuje gotowe rozwiązania z zakresu tzw. trwałego nośnika danych, pozwalając na ochronę plików i dokumentów przed fałszowaniem, cenzurą lub usunięciem. Platforma VIDT zabezpiecza kryptograficznie dokumenty i zapisuje dane w sieci blockchain. Same tokeny VIDT operują w ramach smart-kontraktu Ethereum (ERC20).

Dostępność VIDT na giełdach: Hotbit (ponad 90% obrotu), IDEX (niecałe 10% obrotu).

 

Einsteinum (EMC2) - 20 czerwca (187. miejsce w CMC)

W sieci EMC2 dojdzie do hard-forku na wysokości bloku 2402717, w ramach którego odłączy się łańcuch kryptowaluty MIL Coin. Każdy z posiadaczy Einsteinum otrzyma MIL w proporcji 1:3 (za jeden EMC2 3 sztiki MIL Coin.

Einsteinum to istniejący od 2014 r. projekt oparty na kodzie źródłowym bitcoina (technologicznie bliżej mu do Litecoina), którego celem jest wspieranie badań naukowych, a także zbieranie funduszy dla naukowców i badaczy. Aktualnie EMC2 posiada algorytm konsensusu Proof of Work Ethash (podobnie jak np. w Ethereum). 

Dostępność EMC2 na giełdach: wyłącznie Bittrex.

 

Equal (EQL) - 20 czerwca (684. miejsce w CMC)

Tokeny EQL z sieci Ethereum przejdą na blockchain Binance Chain i będę notowane na platformie Binance DEX.

Dostępność EQL na giełdach: IDEX (ponad 60% obrotu), CoinExchange (niecałe 30% obrotu

 

Giełda Bittrex - 21 czerwca

Bittrex planuje blokadę handlu na swojej platformie dla części instrumentów, przeznaczoną dla rezydentów Stanów Zjednoczonych.

 

ADT

CMCT

GO

MFT

QRL

XEL

AMP

DNT

GTO

MOBI

QTUM

XNK

BAY

DTA

HYDRO

NLC2

RFR

 

BCPT

ENG

IHT

NMR

STORJ

 

BLOCK

FCT

ION

PRO

STORM

 

BOXX

FLDC

LBA

PTOY

SWT

 Vodi X (VDX) - 21 czerwca (667. miejsce w CMC)

Projekt zapowiada na piątek 21 czerwca ogłoszenie istotnej współpracy z nowym partnerem platformy Vodi X. Jest to platforma płatnicza z aplikacją mobilną do wykorzystania w zastosowaniach e-commerce, oferując tokenizację, karty lojalnościowe, czy doładowania telefonów pre-paid. Tokeny VDX funkcjonują w sieci Ethereum (ERC20).

Dostępność VDX: Bittrex (ponad 50% obrotu), Upbit (niecałe 50%).

 

GroestlCoin (GRS) -  22 czerwca (170. miejsce w CMC)

GroestlCoin dokona aktualizacji protokołu, która zapewni mu integrację z nowymi portfelami kryptowalutowymi, w tym również ze sprzętowymi (Ledger Nano, Archos Safe-T), jak i mobilnymi (Trust Wallet, Atomic Wallet).

GroestlCoin to istniejąca od 2014 r. kryptowaluta oparta na zmodyfikowanym kodzie źródłowym bitcoina (BTC), korzystająca z transakcji SegWit oraz rozwijająca protokół drugiej warstwy Lightning Network, zapewniający natychmiastowe transakcje z minimalnymi opłatami. GRS zapewnia również opcjonalną prywatność transakcji. Kopanie GroestlCoina odbywa się z wykorzystaniem układów GPU (kart graficznych).

Dostępność GRS na giełdach: Upbit (niemal 60% obrotu), Binance (ponad 30% obrotu), Bittrex (ok. 5% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Zilliqa (ZIL): 14,23% (-3,74% do BTC)
  • Stellar (XLM): 7,09% (-9,92% do BTC)
  • eBoost (EBST): 9,15% (-7,93% do BTC)
  • aXpire (AXPR): 23,04% (3,85% do BTC)
  • Cardano (ADA): 12,34% (-5,27% do BTC)
  • Kin (KIN): -7,43% (-21,79% do BTC)
  • TomoChain (TOMO): 19,82% (1,06% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 10-17 czerwca (Zilliqa, Cardano, Stellar, Tomo Chain)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 10-17 czerwca (Zilliqa, Cardano, Stellar, Tomo Chain)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk