• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 15-22 lipca (Komodo, TRON, Zcash, DigiByte)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Komodo (KMD) - 15 lipca (15. pozycja w CoinMarketCap)

Projekt Komodo w poniedziałek 15 lipca dokona rebrandingu, polegającego na aktualizacji white paperu platformy, witryny internetowej oraz identyfikacji wizualnej. Projekt uruchomi także publiczną wersję flagowego produktu, jakim będzie Antara Framework - wielofunkcyjnej platformy blockchain z możliwością uruchomienia własnego łańcucha bloków (ang. sidechain). Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

Komodo (KMD) - to platforma blockchain z anonimową kryptowalutą KMD, oparta na protokole prywatności zero proof, znanym z Zcash (ZEC). Komodo pozwala również na tworzenie smart kontraktów i organizowanie ICO. Unikatową cechą Komodo jest algorytm konsensusu Delayed Proof of Work (dPoW), który polega na zapisywaniu informacji o blokach Komodo w blockchainie bitcoina (BTC), dzięki czemu siec Komodo jest wyjątkowo bezpieczna.

Dostępność KMD na giełdach: Coinbene (prawie 50% obrotu), Binance (ok. 35% obrotu), Bittrex (ponad 3% obrotu).

 

Binance Coin (BNB) - 15 lipca (6. pozycja w CMC)

Sieć Binance Chain, w której funkcjonuje Binance Coin oraz tokeny dostępne na giełdzie Binance DEX, przejdzie w poniedziałek planowany hard-fork (niekompatybilną wstecznie aktualizację). Aktualizacja ma zwiększyć stabilność platformy i zapewnić m.in. transakcje offline (bez dostępu do sieci).

Binance Coin (BNB) to token użytkowy największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Jego główną funkcją jest obniżanie opłat i prowizji transakcyjnych naliczanych na giełdzie. BNB służył również do zebrania funduszy na rozwój giełdy podczas ICO w lipcu 2017 r. Maksymalna liczba tokenów wynosiła początkowo 200 mln, jednak co kwartał jest ona zmniejszana przez giełdę, która skupuje część tokenów z rynku i dokonuje ich „spalenia”, co będzie miało miejsce aż do zmniejszenia liczby o połowę (do 100 mln sztuk).

Dostępność BNB na giełdach: Binance (ponad 70% obrotu), MXC (ok. 10% obrotu).

 

Vexanium (VEX) - 15 lipca (397. pozycja w CMC)

Projekt Vexanium uruchomi publiczną wersję swojej zdecentralizowanej platformy handlowej Vexanium DEX.

Dostępność VEX na giełdach: IDAX (ponad 45% obrotu), BTC-Alpha (ok. 20% obrotu), Indodax (poniżej 20% obrotu).

 

TRON (TRX) / Tether (USDT) - 15 lipca (10. pozycja w CMC)

15 lipca rusza program lojalnościowy wynagradzający posiadaczy tokenów Tether (USDT) funkcjonujących w sieci TRON (jako tokeny TRC20) kryptowalutą TRX. Łącznie na ten cel zostaną przeznaczone TRX o równowartości 30 mln dolarów.

Tether to najpopularniejszy stable-coin odzwierciedlający cenę dolara amerykańskiego, od niedawna dostępny również jako token w sieci TRON.

 

Particl (PART) - 16 i 17 lipca (198. pozycja w CMC)

We wtorek 16 lipca projekt Particl dokona istotnej aktualizacji (hard-fork), w wyniku której wprowadzony zostanie protokół Bulletproofs oraz podpisy pierścieniowe (RingCT), zwiększające wydajność i prywatność transakcji w sieci. Rozwiązania te zbliżą PART do Monero (XMR) pod względem technologicznym.

W środę 17 lipca dojdzie również do zmniejszenia stopy inflacji z 4% do 3% rocznie.

Particl (PART) to sieć blockchain stworzona dla programistów zdecentralizowanych aplikacji, w których szczególny nacisk kładziony jest na wysoki stopień prywatności.

Dostępność PART na giełdach: Bittrex (niecałe 50% obrotu), Upbit (ok. 50% obrotu).

 

Zcash (ZEC) - 18 lipca (24. pozycja w CMC)

W czwartek 18 lipca w sieci Zcash dojdzie do podziału (hard-forku), w wyniku którego powstanie nowy, niezależny łańcuch kryptowaluty Ycash (YEC). Każdy posiadacz ZEC w momencie podziału otrzyma identyczną liczbę YEC (1:1).

Zcash (ZEC) - to kryptowaluta będąca jednym z najpopularniejszych private-coinów (tuż za Monero i Dash). Zcash zapewnia prywatność i anonimowość adresów oraz transakcji dzięki protokołowi kryptograficznemu Zero Knowledge Proof, jednak można za jego pomocą dokonać publicznych transakcji. ZEC jest kryptowalutą Proof of Work, co oznacza że w sieci zachodzi proces kopania (miningu). Maksymalna podaż (liczba jednostek) Zcash wynosi 21 mln, podobnie jak w bitcoinie (BTC).

Dostępność ZEC na giełdach: Lbank (ponad 60% obrotu), HitBTC (ponad 8% obrotu), Huobi (ok. 6% obrotu), Binance (niecałe 2% obrotu).

Więcej informacji na temat nadchodzącego hard-forku:

Czytaj także: Ycash (YEC) - nadchodzi „przyjacielski” hard fork Zcash (ZEC). Co warto o nim wiedzieć?

W drugiej połowie lipca sieć jednej z najpopularniejszych kryptowalut zapewniających prywatność transakcji, jaką jest Zcash (ZEC), ulegnie tzw. „przyjacielskiemu podziałowi”, w wyniku którego wyodrębni się osobny łańcuch, na którym funkcjonować będzie nowa kryptowaluta o bliźniaczej nazwie Ycash. Ka.. Czytaj
Ycash (YEC) - nadchodzi „przyjacielski” hard fork Zcash (ZEC). Co warto o nim wiedzieć?

 

DigiByte (DGB) - 19 lipca (52. pozycja w CMC)

Platforma DigiByte w piątek 19 lipca przejdzie aktualizację (hard-fork), w wyniku której zmieniony zostanie jeden z algorytmów hashujących: myr-groestl zostanie zastąpiony Odocrypt. Wprowadzona zostanie również funkcja Dandelion, która zwiększy prywatność transakcji DGB.

DigiByte (DGB) to kryptowaluta Proof of Work oparta na kodzie źródłowym bitcoina (BTC). Posiada wyjątkowy algorytm konsensusu, pozwalający na kopanie za pomocą pięciu różnych funkcji hashujących, co ma zapobiegać centralizacji. DigiByte ma znacznie wyższą przepustowość transakcji niż bitcoin, dodatkowo rośnie ona dwukrotnie co dwa lata, poprzez zwiększenie maksymalnej pojemności bloku. Maksymalna liczba DGB to 21 mld jednostek (1000x więcej niż BTC).

Dostępność DGB na giełdach: Bittrex (niecałe 30% obrotu), Poloniex (ok. 13% obrotu), HitBTC (powyżej 12% obrotu). 

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Celer Network (CELR): -23,55% (-18,44% do BTC)
  • NULS: -31,05% (-26,89% do BTC)
  • BitTorrent (BTT): -24,28% (-23,08% do BTC)
  • Solve Care (SOLVE): -36,73% (-32,80% do BTC)
  • Ankr Network (ANKR): 3,49% (9,64% do BTC)
  • Waves Platform (WAVES): -25,86% (-21,37% do BTC)
  • Vexanium (VEX): -5,38% (-2,96 do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 8-15 czerwca (Waves, BitTorrent, NULS)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę.Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wy.. Czytaj
Krypto Kalendarz: 8-15 czerwca (Waves, BitTorrent, NULS)

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk