• Sklep
  • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 15-22 kwietnia

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Zcoin (XZC) - 15 kwietnia (92. miejsce w CoinMarketCap)

Uruchomienie publicznej wersji sieci testowej (test net) Zcoin (wersja niepubliczna uruchomiona w marcu), która ma na celu znaczne zmniejszenie opłat transakcyjnych, zwiększenie skalowalności i wprowadzenie pełnej prywatności wszystkich transakcji.

Zcoin to pierwsza kryptowaluta wykorzystująca protokół prywatności Zerocoin, zastosowany również m.in. w Zcash (ZEC). Zcoin jest kryptowalutą Proof of Work należącą do grona private coinów.

Dostępność XZC na giełdach: Binance (45% obrotu), ChaoEX (18% obrotu), Huobi (10%), HitBTC, Bittrex.

 

 

Mainframe (MFT) - 15 kwietnia lub później (148. miejsce w CMC)

Projekt zaprezentuje swój system operacyjny Mainframe OS w pierwszej publicznej odsłonie. Jest to istotne wydarzenie dla projektu. Mainframe opracowuje platformę web3 dla zdecentralizowanych aplikacji i smart kontraktów Ethereum, która ma zapewnić im bezpieczeństwo przed atakami hakerskimi, cenzurą, problemami programistycznymi i zagwarantować wysoką stabilność pracy. Tokeny MFT oparte są na smart kontrakcie ERC20 (Ethereum).

Dostępność MFT na giełdach: Binance (ponad 50% obrotu), Upbit (44%), Bittrex (ponad 3% obrotu).

 

Everex (EVX) - 15 kwietnia (195. miejsce w CMC)

Projekt otrzymał pozwolenie na oferowanie transakcji kryptowalutowych i płatności w kryptowalutach na terenie stanu Nowy Jork. 15 kwietnia rozpoczyna testy beta swojej platformy, która będzie służyła do tego celu.

Dostępność EVX na giełdach: Binance (ponad 80% obrotu), Huobi (ok. 3,5%), HitBTC (poniżej 1%).

 

IoTeX (IOTX) - 15 kwietnia (131. miejsce w CMC)

W poniedziałek 15 kwietnia najprawdopodobniej dojdzie do uruchomienia pierwszej publicznej wersji autonomicznej sieci (ang. mainnet) projektu. Jest to istotne wydarzenie dla projektu - reakcja cenowa może być zauważalna, zwłaszcza ze względu na zeszłotygodniowe spadki (ok. 12%). IOTX dotychczas był smart kontraktem Ethereum (ERC20). IOTX to zdecentralizowana platforma blockchain o wysokiej skalowalności, przystosowanej do zastosowań internetu rzeczy (IoT).

Dostępność IOTX na giełdach: Binance (ponad 80% obrotu), Bittrex (5% obrotu).

 

Blockport (BPT) - 15 kwietnia (382. miejsce w CMC)

Giełda kryptowalut Blockport, startuje ze swoim STO (ang. Security Token Offering). Instrukcja, wyjaśniająca jak wziąć udział w STO znajduje się na blogu Blockport.

Dostępność BPT na giełdach: KuCoin

 

Czytaj także: STO - pierwsza oferta publiczna na blockchainie

Rynek walut i aktywów cyfrowych powoli dojrzewa i „cywilizuje się”. W 2017 r. i na początku zeszłego roku trwał istny szał publicznych sprzedaży tokenów podczas ICO, które na fali dynamicznej hossy na rynku kryptowalut były w stanie gromadzić imponujące, wielomilionowe kwoty, nierzadko w ciągu kilk.. Czytaj
STO - pierwsza oferta publiczna na blockchainie

 

Tael (WABI) - 16 kwietnia (172. miejsce w CMC)

Przedstawiciele projektu ogłoszą jak dotąd największe strategiczne partnerstwo podczas wtorkowej sesji pytań i odpowiedzi Binance AMA (ang. Ask Me Anything).

Tael (wcześniej pod nazwa WaBi) to projekt aplikacji do skanowania kodów na produktach (m.in. spożywczych), które mają potwierdzać ich oryginalność i walczyć z ich podrabianiem. WABI jest tokenem ERC20.

Dostępność WABI na giełdach: 100% obrotu na Binance

 

Cardano (ADA) - 20 kwietnia lub wcześniej (10. miejsce w CMC)

Druga faza rozwoju platformy Cardano - Shelley - może zostać zaimplementowana w sieci głównej. Shelley ma dostarczyć m.in. możliwość stakowania, transakcje multisignature, odporne na komputery kwantowe podpisy kryptograficzne, czy lekki portfel. Jej pełna implementacja w sieci głównej jest istotnym wydarzeniem dla projektu.

Cardano (ADA) to kompleksowa i wielofunkcyjna platforma oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę ADA. Cardano jest projektem zbudowanym od podstaw na własnym kodzie źródłowym. Twórcy mają w planie stworzenie najbardziej rozbudowanej platformy blockchain, lepszej niż m.in. Ethereum (ETH).

Dostępność ADA na giełdach: Binance (ponad 35% obrotu), Huobi (ponad 35% obrotu), Bittrex (ok. 1,5% obrotu), Kraken (ok. 1% obrotu).

 

Czytaj także: Cardano (ADA) - pogromca Ethereum i najbardziej zaawansowana platforma blockchain?

Cardano - opis projektu i kryptowaluty Cardano (ADA) - zdecentralizowana, otwartoźródłowa (ang. open-source) platforma oparta na publicznym rejestrze blockchain, posiadająca swoją własną kryptowalutę ADA. Celem Cardano jest stworzenie kompleksowej platformy (ang. all-in-one) dla smart-kontraktów, t.. Czytaj
Cardano (ADA) - pogromca Ethereum i najbardziej zaawansowana platforma blockchain?

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Binance Coin (BNB): 1,71% (2,46% do BTC)
  • Matrix AI Network (MAN): -17,66% (-17,04% do BTC)
  • Einsteinum (EMC2): 12,31% (13,14% do BTC)
  • Stratis (STRAT): -8,56% (-7,80% do BTC)
  • Nebulas (NAS): 10,74% (11,67% do BTC)

 

 

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 8-15 kwietnia (Binance Coin, Nebulas, Einsteinium)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 8-15 kwietnia (Binance Coin, Nebulas, Einsteinium)

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk