• Sklep
  • Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 13-20 maja (Bitcoin Cash, Consensus)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów.

 

DAPS Token (DAPS) - 13 maja (223. miejsce w CoinMarketCap)

Projekt DAPS Token został zakwalifikowany do serii wystąpień przed inwestorami Venture Capital na nowojorskiej sesji Publicize Blockhain, skierowanej do projektów kryptowalutowych i blockchainowych. W ramach sesji DAPS ma szansę na pozyskanie nowych inwestorów lub wejście we współpracę z kolejnymi partnerami. Warto jednak zauważyć, że projekt w ostatnim czasie gwałtownie zyskuje na wartości - w ciągu miesiąca jego kapitalizacja wzrosła o niemal 200%, zaś w ciągu tygodnia o ponad 130%.

Projekt DAPS token pracuje nad rozwiązaniami zwiększającymi prywatność publicznych sieci blockchain, mając w planie budowę pionierskiego łańcucha bloków opartego na algorytmie konsensusu Proof of Stake z masternodami, który będzie zapewniał pełną anonimowość z wykorzystaniem protokołu zero-knowledge (znanego m.in. z Zcash) oraz podpisów pierścieniowych (wykorzystywanych m.in. w Monero).

Dostępność DAPS na giełdach: BitMart (ponad 70% obrotu), STEX (ok. 25% obrotu).

 

Bytom (BTM) - 14 maja (60. miejsce w CMC)

We wtorek przeprowadzony zostanie wyjątkowo korzystny airdrop BTM dla posiadaczy kryptowaluty na giełdzie Bittrex. Aby wziąć udział w airdropie, należy we wtorek 14 maja posiadać przynajmniej 100 jednostek BTM na Bittrex. Giełda w ramach akcji promocyjnej podwoi liczbę posiadanych tokenów każdego z użytkowników aż do wyczerpania puli 80 tys. jednostek BTM.

Bytom (BTM) to zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain, służąca do digitalizacji aktywów różnego rodzaju, takich jak papiery wartościowe, obligacje, warranty, czy nawet dzieła sztuki. Początkowo Bytom dokonał emisji tokenów na smart kontrakcie Ethereum (ETH), w kwietniu 2018 r. przechodząc na własną sieć blockchain i stając się autonomiczną kryptowalutą Proof of Work, którą można kopać.

Dostępność BTM na giełdach: OKEx (ponad 40% obrotu), Huobi (ok. 20% obrotu), CoinMex (ponad 15% obrotu), Bittrex (ok. 1% obrotu).

Czytaj także: Bytom (BTM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Połączenie atomów z bajtami Bytom (BTM) to zdecentralizowana, otwartoźródłowa (ang. open source), wielofunkcyjna platforma oparta na technologii blockchain z własną kryptowalutą Proof of Work BTM. Celem projektu jest zapewnienie narzędzi do digitalizacji fizycznych aktywów, papierów wartościowych,.. Czytaj
Bytom (BTM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Phore (PHR) - 14 maja (580. miejsce w CMC)

Projekt Phore we wtorek uruchomi sieć testową Phore Synapse Beacon, która będzie pozwalała na uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji oraz smart kontraktów w ramach algorytmu konsensusu Proof of Stake, wraz z masternodami. Łańcuch bloków opiera swoją wysoką skalowalność z wykorzystaniem takich rozwiązań jak sharding i SegWit. Docelowo ma ona osiągnąć w przyszłości poziom nawet 29 000 transakcji na sekundę (TPS).

Dostępność PHR na giełdach: IDAX (ponad 99% obrotu), Cryptopia (poniżej 1% obrotu).

 

Giełda Binance - 14 maja

Największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, jaką jest Binance, we wtorek 14 maja wznowi możliwość deponowania i wypłaty środków swoim użytkownikom. Giełda zablokowała te funkcjonalności ze względów bezpieczeństwa, po ataku hakerskim, który miał miejsce we wtorek 7 maja. Hakerzy skradli wówczas ponad 7000 BTC wartych aktualnie niemal 50 mln dolarów. Skradzione środki zostaną pokryte z funduszu kompensacyjnego SAFU.

 

Bitcoin Cash (BCH) - 15 maja (4. miejsce w CMC)

W środę dojdzie do cyklicznej, następującej co pół roku aktualizacji protokołu Bitcoin Cash (BCH) bez zachowania wstecznej kompatybilności (tzw. hard fork). Aktualizacja będzie obejmować szeroki zakres zmian, takich jak np. wprowadzenie podpisów Schnorra, zwiększających skalowalność i zmniejszających opłaty transakcyjne poprzez zmniejszenie wagi podpisów kryptograficznych.

Bitcoin Cash (BCH) to kryptowaluta oparta na kodzie źródłowym bitcoina (BTC), która powstała 1 sierpnia 2017 r. w wyniku hard-forku (podziału sieci) BTC. Nie należy mylić, ani utożsamiać BCH z bitcoinem, ani z Bitcoin SV (BSV), który powstał w wyniku podziału sieci BCH 15 listopada zeszłego roku.

Bitcoin Cash powstał w wyniku niezgody części developerów na plany rozwoju bitcoina. BCH posiada obecnie maksymalną pojemność bloku transakcyjnego na poziomie 32 MB (początkowo 8 MB), co teoretycznie ma zapewnić lepszą skalowalność i tańsze transakcje niż w BTC. BCH stanowczo odrzuca rozwiązania skalujące drugiej warstwy, takie jak np. Lightning Network.

Kopanie Bitcoin Cash obywa się przy pomocy tych samych koparek, co w przypadku BTC i BSV (algorytm kryptograficzny SHA256).

Dostępność BCH na giełdach: LBank (niecałe 20% obrotu), OKEx (ponad 10% obrotu), Binance (ok. 7% obrotu), CoinDeal, BitBay (obie poniżej 1% obrotu).

 

Konferencja Consensus 2019: 13-15 maja

W poniedziałek rusza czwarta edycja najważniejszej konferencji branżowej, organizowanej w Nowym Jorku przez portal CoinDesk. Konferencja jak co roku będzie obfitować w liczne wykłady i wystąpienia najważniejszych postaci z przestrzeni kryptowalut oraz technologii blockchain. Wśród blockchainowych projektów, których przedstawiciele będą mieli swoje prelekcje można wymienić m.in. TRON (TRX), BitTorrent (BTT), Maker DAO (MKR), Arcblock (ABT), Polymath (POLY), Bytom (BTM).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • IoTeX (IOTX): -4,34% (- 19,39% do BTC)
  • Nebulas (NAS): -3,03% (-18,44% do BTC)
  • Loopring (LRC): -1,77% (-17,54% do BTC)
  • Pundi X (NPXS): -5,34% (-18,18% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 6-12 maja (Aeternity, Nebulas, Loopring)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 6-12 maja (Aeternity, Nebulas, Loopring)

 

Notowania: BITCOIN CASH

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BCHUSD/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk