• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz - 12-19 sierpnia (Siacoin, Waltonchain, ICON)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Particl (PART) - 12 sierpnia (211. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 12 sierpnia projekt uruchomi publiczną wersję Particl Open Marketplace, czyli platformy pozwalającej na sprzedaż i zakup produktów oraz usług z wykorzystaniem kryptowalut z zachowaniem wysokiego poziomu prywatności (dzięki podpisom pierścieniowym RingCT oraz implementacji Bulletproofs). Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

Particl (PART) to sieć blockchain stworzona dla programistów zdecentralizowanych aplikacji, w których szczególny nacisk kładziony jest na wysoki stopień prywatności. Oprócz tego platforma rozwija rozwiązania dla e-commerce, pozwalające na dokonywanie zakupu z zachowaniem prywatności dzięki kryptowalucie PART.

Dostępność PART na giełdach: Bittrex (niecałe 50% obrotu), Upbit (ok. 50% obrotu).

 

WAX - 12 sierpnia (99. miejsce w CMC)

Projekt WAX dokonuje migracji z sieci Ethereum (ETH) na własny blockchain, aby zapewnić wyższą skalowalność zdecentralizowanych aplikacji i niższe opłaty transakcyjne. Od poniedziałku sieć WAX będzie w pełni kompatybilna ze standardem zdecentralizowanych aplikacji w sieci EOS (v1.8). Wymiana tokenów (ang. token swap) z sieci Ethereum na WAX zakończy się 31 sierpnia. Niezbędne informacje dotyczące zamiany tokenów można znaleźć na stronie https://tokenswap.wax.io/.

WAX to projekt zdecentralizowanej platformy handlowej, na której można sprzedawać i kupować wirtualne aktywa i przedmioty.

Dostępność WAX na giełdach: Upbit (niecałe 50% obrotu), Bittrex (ok. 30% obrotu), Huobi (niecałe 8% obrotu). 

 

COVA - 15 sierpnia (597. miejsce w CMC)

Tokeny projektu COVA, które aktualnie oparte są na technologii Ethereum (ERC20) przejdą na blockchain Binance Chain i będą notowane na zdecentralizowanej giełdzie Binance DEX.

Dostępność COVA na giełdach: BitMax (niemal 90% obrotu), Huobi (ponad 8% obrotu).

 

ICON (ICX) - 15 sierpnia (72. miejsce w CMC)

Posiadacze tokenów ICX będą mogli dokonać testowego głosowania na delegatów w sieci (P-Rep), a także przetestować możliwość stakowania w portfelu ICONex Wallet.

ICON (ICX) to sieć blockchain i wielofunkcyjna zdecentralizowana platforma do zastosowań biznesowych, posiadająca własna kryptowalutę ICX. Projekt w swoim założeniu chce jedną z największych sieci blockchain na świecie, pozwalając na uruchamianie własnych, niezależnych sieci (tzw. wspólnot), znajdujących się w obrębie ekosystemu nazwanego Republiką ICON.

Sieć posiada unikatowy algorytm konsensusu, nazywany Loop Fault Tolerance, zbliżony w swych założeniach do Delegated Proof of Stake.

Dostępność ICX na giełdach: Binance (ponad 30% obrotu), HitBTC (niecałe 15% obrotu), OKEx (ok. 2,5% obrotu).

 

Zebi (ZCO) - 15 sierpnia (570. miejsce w CMC)

Projekt Zebi w czwartek 15 sierpnia uruchomi własną sieć blockchain (ang. main net), zaś tokeny ZCO, które dotychczas funkcjonują w obrębie sieci Ethereum jako ERC20 rozpoczną migrację na własną sieć bloków.

Zebi to indyjski projekt oparty na technologii blockchain, mający na celu bezpieczne zarządzanie wrażliwymi danymi m.in. służb publicznych oraz prywatnych firm.

dostępność ZCO na giełdach: Hotbit (ponad 95% obrotu), OKEx (ok. 2% obrotu).

 

TomoChain (TOMO) - 15 sierpnia (166. miejsce w CMC)

Projekt TomoChain wprowadzi aktualizację TomoMaster w wersji 2.0, która docelowo ma zwiekszyć stabilność platformy.

Tomo Chain to projekt wysokoskalowalnej platformy dla smart kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji, emisji cyfrowych tokenów i budowania zdecentralizowanych giełd. Składa się z trzech głównych elementów: TomoX, TomoDEX oraz TomoSwap (zdecentralizowana platforma wymiany tokenów). Dostępność TOMO na giełdach: Kucoin (ponad 65% obrotu), Hotbit (ok. 33% obrotu).

 

Waltonchain (WTC) - 15 sierpnia (88. miejsce w CMC)

Projekt Waltonchain rozpocznie program skupu i niszczenia tokenów - w pierwszej rundzie weź ie udział 100 tys. tokenów WTC.

Waltonchain (WTC) to rozbudowana, wielowarstwowa platforma blockchain służąca m.in. do monitorowania i kontroli łańcuchów dostaw produktów, czy ich kontroli jakości oraz oryginalności. Sieć zintegrowana jest z bezprzewodowymi chipami RFID (ang. Radio Frequency Identification), które aktualnie wykorzystywane są w pilotażowych projektach z branży rolniczej i odzieżowej. Oprócz tego Waltonchain obsługuje smart kontrakty i zdecentralizowane aplikacje.

Dostępność WTC na giełdach: Binance (ponad 65% obrotu), Huobi (ok. 10% obrotu), Bithumb (ok. 5% obrotu).

Czytaj także: Waltonchain (WTC) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Rzetelna kontrola jakości na blockchain Waltonchain (WTC) to otwartoźródłowa (ang. open-source) platforma funkcjonująca w oparciu o technologię blockchain oraz m.in. radiową łączność chipów RFID (ang. Radio Frequency Identification). Celem projektu jest stworzenie ekosystemu wymiany, przetwarzania .. Czytaj
Waltonchain (WTC) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Siacoin (SC) - 16 sierpnia (69. miejsce w CMC)

Projekt Siacoin dokona aktualizacji (v1.4.3), w ramach której wprowadzone zostaną nowe funkcje - m.in. tworzenie backupów na bieżąco oraz możliwość udostępniania składowanych plików. Siacoin (SC) to kryptowaluta służąca do płatności na platformie Sia, która oferuje rozwiązania anonimowego i szyfrowanego nośnika danych w chmurze, opartego o technologię blockchain. W sieci Sia użytkownicy mogą umieszczać własne pliki na rozproszonej przestrzeni dyskowej, oferowanej przez innych użytkowników, zwanych hostami. Hosty otrzymują wynagrodzenie w SC od użytkowników, korzystających z ich przestrzeni dyskowej.

Dostępność SC na giełdach: QBTC (ponad 65% obrotu), HitBTC (ok. 18% obrotu), Binance (niecałe 5% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Litecoin (LTC): -4,73% (-9,65% do BTC)
  • Tezos (XTZ): -1,76% (-6,84% do BTC)
  • 0x (ZRX): -9,99% (-14,67% do BTC)
  • Proton Token (PTT): 1,35% (-2,38% do BTC)
  • Fortuna (FOTA): -36,19% (-39,44% do BTC)
  • Aeron (ARN): -13,7% (-18,21% do BTC)
  • TRON (TRX): -11,12% (-15,64% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz - 5-11 sierpnia (Litecoin, TRON, Tezos)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym w.. Czytaj
Krypto Kalendarz - 5-11 sierpnia (Litecoin, TRON, Tezos)

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk