• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 10-17 czerwca (Zilliqa, Cardano, Stellar, Tomo Chain)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. Nadchodzący tydzień obfituje w istotne wydarzenia dla wielu czołowych projektów.

 

Zilliqa (ZIL) - 10 czerwca (45. miejsce w CoinMarketCap)

Projekt Zilliqa na poniedziałek 10 czerwca planuje uruchomienie smart kontraktów na platformie, co jest istotną i długo oczekiwaną aktualizacją protokołu, znacznie zwiększającą możliwości projektu. Warto pamiętać, że Zilliqa od końca kwietnia działa w autonomicznej sieci blockchain, nie zaś jako token Ethereum (ERC20), jak było dotychczas. Zamiana tokenów z ERC20 na natywną kryptowalutę funkcjonującą we własnej sieci trwa do końca czerwca.

Zilliqa (ZIL) to projekt platformy blockchain, mającej rozwiązać problem niskiej skalowalności zdecentralizowanych sieci. Zilliqa do tego celu wykorzystuje tzw. sharding, który pozwala na tworzenie przez pełne węzły tzw. odłamków, które również są w stanie przetwarzać transakcje autonomicznie, tym samym zwiększając przepustowość sieci. Projekt wykorzystuje również tzw. podpisy Schnorra. Obecnie Zilliqa działa w sieci, która pozwala na przetwarzanie ponad 2500 tys. transakcji są sekundę (TPS). 

Dostępność ZIL na giełdach: Binance (niemal 40% obrotu), OKEx (ponad 8% obrotu), Huobi (ponad 7% obrotu), Bittrex (ok. 1% obrotu).

Czytaj także: Zilliqa (ZIL) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Odpowiedź na problemy ze skalowalnością? Zilliqa (ZIL) jest otwartoźródłowym (ang. open-source) projektem, opartym na technologii blockchain, którego celem jest rozwiązanie jednego z największych problemów zdecentralizowanych i publicznych sieci - niskiej skalowalności transakcji., w porównaniu np... Czytaj
Zilliqa (ZIL) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Stellar (XLM) - 10 czerwca (10. miejsce w CMC)

W poniedziałek projekt Stellar przeprowadzi proces głosowania nad zmianami wprowadzanymi w aktualizacji określonej jako Protocol 11. W głosowaniu wezmą udział węzły zatwierdzające transakcje, czyli tzw. Validatorzy. W ramach aktualizacji ma dojść do optymalizacji wysokości prowizji transakcyjnych, m.in. poprzez wprowadzenie zmiennych wysokości opłat. Dojdzie również do zwiększenia przepustowości sieci poprzez zwiększenie limitów transakcji przetwarzanych przez węzły. Stellar (XLM) to sieć płatnicza oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę XLM. Platforma Stellar umożliwia natychmiastowe rozliczenia międzynarodowe przy niemal zerowych opłatach transakcyjnych. Stellar powstał na bazie kodu źródłowego Ripple (XRP), jednak od kwietnia 2015 r. jest projektem zbudowanym na autonomicznym kodzie.

Dostępność XLM na giełdach: BW (20% obrotu), HitBTC (ok. 18% obrotu), Huobi (ponad 10% obrotu), Binance (ponad 2% obrotu).

 

eBoost (EBST) - 10 czerwca (517. miejsce w CMC)

Token EBST dokona pełnej migracji do sieci blockchain Binance Chain i będzie notowany na platformie giełdowej Binance DEX. eBoost jest tokenem społecznościowym skupionym wokół kanału TradeCentral, związanym z e-sportem.

Dostępność EBST na giełdach: RightBTC (ok. 80%. obrotu), Trade Satoshi (ok. 20% obrotu), wkrótce również Binance DEX.

 

aXpire (AXPR) - 10 czerwca (705. miejsce w CMC)

Projekt aXpire dokona zniszczenia 100 tys. tokenów AXPR. Projekt oparty jest na smart kontrakcie Ethereum, którego flagowym produktem jest platforma rozliczeniowa Resolvr, wykorzystywana m.in. przez fundusz hedgingowy AUM.

Dostępność AXPR na giełdach: Kucoin (ok. 92% obrotu), IDEX (ponad 7% obrotu).

 

Cardano (ADA) - 15 czerwca (11. miejsce w CMC)

Projekt Cardano najprawdopodobniej w połowie czerwca uruchomi sieć testową Shelley, będącą ostateczną fazą rozwoju protokołu wielofunkcyjnej sieci blockchain. Projekt w zeszłym tygodniu opublikował nową wersję swojej roadmapy.

Cardano (ADA) to kompleksowa i wielofunkcyjna (all-in-one) platforma oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę ADA, działającej w oparciu o wysokoskalowalny algorytm konsensusu Proof of Stake o nazwie Ouroboros. Cardano jest projektem zbudowanym od podstaw na własnym kodzie źródłowym. 

Dostępność ADA na giełdach: Binance (ponad 35% obrotu), Huobi (ponad 20% obrotu), Bittrex (ok. 1,5% obrotu), Kraken (ok. 1% obrotu).

 

Kin (KIN) - 15 czerwca (249. miejsce w CMC)

Projekt KIN, dotychczas operujący w ramach smart kontraktu w sieci Ethereum, dokona migracji na własną, autonomiczną sieć blockchain (main net), działającą w obrębie technologii Stellar.  Zamiana tokenów z ERC20 na natywne tokeny w sieci KIN trwa od 12 marca i kończy się w sobotę 15 czerwca.

Projekt KIN posiada własną mobilną aplikację płatniczą ze zintegrowanym portfelem. Oprócz tego z projektem kompatybilna są liczne aplikacje mobilne, obsługujące płatności w tokenie KIN (np. Swelly, Tapatalk).

Dostępność KIN na giełdzie: CoinTiger (ponad 90% obrotu), Bancor (ok. 5% obrotu).

 

TomoChain (TOMO) - 15 czerwca (172. miejsce w CMC)

Projekt dokona uruchomienia protokołu TomoX (wersja 0.1), pozwalającego na tworzenie zdecentralizowanych platform handlowych (Tomo DEX) w sieci Tomo Chain.

Tomo Chain to projekt wysokoskalowalnej platformy dla smart kontraktów, decentralizowanych aplikacji, emisji cyfrowych tokenów i budowania zdecentralizowanych giełd. Składa się z trzech głównych elementów: TomoX, TomoDEX oraz TomoSwap (zdecentralizowana platforma wymiany tokenów).

Dostępność TOMO na giełdach: Kucoin (ponad 65% obrotu), Hotbit (ok. 33% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • NEO: -17,41% (-6,96% do BTC)
  • Cardano (ADA): -15,05% (-4,28% do BTC)
  • Syscoin (SYS): -21,78% (-11,67% do BTC)
  • Opacity (OPQ): -36,94% (-28,88% do BTC)
  • Aeternity (AE): -9,08% (2,6% do BTC)
  • QLC Chain (QLC): -11,18% (0,21% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 3-10 czerwca (NEO, Cardano, Syscoin, Aeternity)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym .. Czytaj
Krypto Kalendarz: 3-10 czerwca (NEO, Cardano, Syscoin, Aeternity)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk