• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 1-7 lipca (SysCoin, Stratis, DragonChain)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Harmony (ONE) - 1 lipca (124. pozycja w CoinMarketCap)

Projekt Harmony uruchomi gotową wersję swojej własnej sieci blockchain, opartej na algorytmie konsensusu Proof of Stake. Jest to istotne wydarzenie dla projektu, który aktualnie funkcjonuje jako token w sieci blockchain Binance.

Harmony jest projektem wysokoskalowalnej sieci blockchain oparte na algorytmie konsensusu Proof of Stake i jednocześnie stosującej rozwiązania skalujące oparte na tzw. shardingu, polegającym na dzieleniu sieci na mniejsze odłamki, niezależnie zatwierdzające transakcje.

Dostępność ONE na giełdach: Binance (100% obrotu).

 

Peculium (PCL) - 1 lipca (627. pozycja w CMC)

Projekt Peculium uruchomi publiczną wersję platformy do zarządzania oszczędnościami o nazwie BeliEve, przechodząc z trwającej od końca marca fazy testów. Jest to istotne wydarzenia dla projektu.

Peculium to platforma do zarządzania portfolio oszczędnościowo-inwestycyjnym w środkach ulokowanych w kryptowalutach. Jej głównym elementem jest wspomniana platforma BeliEve, która z wykorzystaniem przetwarzania dużej liczby informacji, uczenia maszynowego oraz analizy behawioralnej dostosowuje zawartość portfolio na potrzeby inwestycji długoterminowych i budowania oszczędności. Token użytkowy PCL oparty jest na smart kontrakcie Ethereum w standardzie ERC20.

Dostępność PCL na giełdach: Hotbit (niemal 100% obrotu).

 

Stratis (STRAT) - 1 lipca (88. pozycja w CMC)

Projekt Stratis uruchomi publiczną wersję tzw. Cirrus Sidechain Masternodes, wraz z możliwością tworzenia smart kontraktów w sieci programowanych w języku C#.

Stratis (STRAT) - wielofunkcyjna platforma blockchain, skierowana do odbiorców biznesowych i instytucjonalnych, z własną kryptowalutą STRAT, służącą do pokrywania opłat transakcyjnych. Sieć Stratis oparta jest na algorytmie konsensusu Proof of Stake, zaś poszczególne aplikacje uruchamiane są na pobocznych łańcuchach bloków (tzw. Sidechainach), co ma zapewnić wysoką skalowalność. Dużą zaletą Stratis jest możliwość pisania aplikacji i smart kontraktów w popularnych językach, takich jak C# i .NET Framework. Projekt stawia na kompatybilność z rozwiązaniami Microsoft.

Dostępność STRAT na giełdach: HitBTC (niecałe 40% obrotu), Binance (ponad 27% obrotu), Bittrex (niecałe 7% obrotu).

 

DragonChain (DRGN) - 1 lipca (217. pozycja w CMC)

Projekt ma ogłosić w poniedziałek 1 lipca komunikat na temat rebrandingu, w skład którego może również wchodzić zmiana nazwy.

DragonChain to kompleksowa platforma blockchain do intuicyjnego tworzenia aplikacji dla zastosowań biznesowych. Aktualnie tokeny DRGN funkcjonują w sieci Ethereum.

Dostępność DRGN na giełdach: KuCoin (ponad 80% obrotu), Bittrex (ok. 6% obrotu), Gate.io (ok. 3% obrotu).

 

SysCoin (SYS) - 2 lipca (188. miejsce w CMC)z-DAG

We wtorek 2 lipca projekt SysCoin wprowadzi implementację Z-DAG, która zapewni skalowalność na poziomie od 14 tys. do nawet 30 tys. transakcji na sekundę (TPS), stawiając projekt na czele wszystkich zdecentralizowanych platform opartych na blockchain.

Syscoin (SYS) jest istniejącą od 2014 r. platformą blockchain funkcjonującą w oparciu o hybrydowy algorytm konsensusu Proof of Work (SHA256) i Proof of Stake. Syscoin jest wielofunkcyjna platformą z własna kryptowalutą, pozwalająca na digitalizacje aktywów, tokenizację, natychmiastowe transakcje dzięki masternodom, czy tworzenie zdecentralizowanych rynków. Syscoin jest jedna z najwyżej skalowalnych sieci pod względem maksymalnej liczby transakcji na sekundę (TPS). Na początku czerwca platforma udostępniła możliwość tworzenia smart kontraktów w języku Solidity (Ethereum)

Dostępność SYS na giełdach: Binance (ok. 60% obrotu), Bittrex (niecałe 20% obrotu), Upbit (niecałe 20% obrotu).

 

Equal (EQL) - 4 lipca

Projekt przejdzie z sieci blockchain Ethereum na sieć Binance i będzie notowany na platformie Binance DEX. Pierwotnie miało stać się to 20 czerwca, jednak nie doszło do skutku.

Dostępność EQL na giełdach: DDEX (100% obrotu).

 

Bytecoin (BCN) - 4 lipca (53. pozycja w CMC)

Projekt opublikuje nową wersję portfela desktopowego (Beryl v3.5.0) z zupełnie nowym interfejsem użytkownika i dodatkowymi funkcjami.

Bytecoin (BCN) - to kryptowaluta będąca jedną z pierwszych walut cyfrowych zapewniających całkowitą anonimowość transakcji i prywatność portfeli (private coin). BCN oparta jest na technologii CryptoNote, zaś na jej podstawie powstało wiele prywatnych kryptowalut, w tym najpopularniejsze Monero (XMR).

Dostępność BCN na giełdach: HitBTC (niecałe 40% obrotu), Poloniex (niecałe 30% obrotu), CoinDeal (ok. 20% obrotu).

 

Cosmo Chain (COSM) - 4 lipca (205. miejsce w CMC)

Projekt zapowiedział na 4 lipca publikację istotnej informacji dotyczącej współpracy z nowymi partnerami.

Dostępność COSM na giełdach: Upbit (ok. 96% obrotu), Bittrex (niecałe 3% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Orbs (ORBS): -9,49% (-15,92% do BTC)
  • Matrix AI Network (MAN): -12,34% (-18,85% do BTC)
  • PIVX: -14,32% (-16.69% do BTC)
  • LaLa World (LALA): 0,37%
  • Waves (WAVES): -20,54% (-22,98% do BTC)
  • Nexus (NXS): -16,42% (-18,96% do BTC)

Czytaj także: Krypto Kalendarz: 24-30 czerwca (Bitfinex, Waves, PIVX)

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym w.. Czytaj
Krypto Kalendarz: 24-30 czerwca (Bitfinex, Waves, PIVX)

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk