• Odbierz prezent
Krypto Kalendarz: 1-7 kwietnia (Waves, Nebulas, BitTorrent)

Mamy sezon altcoinów w pełni! A to oznacza, że czas wrócić do naszego cyklu artykułów Krypto Kalendarz - tym razem jednak będą one pojawiać się raz w tygodniu, w każdą niedzielę, a nie codziennie jak miało to miejsce wcześniej. Pozwoli to na wyrobienie sobie szerszego poglądu na to, co będzie działo się na rynku w najbliższych dniach, a także da szansę na odpowiednio szybką reakcję. Dlaczego uważam, że tzw. „sezon altcoinów” trwa już od jakiegoś czasu? Między innymi dlatego, że powoli, acz systematycznie czynniki fundamentalne, takie jak rozwój technologiczny konkretnego projektu, nowe współprace i partnerstwa, czy nawet rozpoczęcie notowań na nowych giełdach, ponownie zaczynają mieć wpływ na kursy altcoinów. Co więcej, korelacja cenowa pomiędzy nimi a bitcoinem (BTC) w takich przypadkach ulega niemal całkowitemu zatarciu, co jest bardzo dobrym sygnałem, wskazującym na to, że presja trwającego od ponad roku trendu spadkowego na rynku kryptowalut jest coraz słabsza.

 

Waves - 1 kwietnia (25. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek dojdzie do airdropu w sieci Vostok, będącej biznesową wersją blockchainu Waves. Posiadacze Waves i tokenów Waves Community Token (WST) otrzymają tokeny Vostok System Token (VST) w zależności od tego, ile dany użytkownik posiadał ich od lutego do końca marca. 

Dostępność Waves na giełdach: Binance (niecałe 20% obrotu), Tidex (ok. 15% obrotu), OKEx (ok. 5%), Bittrex (ok. 2%).

 

Czytaj także: Waves na fali wzrostowej - ponad 260% w miesiąc, mimo bessy na rynku

Platforma blockchain Waves, tworząca m.in. intuicyjny ekosystem do emitowania cyfrowych tokenów, otrzymała 120 mln dolarów w ramach prywatnej rundy finansowania na rozwój projektu Vostok. Notowania WAVES skutecznie opierają się panującemu na rynku trendowi spadkowemu - kryptowaluta w ciągu ostatnie.. Czytaj
Waves na fali wzrostowej - ponad 260% w miesiąc, mimo bessy na rynku

 

BitTorrent - 1 kwietnia (71. miejsce w CMC)

Justin Sun, założyciel platformy TRON i właściciel sieci BitTorrent zapowiedział wprowadzenie nowej „niesamowitej” funkcjonalności, która będzie początkowo dostępna w aplikacjach mobilnych uTorrent na Androida. Prawdopodobnie chodzi o integrację z tokenami BTT. Ścisła data nie jest jednak znana. 

Dostępność BTT na giełdach: Binance (ponad 30% obrotu), DigiFinex (ok. 25%), Huobi (niecałe 8%).

 

Czytaj także: BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

BitTorrent (BTT) to cyfrowy token użytkowy dla sieci wymiany plików p2p BitTorrent, oparty na technologii blockchain wielofunkcyjnej platformy TRON (TRX). Token BTT jest realizacją planów tzw. Projektu Atlas, którego założeniem jest całkowita integracja sieci BitTorrent z blockchainem projektu TRON,.. Czytaj
BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Nebulas (NAS) - 2 kwietnia (108. miejsce w CMC)

We wtorek, wg założeń z roadmapy projektu, ma dojść do opublikowania pierwszej funkcjonalnej wersji protokołu Nebulas NOVA, która ma być kluczową częścią ekosystemu, mającego w swoim założeniu prowadzić do ciągłego, autonomicznego rozwoju. Wersja beta Nebulas NOVA, zawierająca Nebulas Rank (NR), Developer Incentive Protocol (DIP), Nebulas Blockchain Runtime Environment (NBRE) została opublikowana pod koniec grudnia zeszłego roku. Publikacja gotowej wersji (1.0) to ważne wydarzenie dla projektu. 

Nebulas to projekt autonomicznego metanetu, czyli sieci blockchain dającej możliwość interakcji i wyszukiwania zdecentralizowanych aplikacji m.in. w innych blockchainach.

Dostępność NAS na giełdach: OKEx (ok. 25% obrotu), Binance (ponad 20% obrotu), Huobi (ponad 20%).

 

Wanchain (WAN) - 3 kwietnia (103. miejsce w CMC)

Projekt rozpoczyna pilotażowe testy funkcjonowania sieci w algorytmie Proof of Stake (obecnie jest ona wyłącznie siecią Proof of Work). Aby wziąć udział w stakowaniu, należy posiadać przynajmniej 1000 WAN (max. 5000). Nagroda za stakowanie to 40 WAN za każdy zablokowany tysiąc jednostek. Aby mieć możliwość wzięcia udziału w stakowaniu, należało zgłosić się do końca marca. 

Wanchain to ambitny projekt stworzenia infrastruktury łączącej różne blockchainy za pomocą prywatnego międzysieciowego smart kontraktu.

Dostepność WAN na giełdach: Binance (ponad 40% obrotu), Huobi (ponad 25%).

 

IOST - 5 kwietnia (59. miejsce w CMC)

W piątek, wg zapowiedzi zespołu IOST, światło dzienne ujrzeć ma interfejs do tworzenia smart kontraktów, niewymagający wiedzy technologicznej i programistycznej, nazywany „Secret Weapon” (Sekretna broń). 25 stycznia ruszyła własna sieć blockchain projektu IOST w wersji 1.0.

Aktualnie tokeny IOST wciąż są oparte na smart kontrakcie Ethereum (ETH) w standardzie ERC20.

IOST (Internet of Services) to wielofunkcyjna platforma blockchain funkcjonująca w oparciu o autorski algorytm konsensusu Proof of Believability.

Dostępność IOST na giełdach: Huobi (ponad 40% obrotu), Binance (ponad 18%), OKEx (ponad 13%).

 

Everex (EVX) - 5 kwietnia (180. miejsce w CMC)

Sieć rozliczeniowa oparta na smart kontrakcie Ethereum ogłosi strategiczne partnerstwo z tajskim bankiem, który będzie wykorzystywał rozwiązania Everex podczas pilotażowego programu międzynarodowych płatności pomiędzy Tajlandią a Birmą.

Dostępność EVX na giełdach: Binance (ponad 80% obrotu), Huobi (ok. 3,5%), HitBTC (poniżej 1%).

 

Czytaj także: 85% giełd kryptowalut jest całkowicie nieregulowana i stanowi poważne ryzyko dla klientów, wg raportu

Kwestia regulacji giełd kryptowalut wzbudza zazwyczaj dość ambiwalentne odczucia wśród entuzjastów walut cyfrowych. Z jednej strony są one ośrodkami obrotu zdecentralizowanymi aktywami, wyłączonymi spoza bankowego obiegu kapitału, z drugiej zaś niejednokrotnie dysponują potężnymi depozytami swoich .. Czytaj
85% giełd kryptowalut jest całkowicie nieregulowana i stanowi poważne ryzyko dla klientów, wg raportu

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk