• Odbierz prezent
Krypotwaluty na czerwono

Kryptowaluty podążają za innymi rynkami. Hodlowanie BTC okazało się błędnym rozegraniem. Osoby będące w pozycji, krótkiej mogą cieszyć się z zysków. Ludzie stawiają w obecnej sytuacji na coś z funkcją tezauryzacyjną, czyli środki gromadzące i przechowujące wartość w czasie. Stąd odpływ kapitału z rynków kryptowalut. Obecnie kapitalizacja giełd jest na poziomie 140 mld dolarów, czyli spadek o -12.67 proc. Możliwe również przetasowania w rankingach 10 najpopularniejszych kryptowalut.

Mamy obecnie do czynienia z gigantyczną podażą, przez co zrealizowane zostały gwałtowne spadki na najpopularniejszej kryptowalucie, jaką niewątpliwie jest Bitcoin. Ostatnio takie poziomy wolumenowe widzieliśmy na dołku po pęknięciu bańki z 6 lutego 2018 roku. Licząc, że historia się powtórzy, możemy mieć do czynienia z krótkoterminowym odreagowaniem, natomiast w dłuższym czasie niewykluczone są dalsze spadki. W przypadku aktywa spekulacyjnego, jakim jest Bitcoin, możemy mieć w obecnych czasach recesji do czynienia z odejście od tego instrumentu finansowego, ponieważ inwestorzy będą szukać mniej zmiennych rynków.

Zapraszamy na dokładniejszą analizę kryptowalut LIVE przeprowadzoną przez Dawida Augustyna, gdzie sprawdza najbardziej prawdopodobne poziomy wahań Bitcoina. Czy możemy liczyć na BTC to the moon?

 

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk