• Odbierz prezent
Kruk podpisuje umowę kredytową
Z artykułu dowiesz się:

- O ważnej dla Kruka umowie
- o kursie akcji Kruka

Notowany w WIG30 KRUK S.A. zawarł wraz ze spółką zależną ważną umowę kredytową. Jak wpłyneło to na kurs akcji spółki zajmującej się obrotem wierzytelnościami?

 

Kredyt znacznej wartości

KRUK S.A. poinformował o zawarciu wraz ze swoją spółką zależną InvestCapital Malta LTD, umowy wielowalutowego kredytu rewolwingowego z konsorcjum banków (DNB Bank ASA z siedzibą w Oslo, ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach, Bank Zachodni WBK SA z siedzibą we Wrocławiu i mBank S.A. z siedzibą w Warszawie).

"Przedmiotem Umowy jest udzielenie wielowalutowego kredytu rewolwingowego, dostępnego w maksymalnej wysokości 250 mln EUR(…)" - czytamy w raporcie 35/2017.

"Oprocentowanie Kredytu zostało ustalone na warunkach rynkowych na podstawie stawki IBOR odpowiedniej dla danej waluty powiększonej o marżę" - podano w komunikacie.

Umowa przewiduje zabezpieczenia spłaty kredytu w formie zastawów lub innych obciążeń, których łączna wartość wynosi ok. 414 mln zł. Dodatkowo zabezpieczenie stanowi  poręczenie KRUK S.A, a także oświadczenie o poddaniu się przez Spółkę egzekucji, każde do wysokości 375 mln EUR. Kredyt został udzielony na okres 5 lat od podpisania umowy.

 

Notowania KRUK S.A.

Kurs akcji KRUK S.A. poszedł w górę tuż po opublikowaniu informacji o podpisaniu umowy kredytu (czerwona strzałka na wykresie). Dzisiejszy dzień jest jednak bardzo słaby dla notowań Spółki.

 

 Kurs akcji Kruka 04-07-2017

 

Dlaczego podpisanie tej umowy ma tak duże znaczenie dla Spółki? 250 mln zł stanowi ponad 8% majątku wykazywanego przez Grupę Kapitałową Kruka na koniec I kwartału 2017 (ok. 3,1 mld zł). Jest to także kwota nieznacznie większa niż osiągnięty w 2016 r. zysk netto Grupy kapitałowej (ok. 248,7 mln zł). Jest to więc kwota znacznej wartości, w związku z czym informacja o tej umowie jest ważna dla inwestorów.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk