• Odbierz prezent
dywidenda kruk

W raporcie bieżącym nr 5/2018 Zarząd spółki KRUK poinformował o podjęciu uchwały dotyczącej zamiaru rekomendacji Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy. Tych czeka całkiem spory zysk w porównaniu do poprzednich dywidend, gdyż na jedną akcję przypadnie 5 złotych dywidendy.

 

„Wypłata nastąpi z zysku netto Spółki za 2017 rok, powiększonego o kwotę przeniesioną z utworzonego z zysków kapitału zapasowego. Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju Grupy Kapitałowej KRUK. Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach, a decyzja o jej wydaniu będzie ustalana każdorazowo biorąc pod uwagę nadrzędne plany i perspektywy rozwoju, zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji, a także aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową Grupy Kapitałowej KRUK.” – napisano w raporcie.

 

KRUK wypłaca dywidendę regularnie od podziału zysku za 2014 rok. Wtedy wypłacono 1,50 zł dywidendy na akcję, a w kolejnych dwóch latach było to 2,00 zł. Dywidenda na poziomie 5,00 zł na akcję jest więc znacząco wyższa, także biorąc pod uwagę stopę dywidendy. Ta, przy cenach akcji z dzisiejszego otwarcia (213,00 zł) wyniesie 2,35%. W trakcie dnia cena akcji wyraźnie zwyżkuje jednak w reakcji na wieść o wypłacie rekordowej dywidendy. Kurs akcji był o godzinie 14:30 o 7% wyższy niż na otwarciu. To sprawia, że KRUK jest dziś w czołówce rosnących spółek na GPW.

 

KRUK

kruk


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk