• Odbierz prezent
Kruk - kurs akcji
Z artykułu dowiesz się:

- o wygranej spółki zależnej Kruk S.A. w przetargu na włoskim rynku
- o wzroście kursu akcji Kruka

Kruk S.A. - spółka zajmująca się obrotem wierzytelnościami, poinformowała o wygranej swojej spółki zależnej w przetargu. Kurs akcji Kruk S.A. zyskał sporo na wartości, kontynuując trwające od pewnego czasu wzrosty.

 

Przetarg

Kruk S.A. poinformowała w raporcie 31/2017, że jej spółka zależna ItaCapital s.r.l. z siedzibą w Mediolanie, wygrała w przetargu na nabycie portfela wierzytelności niezabezpieczonych kredytów konsumenckich na rynku włoskim. Zawarcie umowy dotyczącej zakupu portfela uzależnione jest od pozytywnego wyniku negocjacji.

 

Wartość portfela wynosi ok. 137,1 mln euro, co jak podaje spółka, daje ponad 551 mln zł, według średniego kursu NBP na dzień 1 czerwca.

 

Kurs akcji Kruk S.A.

Cena akcji Kruka wzrosła nieznacznie po opublikowaniu tej informacji. Większa cześć wzrostów, która miała dziś miejsce, nastąpiła jednak przed publikacją tej informacji. Po 14:30 kurs akcji Kruka zyskiwał niemal 4 %.

 

Kurs akcji Kruk S.A. 1d 01-06-2017 

  

Warto rzucić okiem na sytuację spółki w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

 

Kurs akcji Kruk S.A. 3MN 01-06-2017

 

Jak widać, Kruk kontynuuje wzrostowy trend, który możemy obserwować od kilku miesięcy.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk