• Odbierz prezent
Kruk Wonga

15 marca spółka Kruk opublikowała komunikat o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia znanej firmy pożyczkowej. Co wiadomo o planowanej transakcji?

 

15 marca w piątek w godzinach wieczornych w swym komunikacie spółka windykacyjna Kruk poinformowała, że w tym dniu w wyniku negocjacji doszło do podpisania ważnego listu intencyjnego. Został on podpisany między spółką Kruk a brytyjską spółką Wonga Woldwide Limited In Administration z siedzibą w Manchesterze. Przedmiotem tego listu jest ustalenie głównych warunków transakcji sprzedaży przez brytyjską spółkę 100% udziałów w spółce Wonga.pl z siedzibą w Warszawie.

Spółka Kruk poinformowała także w swym komunikacie, że zgodnie z listem intencyjnym, realizacja transakcji będzie uzależniona od uzyskania zgody UOKiK na przejęcie polskiej spółki Wonga.

W komunikacie dodano, że o zawarciu umowy spółka poinformuje w kolejnym raporcie bieżącym. Wartość planowanej transakcji nie została ujawniona.

 

Spółka Wonga.pl prowadzi działalność w zakresie udzielania pożyczek konsumenckich. Skupia się głównie na pożyczkach ratalnych, które stanowią 90% jej portfela. Spółka Wonga.pl działa w Polsce od 2012 r. W 2017 r. miała prawie 6 mln zysku netto.

 

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Na swej stronie internetowej, jako główny cel strategiczny na lata 2015-2019 spółka podała osiągnięcie pozycji jednej z trzech największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie pod względem zysku netto. Oprócz działalności na polskim rynku wierzytelności, Kruk prowadzi także działalność na rynku w Rumunii, Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.

Grupa Kruk zamierza rozwijać zakupy portfeli wierzytelności konsumenckich, hipotecznych i korporacyjnych, a także inkaso (obsługę na zlecenie) oraz biznes pożyczek konsumenckich i informacji gospodarczej. Przejęcie spółki pożyczkowej Wonga.pl niewątpliwie wpisuje się w tę strategię.

Spółka Kruk jest notowana na GPW od 2011 r.

Notowania: KRUK SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KRU/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk