• Odbierz prezent
Krezus KNF Komisja Nadzoru Finansowego GPW

Spółka Krezus po raz kolejny wzbudziła zainteresowanie Komisji Nadzoru Finansowego. Doszło do zaniedbania obowiązku informacyjnego wobec akcjonariuszy. Nie jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja w tej spółce.

 

23 października poinformowano w komunikacie, że Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW pismo z żądaniem zawieszenia obrotu akcjami spółki Krezus. Przyczyną takiej decyzji KNF jest to, że do 22 października spółka miała obowiązek podania informacji do wiadomości publicznej o sprzedaży akcji przez jednego z jej akcjonariuszy. Spółka Krezus takiego komunikatu nie opublikowała.

Jak podaje PAP Biznes: „W dniu 23 października 2018 r., z powodu okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami Krezus SA (Spółka) z naruszeniem interesów inwestorów, z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) żądanie zawieszenia obrotu akcjami Spółki".

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

 

Dalej dodano: „W wyniku działań nadzorczych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ustalił, że jeden z akcjonariuszy spółki dokonał transakcji sprzedaży akcji Krezus SA, w wyniku których powstał obowiązek podania tej informacji do publicznej wiadomości. W związku z ostatecznym upływem w dniu wczorajszym terminu wykonania obowiązku notyfikacji przez tego akcjonariusza oraz faktem, iż spółka nie podała tej informacji do publicznej wiadomości UKNF zażądał od GPW zawieszenia notowań akcji Krezus SA.”

W odpowiedzi na żądanie KNF, GPW poinformowała o zawieszeniu notowań spółki.

Warto wspomnieć, że 22 października ze swego stanowiska ustąpił prezes spółki – Jacek Ptaszek. Nie poinformowano o przyczynach tej decyzji.

 

To nie pierwszy raz

W sierpniu 2018 r. KNF zainteresowała się Krezusem ze względu na poważne zaniedbanie przez spółkę obowiązków informacyjnych. Wówczas poinformowano z trzymiesięcznym opóźnieniem o transakcjach sprzedaży akcji Krezusa dokonanych przez spółkę Taleja, spółkę Karo BHZ oraz samego prezesa.

Czytaj także: Wyprzedaż akcji Krezus- błędna interpretacja czy próba oszustwa

W sobotnim komunikacie spółka Krezus poinformowała o sprzedaży dużej ilości akcji przez jej głównego akcjonariusza. Informacja o transakcjach ukazała się z 3-miesięcznym opóźnieniem. Zaniedbanie obowiązków informacyjnych przez spółkę rodzi wątpliwości dotyczące zamiarów głównego akcjonariusza – czy .. Czytaj
Wyprzedaż akcji Krezus- błędna interpretacja czy próba oszustwa

 

Notowania: Krezus SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KZS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk