• Odbierz prezent
Kredyty frankowe dają się we znaki - Bank Millennium z zyskiem niższym o niemal 90%

Bank Millennium opublikował wstępne wyniki finansowe za ostatni kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie niższe od rynkowych oczekiwań i od wyników sprzed roku - nie da się ukryć, że na kondycji finansowej banku odbija się zeszłoroczny wyrok TSUE oraz rezerwy związane z zabezpieczeniem roszczeń od kredytobiorców we frankach szwajcarskich. Mimo słabych wstępnych wyników, na wtorkowej sesji notowania Banku Millennium zyskują niemal 4%.

 

Wg wstępnych danych finansowych (niepoddanych audytowi) Bank Millennium w czwartym kwartale zeszłego roku osiągnął skonsolidowany zysk netto w wysokości zaledwie 27 mln złotych, wobec 212,5 mln złotych rok wcześniej, co jest wynikiem niższym o ponad 87%. Wynik jest również słabszy od prognoz analityków, którzy wprawdzie oczekiwali znacznie niższego zysku netto Banku Millennium, jednak spodziewali się ok. 50 mln złotych. Odpisy w ostatnim kwartale wyniosły łącznie 72,5 mln złotych.

Wg wstępnych danych, spółka w całym 2019 r. osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości 560,7 mln złotych, co jest wynikiem słabszym o 26% w porównaniu do 2018 r.

W czwartym kwartale wynik odsetkowy wyniósł 692,8 mln złotych, zaś wynik z tytułu prowizji wyniósł 182,6 mln złotych.

 

Rezerwa Banku Millennium przeznaczona na spory z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich obecnie wynosi już 223 mln złotych, po ostatnim zasileniu ją o niecałe 73 mln złotych, co wpłynęło na tak słaby wynik w ostatnim kwartale.

 

Wyniki finansowe nie wpłynęły negatywnie na notowania Banku Millennium - mimo otwarcia z luką spadkową, na wtorkowej sesji akcje banku zyskują aktualnie 3,65%, z ceną 5,9700 PLN za sztukę.

Czytaj także: Ponad 20 milionów złotych kary za wprowadzanie frankowiczów w błąd - sąd bezlitosny dla Banku Millennium

Rok temu Bank Millennium został ukarany przez Urząd Konkurencji i Konsumentów za przekazywanie swoim klientom nieprawdziwych informacji o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych. Chodziło konkretnie o kredyty hipoteczne zawarte we frankach szwajcarskich (CHF). Wysokość.. Czytaj
Ponad 20 milionów złotych kary za wprowadzanie frankowiczów w błąd - sąd bezlitosny dla Banku Millennium

 

Notowania: Bank Millennium SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MIL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk