• Odbierz prezent
Kredyt w obcej walucie:. Zobacz, jak spłacać raty w walucie kredytu?
fot. pexels.com

Raty w walucie kredytu

Każdy, kto weźmie kredyt w obcej walucie ma możliwość spłaty rat w walucie, w jakiej udzielona została mu pożyczka. Dlaczego lepiej jest spłacać raty w walucie kredytu? Czy bank ma obowiązek zaksięgować wpłaty w walucie obcej? Sprawdź poniżej!

 

Jak spłacać raty w walucie kredytu?

Dzięki wprowadzeniu tzw. „ustawy antyspreadowej” w 2011 roku, nie trzeba już być skazanym na wysoki spread banku. Do czasu wprowadzenia wspomnianego rozwiązania to bank obliczał miesięczne należności, z uwzględnieniem kursu, który sam wyznaczał. Obecnie walutę potrzebną do spłacania rat kredytu możesz kupować samodzielnie (np. w kantorze internetowym).
Co robić, gdy spłacasz kredyt w walucie obcej, a bank sam przelicza należność na polskie złote? Prawo w Polsce dopuszcza możliwość aneksowania każdej umowy kredytu w walucie obcej w taki sposób, by spłata w danej walucie była możliwa. Bank nie może naliczyć dodatkowych opłat za taki aneks, nie może także odmówić aneksowania umowy lub namawiać klientów do rezygnacji z aneksowania.

 

 

topKantor.pl

 

 


TOPkantor.pl

Serwis TOPkantor.pl to kolejny projekt SUPER GRUPA PL Sp. z o.o. – operatora kilku serwisów wymiany walut, m.in. jednego z pierwszych i największych kantorów internetowych topFX.pl. W serwisie TOPkantor.pl zebraliśmy wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia w zakresie internetowej wymiany walut i wpisaliśmy je w rynkowe trendy elektronicznych transakcji walutowych. Dzięki temu TOPkantor.pl łączy funkcjonalność społecznościowej platformy wymiany walut z bardzo niską prowizją oraz kantoru internetowego z nowatorską wymianą walut z kursem średnim.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk