• Odbierz prezent
Kręcenie kółek, czyli jak pomnażać kapitał, gdy kurs stoi w miejscu?

Kręcenie kółek to temat, o który wielokrotnie prosiliście w trakcie naszych dotychczasowych webinarów. Temat dość rzadko poruszany, a faktycznie bardzo ciekawy. Jeżeli nie jesteś rynkowym wyjadaczem, to możesz sobie zadawać pytanie o co tak właściwie chodzi. Strategia polega na wielokrotnym  kupowaniu oraz odsprzedawaniu walorów w podobnych zakresach cenowych. Można powiedzieć, że brzmi to świetnie, ponieważ raz sporządzona analiza może nam posłużyć przez długi czas. Jednak jak zwykle w tradingu, tak i tym razem nie będzie zbyt łatwo. Kupno i sprzedaż na przypadkowych poziomach nie będzie możliwa do powtórzenia wielokrotnie, ponieważ rynek po chwili odjedzie. Musimy mieć sporą wiedzę i wyczucie, aby znaleźć odpowiednie miejsce na wykresie do takich zagrywek. Jednak jeśli się uda, będziemy czerpali zyski wielokrotnie, ryzykując wciąż tyle samo. Z punktu widzenia RR jest to jedna z ciekawszych strategii, dlatego jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to zapraszam we wtorek, 14 września, o godzinie 20:00.

Kręcenie kółek

Każda strategia wymaga optymalnych warunków, by generowała systematyczne zyski. Podczas silnego trendu doskonale sprawdzi się na przykład granie pod wybicia. Jednak znając statystyki, wiemy że około 70% czasu, kursy przebywają w konsolidacjach. Czy to oznacza, iż powinniśmy takie okresy omijać szerokim łukiem? Oczywiście nie, mały zakres wahań, to jednocześnie stosunkowo niewielkie ryzyko, przy założeniu rzecz jasna, że nie przesadzimy z dźwignią finansową. W takim razie jak wykorzystać sporą zmienność oraz niewielkie momentum do osiągania zysków na rynkach finansowych? Porozmawiamy o tym w trakcie kolejnego webinaru inwestycyjnego. Poznasz na nim konkretne strategie, które możesz wprowadzić do swojego tradingu od zaraz, ponieważ są dość proste, ale jednocześnie wykazują się sporą skutecznością.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

Akademia Inwestora

Zapraszamy do zapoznania się z naszym flagowym produktem, którym jest Akademia Inwestora. Zostały opublikowane już wszystkie 52 lekcje, dlatego możesz w błyskawicznym tempie posiąść ogromną wiedzę na temat rynków finansowych. Korzystając z kodu rabatowego WEBINAR, otrzymasz 20% zniżki na dowolne zakupy w naszym sklepie.

Przejdź do sklepu FXMAG


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk