• Odbierz prezent
Krajowy rynek wykazuje ciągłe spadki

Od początku tygodnia na krajowym rynku utrzymują się spadki. Kurs FW20 na wykresie dziennym jest ponownie przy podstawie ponad 3 miesięcznego kanału bocznego (1735 pkt.). Zbyt częste drążenie tego poziomu bez wyraźnej presji na odbicie może w końcu skutkować poważnym naruszeniem lub przebiciem tej bariery.

MACD oddala się od linii sygnalnej, podnosi się miernik siły trendu ADX. Utrzymujący się podwyższony wolumen wynika w dużej mierze z operacji rolowania pozycji na kolejną, grudniową serię. W zakresie spółek indeksu bazowego wczorajszy spadek jest głównie udziałem sektora finansowego (banków i ubezpieczyciela) oraz paliwowego. Na wykresie 60-min, mimo ostatniej zniżki, są wykazywane oznaki osłabienia impetu spadkowego. Wydłużone cienie ostatnich świec wskazują na poszukiwanie poziomu równowagi. Na RSI w tym interwale są wykazywane niewielkie pozytywne dywergencje, MACD zbliża się do wzrostowego przebicia linii sygnalnej.

Z dzisiejszym porankiem spadają notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne. Ich zmiana od wczorajszego popołudnia implikuje wyraźnie spadkowy początek sesji dla FW20. W opinii komentatorów zagranicznych rynków powodem słabszego sentymentu jest brak dalszych bodźców ze strony FED, ponad te już podjęte, po wczorajszym posiedzeniu, został jedynie predefiniowany cel inflacyjny. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty z rynku pracy (raport o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw) oraz z USA o rynku pierwotnym nieruchomości i cotygodniowe podsumowanie o nowych zasiłkach dla bezrobotnych.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Krajowy rynek wykazuje ciągłe spadki  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk