• Odbierz prezent
Krajowe dane o sprzedaży detalicznej w centrum uwagi rynku
fot. freepik.com

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zwiększyły się do 4,50 (wzrost o 1pb), 5-letnie zmniejszyły się do 4,02 (spadek o 14pb), a 10-letnie obniżyły się do 3,88 (spadek o 13pb). W ubiegłym tygodniu doszło do dalszego wzrostu rentowności na krótkim końcu krzywej przy jednoczesnym ich spadku na długim końcu. Takie same tendencje obserwowane były również na rynkach bazowych.

Odzwierciedla to rosnące obawy inwestorów o długookresowe perspektywy wzrostu gospodarczego w warunkach oczekiwanego przez nich silnego zacieśniania polityki pieniężnej przez główne banki centralne. Publikacja Minutes ze styczniowego posiedzenia FOMC miała ograniczony wpływ na krzywą.

Krajowe dane o sprzedaży detalicznej w centrum uwagi rynku - 1

Ogłoszona w ubiegły piątek decyzja agencji Fitch o utrzymaniu ratingu Polski i jego perspektywy jest neutralna dla stawek IRS. W tym tygodniu w centrum uwagi rynku będzie publikacja krajowych danych o sprzedaży detalicznej, która naszym zdaniem może przyczynić się do spadku stawek IRS na krótkim końcu krzywej. Pozostałe dane z polskiej i światowej gospodarki nie będą miały naszym zdaniem istotnego wpływu na krzywą.


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk