• Odbierz prezent
Krajobraz po ataku Trumpa minuta po minucie. Sprawdzamy kurs euro do dolara, USD/JPY, cenę DAXa i ropy WTI

Weekendowy, nieoczekiwany zwrot akcji i pogróżki Trumpa pod adresem Chin wywołały na sesji azjatyckiej i początku handlu w Europie silne turbulencje. Jak rynki wyglądają przed startem sesji nowojorskiej?


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Kurs euro EUR/USD w ślimaczym tempie wzrasta do 1,12 i we wczesnych godzinach popołudniowych jest na dziennych maksimach. Wsparcia to 1,1170 oraz 1,1135. Opory wyznaczają 1,1220 oraz 1,1265.

1
 

Wykres tickowy kursu euro do dolara EUR/USD. Źródło: Bloomberg

Kurs dolara USD/JPY około 03:00 ustanawiał dołek przy 110,30. Obecnie testowane są okolice oporu 110,75. Kolejnego oporu należy szukać przy 111,35.

1
 

Wykres tickowy kursu dolara USD/JPY. Źródło: Bloomberg

Kontrakt na DAX jest 200 punktów pod piątkowym zamknięciem. Oznacza to odzyskanie pułapu 12200 punktów i ograniczenie skali przeceny, która przed południem wynosiła ponad 250 punktów. Bliźniaczy przebieg mają notowania futures na S&P500: rynek jest ponad 1,5 proc. pod kreską i testuje 2900 pkt.

1
 

Wykres tickowy kontraktu na DAX. Źródło: Bloomberg

Korekta ceny ropy WTI dotarła w nocy do 200 – sesyjnej średniej a notowania znalazły się około 10 proc. pod szczytem z końcówki kwietnia. W przypadku tego instrumentu przecena jest odrabiana w imponującym stylu, gdyż kurs względem minimum tuż ponad 60,00 USD za baryłkę podbił już nawet o 1,5 USD.

1

Wykres tickowy kontraktu na cenę ropy WTI. Źródło: Bloomberg

W przeciwieństwie do ropy, kurs towarów eksportowanych przez USA do Chin pozostaje pod silną presją w ostatnich kilkudziesięciu minutach handlu elektronicznego. Soja i bawełna cały czas tracą ponad 2 proc.

1

Wykres tickowy kontraktów na bawełnę i soję. Źródło: Bloomberg

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk