• Odbierz prezent
Krach na akcjach  Facebook! - 20% Takiego spadku nie było jeszcze nigdy w historii
Akcje technologicznego, a zarazem społecznościowego giganta - Facebook'a spadają najszybciej w całej historii spółki. Tak kurs akcji Facebook nie spadał jeszcze nigdy. Jesteśmy świadkami spadku na poziomie prawie 20%, a sesja w USA dopiero się zaczyna.
 
Spadek kursu akcji FB spowodowany jest publikacją wyników za ostatni kwartał tego roku oraz informacjami na temat kolejnych dwóch kwartałów tego roku.
 
Wykres kursu akcji FacebookWykres tygodniowy kursu akcji Facebook
 
Szefostwo firmy nastawia inwestorów, że przychodzą powoli gorsze czasy. Wartość firmy Facebook w zaledwie kilka minut spadła z około 630 mld dol. do ledwo ponad 500 mld dol.
 

Czytaj także: Dałeś się naciągnąć na debiut Ferrari?

21 października 2015 producent luksusowych samochodów marki Ferrari zadebiutował na nowojorskim parkiecie. Zainteresowanie akcjami Ferrari było tak duże, że niektóre stacje telewizyjne w przeddzień IPO spekulowały na temat podniesienia ceny w ofercie publicznej w ostatnim momencie z ustalonych 52 do.. Czytaj
Dałeś się naciągnąć na debiut Ferrari?
 
Analitycy komentują, że wyniki Facebook'a w drugim kwartale tego roku to pokłosie afery z Cambridge Analytica oraz wprowadzenia europejskich regulacji RODO. Majątek Zuckerberga skurczył się nagle o jedną piątą

Jak wspomnieliśmy wyżej jest to największy spadek kursu akcji Facebook'a w historii. Jest on o ponad 50% większy od poprzedniego największego spadku, który miał miejsce kilka lat temu (w lipcu 2012).

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk