• Odbierz prezent
formacja harmoniczna kraba
Z artykułu dowiesz się:

- Co jest cechą charakterystyczną układu harmonicznego Kraba
- Gdzie księgować zyski

 

Skupimy się dzisiaj na jednym z najskuteczniejszych układów harmonicznych. Co prawda nie pojawia się na rynku tak często jak inne struktury, natomiast jeżeli już wystąpi, pozwala wejść w pozycję  z bardzo korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka. Mowa o układzie harmonicznym kraba.

 

Układ harmoniczny kraba to formacja, która zazwyczaj pojawia się na końcu panującego trendu (fala 5 w teorii Elliotta). Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie można spotkać ten schemat. Formacja kraba pojawia się także w rozbudowanych strukturach korekcyjnych, kiedy na rynku nie ma zdecydowanego trendu.

Na początku przedstawiam schemat omawianej formacji harmonicznej. Podobnie jak inne struktury, składa się z 4 fal. Rozważmy sytuację z układem prowzrostowym, czyli takim, który występuje na końcu trendu spadkowego. Zgodnie z kierunkiem fali XA zajmowana będzie pozycja. Fala XA jest wtedy falą wzrostową, a więc korektą w trendzie spadkowym. Po fali XA następuje 3 falowy ruch spadkowy. Siatkę należy rozłożyć od dołu do góry, a więc od wierzchołka x do wierzchołka a. Pierwsza fala – ab powinna zatrzymać się na jednym z trzech współczynników: 38.2%, 50%, 61.8% [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk